Şunu aradınız:: podgorica (Arnavutça - Sırpça)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

Sırpça

Bilgi

Arnavutça

podgorica dërgoi dokumentat në dhjetor.

Sırpça

podgorica je podnela dokumentaciju u decembru.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

beogradi dhe podgorica vendosin lidhjet diplomatike

Sırpça

beograd i podgorica uspostavili diplomatske veze

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

"podgorica është një qytet i ri, i bukur.

Sırpça

"podgorica je nov, lep grad.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

beogradi dhe podgorica thuhet se do të negociojnë çështjen midis tyre.

Sırpça

beograd i podgorica će, kako se izveštava, pregovarati o tom pitanju između sebe.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

ai pret që podgorica do të emërojë shpejt një ambasador të ri në serbi.

Sırpça

on očekuje da će podgorica ubrzo imenovati novog ambasadora u srbiji.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

ky ishte takimi i tillë i parë qëkurse podgorica deklaroi pavarësinë në maj.

Sırpça

ovo je prvi takav sastanak od kada je podgorica proglasila nezavisnost u maju.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

patjetër që podgorica duhet të jetë një nga qytetet më të kënaqura prej këpucëve në botë.

Sırpça

podgorica svakako mora da je jedan od najsrećnijih gradova za kupovinu cipela na svetu.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

podgorica mori lajmin e mirë të premten (17 dhjetor). [reuters]

Sırpça

podgorica je u petak (17. decembra) dobila dobru vest. [rojters]

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

podgorica priti një panair ndërkombëtar libri që përfundoi të mërkurën (19 maj).

Sırpça

podgorica je bila domaćin međunarodnog sajma knjiga koji se završio u ponedeljak (19. maja).

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

punonjësit po kërkojnë një rritje të pagave prej 20%, por podgorica thotë se nuk ka para.

Sırpça

radnici traže povećanje plata od 20 odsto, ali podgorica kaže da nema novca za to.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

"mezi po prisja të hapej kjo kinema," tha marija, 19 vjeç, nga podgorica.

Sırpça

"jedva sam čekala da se otvori ovaj bioskop," kaže marija, 19, iz podgorice.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

"kërkon më pak kohë," thotë tamara mijoviç, 17 vjeç, një studente nga podgorica.

Sırpça

"treba manje vremena," kaže 17-godišnja studentkinja iz podgorice tamara mijović.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

ai e filloi atë në ndërtesën e ndërtesën e asamblesë kombëtare për të protestuar ndaj njohjes së kosovës nga podgorica në 13 tetor.

Sırpça

on je počeo štrajk glađu ispred zgrade narodne skupštine u znak protesta zbog priznavanja kosova od strane podgorice 13. oktobra.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

gjithashtu në kulturë këtë javë: podgorica priti një panair ndërkombëtar libri dhe punët e pikasos qenë në një ekspozitë në shkup.

Sırpça

takođe u kulturi ove nedelje: podgorica bila domaćin međunarodnog sajma knjiga, a pikasovi radovi izloženi u skoplju.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

ajo ngulmon gjithashtu që podgorica duhet të ndjekë përfundimet e komisionit të venecies, organizmit mbështetës të be që po harton rregullat për procesin e referendumit.

Sırpça

brisel takođe naglašava da podgorica treba da se drži zaključaka venecijanske komisije, tela koje podržava eu, a koje radi na pravilima za referendumski proces.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

"sasia e përparimit që jemi në gjendje të bëjmë ne, varet e gjitha nga beogradi dhe podgorica," tha ai.

Sırpça

«količina napretka koji ćemo moći da postignemo zavisi u potpunosti od beograda i podgorice», rekao je ren.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

filloi në 19 qershor në kryeqytetin e malit të zi festivali i parë ndërkombëtar fotografik podgorica foto-sallon. marrin pjesë rreth 200 pjesëmarrës nga 16 vende.

Sırpça

prvi međunarodni festival monografije “podgorica foto salon” počeo je u crnogorskoj prestonici 19. juna, u prisustvu oko 200 učesnika iz 16 zemalja.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

ministri i jashtëm millan roçen ka besim se podgorica do të marrë hapat e nevojshme për të siguruar një vlerësim pozitiv në vjeshtë. [reuters]

Sırpça

ministar inostranih poslova milan roćen uveren je da će podgorica preduzeti sve neophodne korake da bi osigurala pozitivnu procenu na jesen. [rojters]

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

në 10 gusht, dhjetë pjesëmarrës të a-smyle në malin e zi u bënë gati të nisin udhëtimin e tyre nga podgorica në frankfurt dhe pastaj në destinacione të ndryshme në shtetet e bashkuara.

Sırpça

učesnici programa a-smyle pripremali su se 10. avgusta da pođu na put iz podgorice u franfurt, a odatle na razne destinacije u sjedinjenim državama.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

katër komuna, bari, budva, pluzhine dhe podgorica kanë nivelin më të lartë të zhvillimit njerëzor (hdi>0.800).

Sırpça

Četiri opštine: bar, budva, plužine i podgorica, imaju visok stepen indeksa ljudskog razvoja - više od 0,800.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam