Google'a Sor

Şunu aradınız:: govorio (Hırvatça - Arnavutça)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Hırvatça

Arnavutça

Bilgi

Hırvatça

To sam vam govorio da se ne sablaznite.

Arnavutça

''Jua kam thënë këto gjëra, që të mos skandalizoheni.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Čeku je govorio u sličnom, pozitivnom tonu.

Arnavutça

Çeku pati të njëjtin ton të ngjashëm pozitiv.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

To sam vam govorio dok sam boravio s vama.

Arnavutça

Ju kam thënë këto gjëra, ndërkaq jam me ju;

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Također je govorio u Nacionalnom novinarskom klubu.

Arnavutça

Ai foli gjithashtu në Klubin Kombëtar të Shtypit.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Hırvatça

No on je govorio o hramu svoga tijela.

Arnavutça

Por ai fliste për tempullin e trupit të vet.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Erdogan je govorio na gospodarskoj konferenciji u Istanbulu.

Arnavutça

Erdogan po fliste në një konferencë ekonomike në Stamboll.

Son Güncelleme: 2012-04-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Govorio sam o drugim svjedocima, a ne o sebi."

Arnavutça

Fola lidhur me dëshmitarët e tjerë, jo për veten time."

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Hırvatça

Sanader je došao bez odvjetnika i govorio je kao svjedok.

Arnavutça

Sanader erdhi pa një avokat mbrojtës, duke dëshmuar si një dëshmitar.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

ali nisu mogli odoljeti mudrosti i Duhu kojim je govorio.

Arnavutça

por nuk mund t'i bënin ballë urtësisë dhe frymës me anë të së cilës ai fliste.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Nepromišljeno Job je govorio, u rijeèima mu neima mudrosti.

Arnavutça

"Jobi flet pa mend, fjalët e tij nuk kanë dituri".

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Hırvatça

A mjesto gdje mu je Bog govorio Jakov nazva Betel.

Arnavutça

Dhe Jakobi e quajti Bethel vendin ku Perëndia i kishte folur.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

O svojim je planovima govorio u nedavnom intervjuu za SETimes.

Arnavutça

Ai i diskutoi këto plane në një intervistë të kohëve të fundit me SETimes.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Pouèavao ih je u prispodobama mnogoèemu. Govorio im u pouci:

Arnavutça

Dhe ai u mësonte atyre shumë gjëra në shëmbëlltyra, dhe u thoshte atyre në mësimin e tij:

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

U dan kad je Jahve govorio s Mojsijem u egipatskoj zemlji,

Arnavutça

Por erdhi dita kur Zoti i foli Moisiut në vendin e Egjiptit,

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Na pogrebu je govorio predsjednik Europske komisije Romano Prodi.

Arnavutça

Presidenti i Komisionit Europian, Romano Prodi kishte dërguar një eulogji.

Son Güncelleme: 2012-04-06
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Stražari odgovore: "Nikada nitko nije ovako govorio."

Arnavutça

Rojet u përgjigjen: ''Asnjeri nuk ka folur kurrë si ai njeri''.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Hırvatça

Ipak nitko nije otvoreno govorio o njemu zbog straha od Židova.

Arnavutça

Por askush nuk fliste haptas për të, nga druajtja e Judenjve.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

A Jahve anðelu koji je govorio sa mnom odgovori utješnim rijeèima.

Arnavutça

Pastaj Zoti i tha disa fjalë të mira, fjalë inkurajimi, engjëllit që fliste me mua.

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Hırvatça

Kome li si ove uputio rijeèi i koji duh je iz tebe govorio?"

Arnavutça

Kujt ia ke drejtuar fjalët e tua, dhe e kujt është fryma që ka dalë prej teje?

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Hırvatça

Tada je Jahve ovako govorio preko slugu svojih proroka:

Arnavutça

Atëherë Zoti foli me anë të shërbëtorëve të tij, profetëve, duke thënë:

Son Güncelleme: 2012-05-05
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam