Ask Google

Results for piruni translation from Albanian to Italian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

me duhet piruni.

Italian

Ci vuole la forchetta.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Quhet piruni hermetik.

Italian

Si chiama forcella dell'eretico.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Atje eshte piruni. Aah!

Italian

Quella li' e' la biforcazione.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

dhe e fuste në tenxhere, në kazan apo në kusi, dhe tërë atë që piruni i madh tërhiqte sipër prifti e mbante për vete. Kështu vepronin me tërë Izraelitët që shkonin në Shiloh.

Italian

e lo introduceva nella pentola o nella marmitta o nel tegame o nella caldaia e tutto ciò che il forchettone tirava su il sacerdote lo teneva per sé. Così facevano con tutti gli Israeliti che venivano là a Silo

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK