Sie suchten nach: bbb (Albanisch - Englisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Englisch

Info

Albanisch

fitch ratings afirmoi se klasifikimi me bbb i kredive me afat të gjatë në monedhën vendase dhe valutë të bashkisë së bukureshtit ka një perspektivë të qëndrueshme.

Englisch

fitch ratings affirmed bucharest city hall's bbb- rating for long-term credits in domestic and foreign currency, with a stable outlook.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

fitch ratings afirmoi se klasifikimi me bbb i kredive me afat të gjatë në monedhën vendase dhe valutë të bashkisë së bukureshtit ka një perspektivë të qëndrueshme.

Englisch

fitch ratings affirmed bucharest city hall's bbb- rating for long-term credits in domestic and foreign currency, with a stable outlook.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

norma e monedhës së vendit gjithashtu u ngrit me një shkallë, nga bb+ në bbb-.

Englisch

the local currency rating was also upgraded by one notch from bb+ to bbb-.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

sipas fitch ratings, masa ishte në përputhje me përmirësimin e tavanit të kroacisë si vend, në bbb+.

Englisch

according to fitch ratings, the move was in line with the upgrade of croatia's country ceiling to bbb+.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

norma e monedhës së vendit gjithashtu u ngrit me një shkallë, nga bb+ në bbb -.

Englisch

the local currency rating was also upgraded by one notch from bb+ to bbb-.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

sipas fitch ratings, masa ishte në përputhje me përmirësimin e tavanit të kroacisë si vend, në bbb+.

Englisch

according to fitch ratings, the move was in line with the upgrade of croatia's country ceiling to bbb+.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

agjensia e normimit fitch e ngriti normën afat-gjatë të bullgarisë të borxhit të valutës së jashtme me një segment, në bbb.

Englisch

the fitch ratings agency upgraded bulgaria's long-term rating on foreign currency debt by one notch to bbb.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

anëtarësimi në be mund të ndihmojë gjithashtu kroacinë që të përmirësojë vlerësimin negative të kredisë të saj në bbb- nga fitch, thanë ekspertët.

Englisch

membership in the eu may also help croatia improve its negative bbb- credit rating from fitch, experts said.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

fitch ratings ka konfirmuar normimet për bonot afat gjata fx dhe ron të rumanisë në bb+ dhe bbb- respektivisht.

Englisch

fitch ratings has confirmed the ratings for long term fx and ron-denominated romania's bonds at bb+ and bbb- respectively.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

standard & poor's afirmoi se klasifikimi me bbb i borxheve me afat të gjatë të zagrebit ka një perspektivë të qëndrueshme.

Englisch

standard & poor's affirmed zagreb's bbb rating on long-term debt with a stable outlook.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

agjensia e normimit fitch e ngriti normën afat- gjatë të bullgarisë të borxhit të valutës së jashtme me një segment, në bbb.

Englisch

the fitch ratings agency upgraded bulgaria's long-term rating on foreign currency debt by one notch to bbb.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

standard & poor' s afirmoi se klasifikimi me bbb i borxheve me afat të gjatë të zagrebit ka një perspektivë të qëndrueshme.

Englisch

standard & poor's affirmed zagreb's bbb rating on long-term debt with a stable outlook.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

agjensia normuese japoneze e kreditit e ngriti normën e monedhës së jashtme tëbullgarisë me një pikë në bbb-, duke i dhënë vendit normimin e parë të investimeve deri tani.

Englisch

the japanese credit rating agency raised bulgaria's foreign currency rating by one notch to bbb-, giving the country its first ever investment grade rating.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

fitch ratings më 30 prill afirmoi borxhin afat-gjatë të monedhës së huaj të bullgarisë në bbb- dhe borxhin e monedhës vendase në bbb.

Englisch

fitch ratings on april 30th affirmed bulgaria's long-term foreign currency debt at bbb- and local currency debt at bbb.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

fitch ratings përmirësoi normën e kreditit të zagrebacka banka, e treta në kroaci, me dy pikë, në bbb+.

Englisch

fitch ratings upgraded the credit ratings of zagrebacka banka -- croatia's third largest-- by two notches to bbb+.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

standard & poor's afirmoi normën bbb+ për bullgarinë në borxhin e valutës së huaj e loakel.

Englisch

standard & poor's affirmed bulgaria's bbb+ rating on foreign and local currency debt.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

agjensia normuese japoneze e kreditit e ngriti normën e monedhës së jashtme të bullgarisë me një pikë në bbb -, duke i dhënë vendit normimin e parë të investimeve deri tani.

Englisch

the japanese credit rating agency raised bulgaria's foreign currency rating by one notch to bbb-, giving the country its first ever investment grade rating.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

fitch ratings përmirësoi normën e kreditit të zagrebacka banka, e treta në kroaci, me dy pikë, në bbb+.

Englisch

fitch ratings upgraded the credit ratings of zagrebacka banka -- croatia's third largest-- by two notches to bbb+.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

standard & poor' s afirmoi normën bbb+ për bullgarinë në borxhin e valutës së huaj e loakel.

Englisch

standard & poor's affirmed bulgaria's bbb+ rating on foreign and local currency debt.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

agjencia e vlerësimeve standard and poor's uli vlerësimin e kredisë të qipros me 2 pikë të premten (13 janar), nga bbb në bb+, duke iu referuar problemeve të thella politike, financiare e monetare në zonën euro, si dhe ekspozimin e sistemit financiar qipriot ndaj ekonomisë greke me probleme.

Englisch

rating agency standard and poor's downgraded the credit rating of cyprus by 2 notches on friday (january 13th), from bbb to bb+, citing the deep political, financial and monetary problems in the eurozone and the exposure of the cypriot financial system to the ailing greek economy.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK