Ask Google

Results for harkëtarët translation from Albanian to Italian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

- Harkëtarët.

Italian

Arcieri!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Harkëtarët, gati!

Italian

Caricate le frecce!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Harkëtarët prapa.

Italian

Gli arcieri dietro!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Harkëtarët mbi ansore!

Italian

Roderick?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Harkëtarët në gadishmëri!

Italian

Arcieri in posizione!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Çoji harkëtarët tek muri lindor.

Italian

Porta gli arcieri al parapetto orientale.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kemi harkëtarët më të mirë në botë.

Italian

Abbiamo i migliori arcieri del mondo.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

- Harkëtarët atje sipër do jenë të dobishëm.

Italian

- Gli arcieri la' sopra saranno utili.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Harkëtarët e kanë provokuar, i kanë hedhur shigjeta, e kanë ndjekur;

Italian

Lo hanno esasperato e colpito, lo hanno perseguitato i tiratori di frecce

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Nëse harkëtarët do kishin nishan më të mirë atë ditë shumë gjëra do mund të shkonin ndryshe.

Italian

Le qualità degli uomini non si sono rivelate quel giorno - molto sarebbe stato diverso.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Beteja u bë e ashpër kundër Saulit, harkëtarët e goditën dhe ai u plagos rëndë.

Italian

La battaglia si riversò tutta su Saul; sorpreso dagli arcieri, fu ferito da tali tiratori

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Beteja u ashpërsua kundër Saulit; harkëtarët e arritën dhe ai u plagos rëndë prej tyre.

Italian

La lotta si aggravò contro Saul: gli arcieri lo presero di mira con gli archi ed egli fu ferito gravemente dagli arcieri

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Harkëtarët e tij më rrethojnë në çdo anë, më shpon pa mëshirë veshkat, derdh për tokë vrerin tim.

Italian

I suoi arcieri mi circondano; mi trafigge i fianchi senza pietà, versa a terra il mio fiele

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Radhituni rreth Babilonisë, o ju të gjithë harkëtarët. Gjuani kundër saj, mos kurseni asnjë shigjetë, sepse ka mëkatuar kundër Zotit.

Italian

Disponetevi intorno a Babilonia, voi tutti che tendete l'arco; tirate contro di essa, non risparmiate le frecce, poiché essa ha peccato contro il Signore

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

atëherë harkëtarët gjuajtën mbi shërbëtorët e tu nga lartësia e mureve dhe disa shërbëtorë të mbretit vdiqën, dhe vdiq edhe shërbëtori yt, Hiteu Uriah".

Italian

allora gli arcieri tirarono sulla tua gente dall'alto delle mura e parecchi della gente del re perirono. Anche il tuo servo Uria l'Hittita è morto»

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Mblidhni kundër Babilonisë tërë harkëtarët, tërë ata që nderin harkun. Fushoni rreth e qark kundër asaj, asnjë të mos ju shpëtojë. Shpërbleheni sipas veprave të saj, i bëni asaj pikërisht atë që ajo u ka bërë të tjerëve, sepse ka qënë arrogante kundër Zotit, kundër të Shenjtit të Izraelit.

Italian

Convocate contro Babilonia gli arcieri, quanti tendono l'arco. Accampatevi intorno ad essa in modo che nessuno scampi. Ripagatela secondo le sue opere, fate a lei quanto ha fatto agli altri, perché è stata arrogante con il Signore, con il Santo di Israele

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK