Google'a Sor

Şunu aradınız:: metalet (Arnavutça - Fransızca)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

Fransızca

Bilgi

Arnavutça

Nuk preken metalet në tytë

Fransızca

Pas de friction entre les métaux.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Për shembull, të hanë metalet.

Fransızca

Exemple: dévorer du métal.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ai ka fuqi të kontrollojë metalet.

Fransızca

Il a le pouvoir de contrôler le métal.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

- I pëlqejnë metalet e çmuara.

Fransızca

Grand amateur de métal précieux. - Oui je sais ce qu'est un dragon.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Metalet që kryejnë energji elektrike.

Fransızca

Des métaux conducteurs d'électricité.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Nëna ime ishte me një që kontrollonte metalet.

Fransızca

Marrant, ma Mère a connu un mec qui savait faire ça.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ata më thanë, se mund të kontrollosh metalet.

Fransızca

Ils m'ont dit que tu contrôle le métal ?

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ndotësit më të shpeshtë janë metalet e rënda dhe vajrat minerale.

Fransızca

La gestion durable de l'eau exige un équilibre entre les différentes utilisations

Son Güncelleme: 2014-02-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Bashkë kemi zbuluar vende në të gjithë ishullin, ku metalet sillen çuditshëm.

Fransızca

Ensemble, nous avons découvert des lieux partout sur l'île où le métal se comporte bizarrement.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ai mund tju shpetoj raketave. dhe te djegi metalet e ngurta me vizionin e tij te nxehte. Oh!

Fransızca

Il peut dépasser des missiles très rapides et détruire du métal solide avec son regard enflammé.

Son Güncelleme: 2016-10-28
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Resurset jo të ripërtëritshme si materialet, metalet dhe mineralet, si dhe uji si një resurs, janë trajtuar në Kapitullin 4

Fransızca

Les ressources naturelles non-renouvelables, telles que les matériaux, les métaux et autres minéraux, ainsi l'eau en tant que ressource, sont traitées dans le chapitre 4.

Son Güncelleme: 2014-02-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

) Për Gjermaninë është vlerësuar se metalet e grupit platinium me të viteve të shëndetshme të jetesës së humbur në një popullatë, për shkak të vdekjes së parakohshme dhe të viteve të kaluara me reduktim të cilësisë për shkak të sëmundjes.

Fransızca

B) Somme des moyennes de concentrations en ozone au-dessus de 35 ppb

Son Güncelleme: 2014-02-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Nga 8.2 miliard ton materiale të përdorura në BE-27 në 2007, mineralet duke përfshirë metalet përbëjnë më shumë se gjysmën, ndërkaq lëndët djegëse fosile dhe biomasa nga një të katërtën secila.

Fransızca

Sur les 8,2 milliards de tonnes de matériaux utilisés dans l'UE-27 en 2005, les minéraux et les métaux ont représenté plus de la moitié, les combustibles fossiles et la biomasse représentant environ un quart chacun.

Son Güncelleme: 2014-02-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam