Results for schläfst du? translation from German to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

German

Albanian

Info

German

schläfst du?

Albanian

je ti në gjumë?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

schläfst du

Albanian

duke fjetur

Last Update: 2022-12-16
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

hier schläfst du?

Albanian

a fle këtu?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

schläfst du schon?

Albanian

a po fle?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

mansur, schläfst du?

Albanian

mansur, a je i zgjuar?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

-schläfst du noch, mann?

Albanian

-akoma po fle, burrë?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

und wo schläfst du dann?

Albanian

pra ku fle ti?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

götz, schläfst du oder was?

Albanian

gotz, të ka zënë gjumi apo çfarë?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

warum schläfst du nicht?

Albanian

pse ske rene per te fjetur?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

schläfst du heute nacht hier?

Albanian

do ta kalosh këtu natën?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

hey, bruder, schläfst du etwa nie?

Albanian

vëlla, nuk fle kurrë ti?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

ruf deine mom an. schläfst du hier?

Albanian

do të flesh nga mami?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

und warum schläfst du in deinem bett?

Albanian

dhe pse do të flesh në krevatin tënd ti?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

- deine stories. - mit wem schläfst du?

Albanian

- me ke po shkon ne shtrat?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

hör zu, warum schläfst du nicht bei mir?

Albanian

dëgjo përse nuk vjen të rrish me mua?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

nun, warum schläfst du nicht erst mal darüber?

Albanian

përse nuk e mbyll një sy?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

da wir gerade davon reden, wie schläfst du denn?

Albanian

meqë po flasim për humbjet e ëndrrave, ti je duke fjetur?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

ich kenn da ein mittel, danach schläfst du gut.

Albanian

mendoj se kam diçka që do të të ndihmojë të flesh.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

du fragst mich was und plötzlich schläfst du? wie machst du das?

Albanian

ti po me beje nje pyetje nje sekonde me perpara, u ktheve, dhe te zuri gjumi menjehere.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

German

hilda, kommst du jetzt mit mir, oder schläfst du wieder im bunker?

Albanian

do vish me mua apo do të futesh në kaush?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Get a better translation with
7,708,236,250 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK