Şunu aradınız:: falem (Arnavutça - Yunanca)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

Yunanca

Bilgi

Arnavutça

po falem.

Yunanca

- Προσεύχομαι.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

falem ty.

Yunanca

Σε εκλιπαρώ.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

jo, falem zotit.

Yunanca

'Οχι, δόξα τω θεώ.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

- nuk dua të falem !

Yunanca

- Δεν θέλω να προσευχηθώ.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

falem zotit për këtë.

Yunanca

Δόξα τω Θεώ.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

falem që kjo shpatë të qendrojë e fortë.

Yunanca

Προσεύχομαι το σπαθί αυτό να παραμείνει δυνατό.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

dëgjo, edhe unë i falem virgjëreshës së guadalupes.

Yunanca

Λατρεύω κι εγώ την Παναγία.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

të lutem, zoti i madh ares, të falem ty... shh.

Yunanca

Προσεύχομαι σε εσένα, μεγάλε θεέ Άρη.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

në këtë epokë që jetojmë... ..kërkoj një vënd që të falem.

Yunanca

Στους καιρούς που ζούμε ήθελα μόνο καταφύγιο, και μια στιγμή για να προσευχηθώ. Δοξάστε τον Θεό στο καταφύγιό Του!

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

falem undercover brother-it, bota është përseri funky vend.

Yunanca

xάρη στον Μυστικό Αδερφό, ο κόσμος ήταν και πάλι πολύ φάνκι.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

"i falem zotit që i dha guxim për t'u bërë hero. "

Yunanca

Ευχαριστώ το θεό που έδωσε στον Τζορτζ τη δύναμη και το κουράγιο... να ενεργήσει σαν ήρωας.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

jesus,qe te lutem ty tani mshiroje virgjereshen e pastert qe i falem me besim te prere

Yunanca

Χριστούλη μου καλέ Που είσαι στον ουρανό... Παναγίτσα μου αγαπημένη Με τον μονάκριβό σου γιο... Φυλάξτε μας κι ευλογήστε μας τούτο το πρωινό.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

por nëse gënjej tani, nëse mëkatoj tani, po më ikën koha këtu, dhe nuk do të falem përsëri.

Yunanca

μου τελείωσε ο χρόνος, δεν θα μπορέσει να με συγχωρέσει ξανά.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

përherë i falem nderit perëndisë tim për ju, për hirin e perëndisë, i cili ju është dhënë me anë të jezu krishtit,

Yunanca

Ευχαριστω παντοτε εις τον Θεον μου δια σας, δια την χαριν του Θεου την δοθεισαν εις εσας δια του Ιησου Χριστου

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

por, falem nderit perëndisë, që na bën të ngadhnjejmë gjithnjë në krishtin dhe shfaq kudo nëpërmjet nesh erën e këndshme të njohurisë së vet.

Yunanca

Πλην χαρις εις τον Θεον, οστις παντοτε καμνει ημας να βριαμβευωμεν δια του Χριστου και φανερονει εν παντι τοπω δι' ημων την οσμην της γνωσεως αυτου

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

i falem nderit perëndisë me anë të jezu krishtit, zotit tonë. unë vetë, pra, me mendjen, i shërbej ligjit të perëndisë, por, me mishin ligjit të mëkatit.

Yunanca

Ευχαριστω εις τον Θεον δια Ιησου Χριστου του Κυριου ημων. Αρα λοιπον αυτος εγω με τον νουν μεν δουλευω εις τον νομον του Θεου, με την σαρκα δε εις τον νομον της αμαρτιας.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam