Ask Google

Results for jozefit translation from Albanian to Italian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

Igali, bir i Jozefit, për fisin e Isakarit;

Italian

per la tribù di Issacar, Igheal figlio di Giuseppe; per la tribù di Efraim

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe si u sigurua nga centurioni, ia la trupin Jozefit.

Italian

Informato dal centurione, concesse la salma a Giuseppe

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Hodhi poshtë çadrën e Jozefit dhe nuk zgjodhi fisin e Efraimit,

Italian

Ripudiò le tende di Giuseppe, non scelse la tribù di Efraim

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kur Izraeli pa bijtë e Jozefit, tha: "Kush janë këta?".

Italian

Poi Israele vide i figli di Giuseppe e disse: «Chi sono questi?»

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Bijtë e Jozefit simbas familjeve të tyre qenë: Manasi dhe Efraimi.

Italian

Figli di Giuseppe secondo le loro famiglie: Manàsse ed Efraim

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe ai bëri ashtu siç e urdhëroi Jozefi dhe i çoi në shtëpinë e Jozefit.

Italian

Il maggiordomo fece come Giuseppe aveva ordinato e introdusse quegli uomini nella casa di Giuseppe

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kështu dhjetë vëllezërit e Jozefit zbritën në Egjipt për të blerë grurë.

Italian

Allora i dieci fratelli di Giuseppe scesero per acquistare il frumento in Egitto

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Edhe shtëpia e Jozefit u ngrit gjithashtu kundër Bethelit, dhe Zoti qe me ta.

Italian

Anche la casa di Giuseppe marciò contro Betel e il Signore fu con loro

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Pasi vdiq Herodi, ja një engjëll i Zotit i shfaqet në ëndërr Jozefit në Egjipt,

Italian

Morto Erode, un angelo del Signore apparve in sogno a Giuseppe in Egitt

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kështu bijtë e Jozefit, Manasi dhe Efraimi, patën secili trashëgiminë e vet.

Italian

I figli di Giuseppe, Manàsse ed Efraim ebbero ciascuno la loro eredità

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Gadi, bir i Susit, për fisin e Jozefit, domethënë për fisin e Manasit;

Italian

per la tribù di Giuseppe, cioè per la tribù di Manàsse, Gaddi figlio di Susi

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ndërkaq vëllezërit e Jozefit kishin vajtur për të kullotur kopenë e atit të tyre në Sikem.

Italian

I suoi fratelli andarono a pascolare il gregge del loro padre a Sichem

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kështu ata muarën rrobën e gjatë të Jozefit, therën një cjap dhe e futën rrobën në gjak.

Italian

Presero allora la tunica di Giuseppe, scannarono un capro e intinsero la tunica nel sangue

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kështu që bëmë siç na kërkoi ajo dhe i dhamë lamtumirën... dhe u nisëm drejt qytetit të Jozefit.

Italian

Facemmo quello che ci aveva chiesto e le dicemmo addio... e ci dirigemmo verso la citta' di Joseph.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Herën e dytë Jozefi u tregoi që ta njihnin vëllezërit e tij dhe Faraonit iu njoftua farefisnia e Jozefit.

Italian

la seconda volta Giuseppe si fece riconoscere dai suoi fratelli e fu nota al faraone la sua origine

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

bir i Maathit, bir i Matathias, bir i Semeit, bir i Jozefit, bir i Judës;

Italian

figlio di Maat, figlio di Mattatìa, figlio di Semèin, figlio di Iosek, figlio di Ioda

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

bir i Mathatit, bir i Levit, bir i Melkit, bir i Janas, bir i Jozefit;

Italian

figlio di Mattàt, figlio di Levi, figlio di Melchi, figlio di Innài, figlio di Giuseppe

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

bir i Simeonit, bir i Judës, bir i Jozefit, bir i Jonanit, bir i Eliakimit;

Italian

figlio di Simeone, figlio di Giuda, figlio di Giuseppe, figlio di Ionam, figlio di Eliacim

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

pinë verë në kupa të gjëra dhe lyhen me vajrat më të mira, por nuk trishtohen për shkatërrimin e Jozefit.

Italian

bevono il vino in larghe coppe e si ungono con gli unguenti più raffinati, ma della rovina di Giuseppe non si preoccupano

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Me krahun tënd ke shpenguar popullin tënd, bijtë e Jakobit dhe të Jozefit. (Sela)

Italian

Tu sei il Dio che opera meraviglie, manifesti la tua forza fra le genti

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK