Google'a Sor

Şunu aradınız:: kryeredaktorin (Arnavutça - Sırpça)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

Sırpça

Bilgi

Arnavutça

Ai do të jetë së bashku me bashkëpunëtorin e tij dhe ish kryeredaktorin e gazetës Bota Sot, Bajrush Morina.

Sırpça

Njemu će se pridružiti njegov nekadašnji saradnik i bivši glavni i odgovorni urednik lista Bota Sot Bajruš Morina.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Një i armatosur qëlloi kryeredaktorin e së përjavshmes turke- armene Agos, në 19 janar 2007, jashtë zyrës së gazetës.

Sırpça

Naoružani napadač pucao je na glavnog i odgovornog urednika tursko- jermenskog nedeljnika Agos 19. januara 2007. godine, ispred redakcije lista.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Në një deklaratë, gazetarët që dhanë dorëheqjen thanë se po e bënin këtë si një akt solidariteti me kryeredaktorin e Evenimentul Zilei, Dan Turturica, një nga ata që do të zëvendësohej.

Sırpça

Novinari koji su dali otkaze naveli su u svom saopštenju da to čine u znak solidarnosti sa glavnim i odgovornim urednikom Evenimentul Zileia Danom Turturikom, jednim od onih koji bi trebalo da budu smenjeni.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

Muajin e kaluar, hetuesit e ICTY morën në pyetje kryeredaktorin e Slobodna Dalmacija, Mladen Plese, së bashku me ish kryeredaktorin e televizionit shtetëror kroat, Vladimir Ronçeviç, në lidhje me të njëjtin rast.

Sırpça

Prošlog meseca, istražitelji MKSJ-a ispitali su glavnog i odgovornog urednika Slobodne Dalmacije Mladena Plešu, zajedno sa bivšim glavnim i odgovornim urednikom državne Hrvatske Televizije Vladimirom Rončevićem, u vezi sa istim slučajem.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

Radisllav Rodiç, pronar i gazetës së përditshme Glas javnosti, si dhe i tabloidit Kurir, u arrestua këtë javë së bashku me ish-Kryeredaktorin e Glas javnosti, Sllavoljub Kaçareviç.

Sırpça

Radisav Rodić, vlasnik dnevnog lista Glas javnosti, kao i tabloida Kurir, uhapšen je ove nedelje zajedno sa bivšim glavnim i odgovornim urednikom Glasa javnosti Slavoljubom Kačarevićem.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Presidenca e Akademisë së Shkencave dhe Arteve e Maqedonisë (MANU) shkarkoi kryeredaktorin e enciklopedisë maqedonase Blazhe Ristovski dhe ekipin e tij të mërkurën (7 tetor) pasi ai refuzoi publikisht që të japë dorëheqjen.

Sırpça

Predsedništvo Makedonske akademije nauka i umetnosti (MANU) smenilo je u sredu (7. oktobra) glavnog urednika makedonske enciklopedije Blažeta Ristovskog i njegov tim, nakon što je on javno odbio da podnese ostavku.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Hetuesit e Hagës marrin në pyetje dy gazetarë të Zagrebit rreth botimit të dokumenteve sekrete 10/10/2007 ZAGREB, Kroaci -- Hetuesit nga zyra e gjykatës së Hagës për krimet e luftës në Zagreb morën në pyetje të martën (9 tetor) kryeredaktorin e së përditshmes lokale Slobodna Dalmacija, lidhur me botimin në maj të informacionit të fshehtë lidhur me veprimtaritë e gjykatës.

Sırpça

Haški istražitelji saslušali dvojicu zagrebačkih novinara u vezi sa objavljivanjem tajnih dokumenata 10/10/2007 ZAGREB, Hrvatska -- Istražitelji kancelarije Haškog tribunala za ratne zločine u Zagrebu saslušali su u utorak (9. oktobra) glavnog i odgovornog urednika lokalnog dnevnika Slobodna Dalmacija u pogledu poverljivih informacija objavljenih u maju koje su vezane za aktivnosti suda.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Mladen Plese, së bashku me kryeredaktorin e televizionit shtetëror kroat, Vladimir Ronçeviç, janë akuzuar për botimin e pjesëve të padive kundër gjeneralëve kroatë Ante Gotovina, Ivan Çermak dhe Mladen Markaç, që qenë shënuar 'tepër sekret' atë kohë.

Sırpça

Mladen Pleše je, zajedno sa bivšim glavnim i odgovornim urednikom državne Hrvatske televizije Vladimirom Rončevićem optužen za objavljivanje delova optužnica protiv hrvatskih generala Ante Gotovine, Ivana Čermaka i Mladena Markača, koji su u to vreme bili označeni kao strogo poverljivi.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ministri i brendshëm shqiptar hiqet se goditi gazetarin 19/10/2003TIRANË, Shqipëri -- Pas disa ditësh proteste nga gazetarët vendas, të premten (17 tetor) kryeministri Fatos Nano shkarkoi ministrin e brendshëm Luan Rama, i cili sulmoi fizikisht kryeredaktorin e një kanali televiziv lokal në një ceremoni darke.

Sırpça

Albanski ministar unutrasnjih poslova smenjen zato sto je udario novinara 19/10/2003TIRANA, Albanija -- Posle protesta lokalnih novinara koji su trajali nekoliko dana, premijer Fatos Nano je u petak (17. oktobar) smenio ministra unutrasnjih poslova Ljuana Ramu, koji je na jednoj zabavi fizički napao glavnog i odgovornog urednika lokalne TV stanice.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam