Ask Google

Results for kräuter translation from German to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

German

Albanian

Info

German

Das sind ja starke Kräuter.

Albanian

E ke bërë këtë që kur ishe kalama? Po! Kanë qënë kohëra të bukura, apo jo?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Sind es Kräuter, vielleicht Salbei?

Albanian

Duke sikur erëz e njohur?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ashur soll auf dem Markt Kräuter besorgen

Albanian

Kjo shtëpi, kjo familje, është një biznes, Lukritia.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ich gehe jetzt Kräuter pflücken, Meister.

Albanian

Mjeshtër, do të shkoj të marr bimët.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ich habe viele Kräuter gepflückt, Meister.

Albanian

Kam marr shum bimë Mjeshtër.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ich möchte Kräuter pflücken, für Medizin.

Albanian

Dua të marr disa bimë për mjekim.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Scheinbar kultiviert hier jemand wunderbare Kräuter.

Albanian

Ti dhe unë do i kërkojmë këshilla magjistarit Uais. Jo.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

- Peeta, Schnee. Ich mahle die Kräuter.

Albanian

- Peeta, merr borë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Mein König, aus Delphi habe ich diese Kräuter.

Albanian

Zotëria ime, këto barëra janë nga Delfi.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ein kleiner Hund hat mir meine Kräuter geklaut!

Albanian

- Një qen mori bar tim!

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Atmet diese Kräuter tief ein und teilt meine Vision.

Albanian

Hei, gëzohem që të njoha.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

LeBron war ein Sack Kräuter. Oregano und Basilikum, hauptsächlich.

Albanian

Lebroni ishte një thes me bimë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Longovital, "Kräuter- und Vitamintabletten", so ein Scheiß.

Albanian

"Tableta vitaminoze". E le batall këtë punë, Elin...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

German

Ich brauche Kräuter. Etwas, um sein Fieber zu senken.

Albanian

Diçka që t'i qetësojmë ethet.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Wenn du die Kräuter schon benutzt, dann teile sie wenigstens mit uns.

Albanian

Nëse do përdorësh barërat, Amfiaraus, të paktën ndaji.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Die Berge tragen ihm Kräuter, und alle wilden Tiere spielen daselbst.

Albanian

Ndonëse malet prodhojnë ushqim për të, dhe aty tërë kafshët e fushave dëfrehen,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Khamin Chan und andere Kräuter sowie heilige Asche von einem Opfer-Feuer.

Albanian

Këngët,barërat dhe hiri i eshtrave të zjarrit të shenjët.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Seine Genesung könnte durch bestimmte Kräuter gestützt werden, die es in der Apotheke nicht gibt.

Albanian

Të duken fjalët e mia qesharake? Fjalët e tua, jo.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Das Kraut der Halblinge hat dir offenbar die Sinne vernebelt.

Albanian

Dashuria për atë gjysmë njeri të ka ngadalësuar mendjen.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Das Kraut hier ist ganz trocken, Papa.

Albanian

Shiko është një lule e tharë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK