Results for ambasadori translation from Albanian to Serbian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Serbian

Info

Albanian

jep dorëheqjen ambasadori bullgar në turqi

Serbian

bugarski amabasador u turskoj podneo ostavku

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori malazez vlerëson lidhjet me turqinë

Serbian

crnogorski ambasador o vezama sa turskom

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i shba-së takohet me gazetarë turq

Serbian

američki ambasador se sastao sa turskim novinarima

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori eduard perkins: eshtë i mundshëm.

Serbian

ambasador edvard perkins: moguće je.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

koncerti u organizua nga ambasadori gjerman kurt leonberger.

Serbian

koncert je organizovao nemački ambasador kurt leonberger.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 2
Quality:

Albanian

ambasadori i shba i shqetësuar rreth krimit në bullgari

Serbian

američki ambasador zabrinut zbog kriminala u bugarskoj

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i vendit në okb shërben si president i këshillit.

Serbian

ambasador zemlje u un-u je predsednik saveta.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 2
Quality:

Albanian

drashkov pason ivan Çobanov i cili ka marrë një post ambasadori.

Serbian

draškov je nasledio ivana Čobanova koji će postati ambasador.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i shba dhe komisioneri i zgjerimit të be janë dakord me këtë.

Serbian

američki ambasador i komesar eu za proširenje slažu se sa tom ocenom.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i be në maqedoni ervan fuere. [misioni i be]

Serbian

ambasador eu u makedoniji irvan fuer. [misija eu]

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

letra ju dorëzua sejdiut nga ambasadori francez në prishtinë dolfin borione.

Serbian

pismo je sejdijuu uručio francuski ambasador u prištini dolfin borione.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i bullgarisë në kroaci e paraqiti çmimin në emër të presidentit të tij.

Serbian

bugarski ambasador u hrvatskoj predao je odlikovanje u ime svog predsednika.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ai ishte gjithashtu ambasadori i serbisë dhe malit të zi në finlandë dhe estoni.

Serbian

bio je i ambasador srbije i crne gore u finskoj i estoniji.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i shba në greqi, thomas miller u rezervua në gjykimin rreth verdiktit.

Serbian

američki ambasador u grčkoj tomas miler uzdržao se od ocene u vezi sa presudama.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i rusisë në okb vitali Çurkin, ishte tejet kritik ndaj deklarimeve të britanisë.

Serbian

ambasador rusije u un vitali Čurkin oštro je kritikovao komentare britanije.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i osbe-së: maqedonia ka shumë për t'i ofruar bashkësisë ndërkombëtare

Serbian

ambasador oebs-a: makedonija može mnogo toga da ponudi međunarodnoj zajednici

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori italian në kosovë, mikael gifoni, theksoi se paratë do të shpenzohen në mënyrë transparente.

Serbian

italijanski ambasador na kosovu mikel gifoni naglasio je da će novac biti potrošen transparentno.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i sh.b.a.-së në tiranë, xhejms xhefri do të përfaqësojë uashingtonin.

Serbian

vašington će predstavljati američki ambasador u tirani, džejms džefri.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

alon liel, ish-ambasadori izraelit në turqi pranon se marrëdhëniet izraelite-turke janë në krizë.

Serbian

alon liel, bivši izraelski ambasador u turskoj, slaže se da su izraelsko-turski odnosi u krizi.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ambasadori i be në maqedoni ervan fuere paraqiti raportin në media në 5 nëntor. [tomislav georgiev]

Serbian

ambasador eu u makedoniji irvan fuer predstavio je izveštaj medijima 5. novembra. [tomislav georgiev]

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
7,794,469,544 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK