Ask Google

Results for vetëshpërthyesit translation from Albanian to English

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Albanian

Eshtë përcaktuar gjithashtu se vetëshpërthyesit kanë marrë treinim jashtë vendit.

English

It is also determined that the suicide bombers have taken training abroad.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Erdogan: Gjashtëdhjetë e një vetë, përfshirë katër vetëshpërthyesit, vdiqën dhe rreth 700 të tjerë u plagosën si pasojë e dy sulmeve të dyfishta terroriste në Stamboll në 15 dhe 20 nëntor 2003.

English

Erdogan: Sixty-one people, including the four suicide bombers, died and around 700 people were wounded as a consequence of the twin terrorist attacks in Istanbul on 15 November and 20 November 2003.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Gjashtëdhjetë e një vetë, duke përfshirë katër vetëshpërthyesit, vdiqën dhe 700 të tjerë u plagosën si pasojë e sulmeve terroriste në Stamboll në 15 dhe 20 nëntor 2003. [AFP] SE Times: Qeveria juaj është parë si një model i demokracisë me rrënjë islamike.

English

Sixty-one people, including the four suicide bombers, died and around 700 people were wounded as a consequence of the terrorist attacks in Istanbul on 15 November and 20 November 2003. [AFP] SE Times: Your government is seen as a model of democracy with Islamic roots.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK