Ask Google

Results for partizani translation from German to Polish

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

German

Polish

Info

German

Titelverteidiger war Partizani Tirana.

Polish

Tytułu nie obroniła drużyna Partizani Tirana.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Titelverteidiger war FK Partizani Tirana.

Polish

Tytuł obroniła drużyna Partizani Tirana.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Titelverteidiger war FK Partizani Tirana.

Polish

Tytułu nie obroniła drużyna Partizani Tirana.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Titelverteidiger war der FK Partizani Tirana.

Polish

Tytuł obroniła drużyna Partizani Tirana.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Titelverteidiger war der FK Partizani Tirana.

Polish

Tytułu nie obroniła drużyna Partizani Tirana.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig mit 17 Treffern wurde Panajot Pano von FK Partizani Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Panajot Pano, który w barwach klubu Partizani Tirana strzelił 17 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig wurde Loro Boriçi von Partizani Tirana mit zwölf Treffern.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Loro Boriçi, który w barwach Partizani Tirana strzelił 12 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig wurde Zihni Gjinali von Partizani Tirana mit elf Treffern.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Zihni Gjinali, który w barwach Partizani Tirana strzelił 11 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Der FK Partizani Tirana ist ein albanischer Fußballverein aus der Hauptstadt Tirana.

Polish

Futboll Klub Partizani Tirana – albański klub piłkarski z siedzibą w Tiranie.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig mit 11 Treffern wurde zum siebten Mal Refik Resmja von Partizani Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Refik Resmja, który w barwach klubu Partizani Tirana strzelił 11 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig mit 17 Treffern wurde zum sechsten Mal Refik Resmja von Partizani Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Refik Resmja, który w barwach klubu Partizani Tirana strzelił 17 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig wurde Refik Resmja von Partizani Tirana mit 59 Treffern in 23 absolvierten Spielen.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Refik Resmja, który w barwach Partizani Tirana strzelił 59 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig mit 14 Treffern wurde zum zweiten Mal in Folge Agim Murati von FK Partizani Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Agim Murati, który w barwach klubu Partizani Tirana strzelił 12 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig mit 17 Treffern wurde zum zweiten Mal in Folge Panajot Pano vom FK Partizani Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobył Panajot Pano, który w barwach klubu Partizani Tirana strzelił 17 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönige mit jeweils 23 Treffern wurden Refik Resmja von Partizani Tirana und Skënder Jareçi von Dinamo Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobyli Skënder Jareçi (Dinamo Tirana) oraz Refik Resmja (Partizani Tirana), którzy strzelili po 23 gole.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönige mit 6 Treffern wurden zum achten Mal Refik Resmja von Partizani Tirana sowie Enver Shehu von 17 Nëntori Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobyli Refik Resmja (Partizani Tirana) oraz Enver Shehu (17 Nëntori Tirana), którzy strzelili po 6 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Torschützenkönig mit 14 Treffern wurde zum dritten Mal in Folge Agim Murati von FK Partizani Tirana torgleich mit Petrit Dibra von 17 Nëntori Tirana.

Polish

Tytuł króla strzelców zdobyli Agim Murati (Partizani Tirana) oraz Petrit Dibra (17 Nëntori Tirana), którzy strzelili po 14 goli.

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

German

(1975)# Ansambli i Korçës në Kosovë (1975)# Artilerija e xhepit (1975)# Bakri ynë (1975)# Beni ecën vetë (1975)# Brigada (1975)# Cifti i lumtur (1975)# Derri fabrikë mishi (1975)# Dhëmbët dhe shëndeti (1975)# Drenazhimi i tokës (1975)# Duart e arta të racionalizatorëve (1975)# Fierza ushton (1975)# Flora shqiptare (1975)# Gëzimi në sytë e nënës (1975)# Gjithmon në reshta (1975)# Gjurmë lirie (1975)# Jeta e përmendoreve (1975)# Kur hiqen maskat (1975)# Kursim, kursim, kursim (1975)# Lulet dekorative (1975)# Me amatorët e fshatit (1975)# Mjekja e fshatit (1975)# Në fillim të verës (1975)# Në gjurmët e një tradite (1975)# Në prag të një përvjetori (1975)# Për popullin, me popullin (1975)# Pranë jetës, pranë njerzëve (1975)# Qylymat tanë (1975)# Reportazh nga Këmishtaj (1975)# Reportazh nga Tropoja (1975)# Roje vigjilente (1975)# Rruga e suksesit (1975)# Rrugicat që kërkonin diell (1975)# Sa më shumë naftë Atdheut (1975)# Shkolla jonë (1975)# Shtegtim montatorësh (1975)# Traktoristja (1975)# Udhëtim në pranverë (1975)# Vajza me pata (1975)# Vatër dijesh, vatër lirie (1975)# Vullnetarët në metallurgji (1975)# Zana dhe Miri (1975)# Ansambli i Këngëve dhe valleve popullore në Suedi e Norvegji (1976)# Asdreni, poet i lulëkuqes dhe vegjëlisë (1976)# Brigadierja (1976)# Dimri i fundit (1976)# Drejt dritës (1976)# Dritë në tunel (1976)# Fëmijët dhe kukllat (1976)# Fije që priten (1976)# Fshati malor (1976)# Gjithmonë të gatshëm (1976)# Illegalët (1976)# Ishte dikur një legjendë (1976)# Kaliza e grurit (1976)# Kryeqyteti ynë (1976)# Lasgush Poradeci (1976)# Lisharsi (1976)# Lulekuqet mbi mure (1976)# Majlinda dhe zogu i vogël (1976)# Malësorët pas komisarëve (1976)# Më shpejt, më large (1976)# Më shpejt, më lart, më large (1976)# Në gjirin e klasës (1976)# Në Këlmend (1976)# Në skajin më Jugor (1976)# Në udhët e sukseseve (1976)# Njeriu i punës (1976)# Normat teknike (1976)# Onufri (1976)# Për shëndetin e popullit (1976)# Perballimi (1976)# Pika e ujit (1976)# Populli në këmbë Partia në ballë (1976)# Qershori dhe gruri (1976)# Racionalizatorët e një kombinati (1976)# Shtëpitë malore të pushimit (1976)# Sistemimi i tokave (1976)# Tinguj lufte (1976)# Tokë e përgjakur (1976)# Tregimi për kohën e lirë (1976)# Udhët e artit (1976)# Ujrat termale (1976)# Unitet që mposht tërmete (1976)# Valbonë '76 (1976)# Zonja nga qyteti (1976)# Anës Bunës (1977)# Ansambli amator Migjeni në Kosovë (1977)# Ansambli ynë në Greqi (1977)# Aty është folur me pushkë dhe penë për Shqipërinë (1977)# Bilbili i Labërisë (1977)# Biografia e një nëne (1977)# Blerim i ri në fshat (1977)# Çeta jonë vullnetare guri i kështjellës së madhe (1977)# Cirku në fshat (1977)# Fëmijët tanë (1977)# Festë e gëzuar (1977)# Frymëzim nga jeta (1977)# Gunat mbi tela (1977)# Heronjtë e Vigut (1977)# Kukësi i ri (1977)# Kuvënd i madh i rinisë (1977)# Matematika dhe prodhimi (1977)# Me studentët ushtarakë (1977)# Mendimi krijues i tekstilisteve (1977)# Mjekësia popullore (1977)# Nepër tunelin e Qaf Thanës (1977)# Një udhëtim i vështirë (1977)# Njeriu me top (1977)# Odhise Paskali (1977)# Oreksi i humbur (1977)# Perimet burim shëndeti (1977)# Pranverë në zemrat tona (1977)# Shëmbja e idhujve (1977)# Streha e re (1977)# Të rejat tekstiliste (1977)# Thesarë nën pisha (1977)# Tomka dhe shokët e tij (1977)# Tri dekada të filmit shqiptar (1977)# Urat e Kukësit (1977)# Vajzat e metalurgjisë (1977)# Ansambli Migjeni në Turqi (1978)# Bariu i Matit (1978)# Dollia e dasmës sime (1978)# Festa e ujit (1978)# Gjeneral gramafoni (1978)# Gjyshi partizan (1978)# Këndon Atdheu ynë (1978)# Këngët tona për ty Parti (1978)# Koncert në vitin 1936 (1978)# Lumja ti moj Shqipëri (1978)# Mbrojtja e Atdheut detyrë mbi detyrat (1978)# Mjelësja e dalluar (1978)# Ne jemi lulet e partisë (1978)# Në pyjet me borë ka jetë (1978)# Në roje të shëndetit (1978)# Nga mesi i errësirës (1978)# Nusja dhe shtetërrethimi (1978)# Pas gjurmëve (1978)# Përse kështu (1978)# Pranverë në Gjirokastër (1978)# Qytet i lashtë, qytet i ri (1978)# Riza Cerova (1978)# Shkrimtari militant (1978)# Sukses i ri i ansamblit Dajti në Greqi (1978)# Ushtri e popullit ushtar (1978)# Vajzat me kordele të kuqe (1978)# Ballë për ballë (1979)# Ansambli folkloristik krahinor i Kosovës (1979)# Ansambli Labëria në Maqedoni (1979)# Ansambli Marinela në Shqipëri (1979)# Ansambli ynë në Itali (1979)# Balonat (1979)# Çeta e vogël (1979)# Drejt mjeshtërisë (1979)# Erinda dhe kukulla (1979)# Këshilltarët (1979)# Liri a vdekje (1979)# Lufton Mujo Ulqinaku (1979)# Manifestimi i forcës, shëndetit dhe bukurisë (1979)# Me forcat tona me hov revolucionar (1979)# Mësonjëtorja (1979)# Mysafiri (1979)# Ne shtepine tone (1979)# Ne vinim nga lufta (1979)# Nepër Turqi (1979)# Përtej mureve të gurta (1979)# Radiostacioni (1979)# Të zhdukurit (1979)# Teatri krahinor i Prishtinës (1979)# Uzinë mishi dhe vezësh (1979)# Yje mbi Drin (1979)# Ditët që sollën pranverën (1979); 1980er# Aleksandër Xhuvani (1980)# Ansambli i valleve popullore Eleni Caulli (1980)# Besniku i Partise (1980)# Bijtë e heroinës (1980)# Burim i madhë kursimesh (1980)# Dëshmorët e monumenteve (1980)# Dhimbje midis dy brigjeve (1980)# Ditë vjeshte në Plasë (1980)# Eksperienca e Buçimasit (1980)# Ekspozita Shqipëria sot (1980)# Fontana e pusit C-37 (1980)# Gëzhoja e vjetër (1980)# Intendanti (1980)# Karl Gega (1980)# Karnavalet (1980)# Ku burojnë meloditë (1980)# Mbrojtja në punë (1980)# Mëngjeze të reja (1980)# Minerale dhe metale për export (1980)# Mjeshtret e vogla gjimnaste (1980)# Mozaikët (1980)# Ne cdo stine (1980)# Në prag të jetës (1980)# Një gjeneral kapet rob (1980)# Një ndodhi në port (1980)# Nusja (1980)# Para së gjithash sigurimi teknik (1980)# Partizani i vogël Velo (1980)# Pas vdekjes (1980)# Piktura shqiptare në mesjetë (1980)# Qitëset (1980)# Riatdhesimi i ushtarëve grekë (1980)# Riza Burja (1980)# Sketerre 43 (1980)# Traditat tona në lundrim (1980)# Ylli i të trembëdhjetëave (1980)# Arbëreshët (1981)# Avni Rustemi (1981)# Banesat popullore (1981)# Dita e parë e emrimit (1981)# Djaloshi prej dëbore (1981)# Fëmijët tanë një këngë e bukur (1981)# Gëzofrat tona (1981)# Gjurmë në kaltërsi (1981)# Jeta buzë liqenit (1981)# Jeta e një tribuni (1981)# Kërcënimi (1981)# Kur xhirohej një film (1981)# Lufta për jetën (1981)# Me alpinistët e vegjël (1981)# Në prag të lirisë (1981)# Në skenat e Francës (1981)# Në udhët e vitit 2010 (1981)# Një natë pa dritë (1981)# Plaku dhe hasmi (1981)# Shoku ynë Tili (1981)# Shtëpia jonë e përbashkët (1981)# Si gjithë të tjerët (1981)# Thesari (1981)# Tokat e thata (1981)# Udhëve të hekurta (1981)# Veshjet popullore shqiptare (1981)# Volejbollistet koperativiste (1981)# Besa e kuqe (1982)# Bishti (1982)# Blerim në bregdet (1982)# Dy gosti (1982)# Edhe thërrimet janë bukë (1982)# Flaka e maleve (1982)# Kryengritjet e mëdha (1982)# Muzeu Historik Kombëtar (1982)# Në ditët e pushimit (1982)# Në unitet të çeliktë (1982)# Nëntori i dytë (1982)# Nga bullonat te makineritë dhe fabrikat komplekse (1982)# Një ditë në Kutalli (1982)# Një vonesë e vogël (1982)# Njeriu i mirë (1982)# Novatorët e drurit (1982)# Përvoja e Vrinës (1982)# Qortimet e vjeshtës (1982)# Rruga e lirisë (1982)# Shokët (1982)# Shtypi ynë i luftës (1982)# Vellezer dhe shoke (1982)# Apasionata (1983)# Bijtë e rrugicave të kalldrëmta (1983)# Bilbili mëndjelehtë (1983)# Brigada novatore (1983)# Dora e ngrohtë (1983)# Dritat e qytezës (1983)# Duar dhe zemra bashkuar (1983)# Energjetika (1983)# Enver Hoxha, tungjatjeta (1983)# Fundi i një gjakmarrjeje (1983)# Gjithmon zgjuar (1983)# Gracka (1983)# Kohë e largët (1983)# Nepër ditarët e luftës (1983)# Një emër midis njerzëve (1983)# Pishtarë të dritës në Kosovë (1983)# Roskidë (1983)# Të përjetshëm midis nesh (1983)# Tetori i këngëve (1983)# Zogu pushbardhë-1 (1983)# Zogu pushbardhë-2 (1983)# Arti mesjetar (1984)# Asim Vokshi (1984)# Çdo vijë një vizatim (1984)# Dasma e shtyrë (1984)# Ditë në trasë (1984)# Ditë plot diell (1984)# Dje pa diell, sot pa natë (1984)# Djemtë e Valiasit (1984)# Drejt frymëzimeve (1984)# Duaje emrin tënd (1984)# Endërr për një karrikë (1984)# Eposi i kreshnikëve (1984)# Fejesa e Blertës (1984)# Fushë e blertë fushë e kuqe (1984)# Gjrmë në dëborë (1984)# Helmës (1984)# I çoni fjalë nënës (1984)# Kur flasim për poezinë (1984)# Kush vdes në këmbë (1984)# Letër nga Komani (1984)# Lumi i jetës (1984)# Lundrimi i parë (1984)# Militanti (1984)# Nata e parë e lirisë (1984)# Në rrugë të reja (1984)# Një jetë pranë njrëzve (1984)# Njeriu prej bore (1984)# Nxënsit e klasës sime (1984)# Piku (1984)# Po lufton Idriz Seferi (1984)# Pranvera dy hapa pranë (1984)# Pritje dhe takime miqësore (1984)# Shirat e vjeshtës (1984)# Shkolla rrëz Alpeve (1984)# Shokë të një skuadre (1984)# Taulanti kërkon një motër (1984)# Toka të begata (1984)# Troku (1984)# Vendimi (1984)# Asgjë nuk harrohet (1985)# Bashkëkohësit (1985)# Bashkëqytetari ynë (1985)# Brigjeve të Prespës (1985)# Dimri dhe fëmijët (1985)# Fanfara e të vegjëlve (1985)# Fidanishtja e ushtrisë (1985)# Gurët e shtëpisë sime (1985)# Hije që mbeten pas (1985)# Ju përshëndes (1985)# Kur nis një këngë (1985)# Manifestim i madhë (1985)# Me flamujt e Enverit (1985)# Melodi e pandërprerë (1985)# Mondi dhe Diana (1985)# Në prag të jetës (1985)# Pranverë e hidhur (1985)# Rekuiem (1985)# Të mos heshtësh (1985)# Te paftuarit (1985)# Tre njerëz me guna (1985)# Bardhë e zi (1986)# Bilbil Matohiti (1986)# Dhe vjen një ditë (1986)# Dy herë mat (1986)# Fillim i vështirë (1986)# Fjalë pa fund (1986)# Gabimi (1986)# Guri i besës (1986)# Kronikë e atyre viteve (1986)# Kur happen dyert e jetës (1986)# Kur ndahesh nga shokët (1986)# Laçi qytet industrial (1986)# Një jetë më shumë (1986)# Rrethimi i vogël (1986)# Rron Enveri rron Partia (1986)# Rron o rron e s'vdes shqiptari (1986)# Shqipëria në festë (1986)# Spartakiada (1986)# Tiktaku i fundit (1986)# Tokë e njerëzve të rinjë (1986)# Tri ditë nga një jetë (1986)# Binarët (1987)# Botë e padukshme (1987)# Drita e diturisë (1987)# Eja!

Polish

(1975)# Ansambli i Korçës në Kosovë (1975)# Artilerija e xhepit (1975)# Bakri ynë (1975)# Beni ecën vetë (1975)# Brigada (1975)# Cifti i lumtur (1975)# Derri fabrikë mishi (1975)# Dhëmbët dhe shëndeti (1975)# Drenazhimi i tokës (1975)# Duart e arta të racionalizatorëve (1975)# Fierza ushton (1975)# Flora shqiptare (1975)# Gëzimi në sytë e nënës (1975)# Gjithmon në reshta (1975)# Gjurmë lirie (1975)# Jeta e përmendoreve (1975)# Kur hiqen maskat (1975)# Kursim, kursim, kursim (1975)# Lulet dekorative (1975)# Me amatorët e fshatit (1975)# Mjekja e fshatit (1975)# Në fillim të verës (1975)# Në gjurmët e një tradite (1975)# Në prag të një përvjetori (1975)# Për popullin, me popullin (1975)# Pranë jetës, pranë njerzëve (1975)# Qylymat tanë (1975)# Reportazh nga Këmishtaj (1975)# Reportazh nga Tropoja (1975)# Roje vigjilente (1975)# Rruga e suksesit (1975)# Rrugicat që kërkonin diell (1975)# Sa më shumë naftë Atdheut (1975)# Shkolla jonë (1975)# Shtegtim montatorësh (1975)# Traktoristja (1975)# Udhëtim në pranverë (1975)# Vajza me pata (1975)# Vatër dijesh, vatër lirie (1975)# Vullnetarët në metallurgji (1975)# Zana dhe Miri (1975)# Ansambli i Këngëve dhe valleve popullore në Suedi e Norvegji (1976)# Asdreni, poet i lulëkuqes dhe vegjëlisë (1976)# Brigadierja (1976)# Dimri i fundit (1976)# Drejt dritës (1976)# Dritë në tunel (1976)# Fëmijët dhe kukllat (1976)# Fije që priten (1976)# Fshati malor (1976)# Gjithmonë të gatshëm (1976)# Illegalët (1976)# Ishte dikur një legjendë (1976)# Kaliza e grurit (1976)# Kryeqyteti ynë (1976)# Lasgush Poradeci (1976)# Lisharsi (1976)# Lulekuqet mbi mure (1976)# Majlinda dhe zogu i vogël (1976)# Malësorët pas komisarëve (1976)# Më shpejt, më large (1976)# Më shpejt, më lart, më large (1976)# Në gjirin e klasës (1976)# Në Këlmend (1976)# Në skajin më Jugor (1976)# Në udhët e sukseseve (1976)# Njeriu i punës (1976)# Normat teknike (1976)# Onufri (1976)# Për shëndetin e popullit (1976)# Perballimi (1976)# Pika e ujit (1976)# Populli në këmbë Partia në ballë (1976)# Qershori dhe gruri (1976)# Racionalizatorët e një kombinati (1976)# Shtëpitë malore të pushimit (1976)# Sistemimi i tokave (1976)# Tinguj lufte (1976)# Tokë e përgjakur (1976)# Tregimi për kohën e lirë (1976)# Udhët e artit (1976)# Ujrat termale (1976)# Unitet që mposht tërmete (1976)# Valbonë '76 (1976)# Zonja nga qyteti (1976)# Anës Bunës (1977)# Ansambli amator Migjeni në Kosovë (1977)# Ansambli ynë në Greqi (1977)# Aty është folur me pushkë dhe penë për Shqipërinë (1977)# Bilbili i Labërisë (1977)# Biografia e një nëne (1977)# Blerim i ri në fshat (1977)# Çeta jonë vullnetare guri i kështjellës së madhe (1977)# Cirku në fshat (1977)# Fëmijët tanë (1977)# Festë e gëzuar (1977)# Frymëzim nga jeta (1977)# Gunat mbi tela (1977)# Heronjtë e Vigut (1977)# Kukësi i ri (1977)# Kuvënd i madh i rinisë (1977)# Matematika dhe prodhimi (1977)# Me studentët ushtarakë (1977)# Mendimi krijues i tekstilisteve (1977)# Mjekësia popullore (1977)# Nepër tunelin e Qaf Thanës (1977)# Një udhëtim i vështirë (1977)# Njeriu me top (1977)# Odhise Paskali (1977)# Oreksi i humbur (1977)# Perimet burim shëndeti (1977)# Pranverë në zemrat tona (1977)# Shëmbja e idhujve (1977)# Streha e re (1977)# Të rejat tekstiliste (1977)# Thesarë nën pisha (1977)# Tomka dhe shokët e tij (1977)# Tri dekada të filmit shqiptar (1977)# Urat e Kukësit (1977)# Vajzat e metalurgjisë (1977)# Ansambli Migjeni në Turqi (1978)# Bariu i Matit (1978)# Dollia e dasmës sime (1978)# Festa e ujit (1978)# Gjeneral gramafoni (1978)# Gjyshi partizan (1978)# Këndon Atdheu ynë (1978)# Këngët tona për ty Parti (1978)# Koncert në vitin 1936 (1978)# Lumja ti moj Shqipëri (1978)# Mbrojtja e Atdheut detyrë mbi detyrat (1978)# Mjelësja e dalluar (1978)# Ne jemi lulet e partisë (1978)# Në pyjet me borë ka jetë (1978)# Në roje të shëndetit (1978)# Nga mesi i errësirës (1978)# Nusja dhe shtetërrethimi (1978)# Pas gjurmëve (1978)# Përse kështu (1978)# Pranverë në Gjirokastër (1978)# Qytet i lashtë, qytet i ri (1978)# Riza Cerova (1978)# Shkrimtari militant (1978)# Sukses i ri i ansamblit Dajti në Greqi (1978)# Ushtri e popullit ushtar (1978)# Vajzat me kordele të kuqe (1978)# Ballë për ballë (1979)# Ansambli folkloristik krahinor i Kosovës (1979)# Ansambli Labëria në Maqedoni (1979)# Ansambli Marinela në Shqipëri (1979)# Ansambli ynë në Itali (1979)# Balonat (1979)# Çeta e vogël (1979)# Drejt mjeshtërisë (1979)# Erinda dhe kukulla (1979)# Këshilltarët (1979)# Liri a vdekje (1979)# Lufton Mujo Ulqinaku (1979)# Manifestimi i forcës, shëndetit dhe bukurisë (1979)# Me forcat tona me hov revolucionar (1979)# Mësonjëtorja (1979)# Mysafiri (1979)# Ne shtepine tone (1979)# Ne vinim nga lufta (1979)# Nepër Turqi (1979)# Përtej mureve të gurta (1979)# Radiostacioni (1979)# Të zhdukurit (1979)# Teatri krahinor i Prishtinës (1979)# Uzinë mishi dhe vezësh (1979)# Yje mbi Drin (1979)# Ditët që sollën pranverën (1979); Lata osiemdziesiąte XX wieku# Aleksandër Xhuvani (1980)# Ansambli i valleve popullore Eleni Caulli (1980)# Besniku i Partise (1980)# Bijtë e heroinës (1980)# Burim i madhë kursimesh (1980)# Dëshmorët e monumenteve (1980)# Dhimbje midis dy brigjeve (1980)# Ditë vjeshte në Plasë (1980)# Eksperienca e Buçimasit (1980)# Ekspozita Shqipëria sot (1980)# Fontana e pusit C-37 (1980)# Gëzhoja e vjetër (1980)# Intendanti (1980)# Karl Gega (1980)# Karnavalet (1980)# Ku burojnë meloditë (1980)# Mbrojtja në punë (1980)# Mëngjeze të reja (1980)# Minerale dhe metale për export (1980)# Mjeshtret e vogla gjimnaste (1980)# Mozaikët (1980)# Ne cdo stine (1980)# Në prag të jetës (1980)# Një gjeneral kapet rob (1980)# Një ndodhi në port (1980)# Nusja (1980)# Para së gjithash sigurimi teknik (1980)# Partizani i vogël Velo (1980)# Pas vdekjes (1980)# Piktura shqiptare në mesjetë (1980)# Qitëset (1980)# Riatdhesimi i ushtarëve grekë (1980)# Riza Burja (1980)# Sketerre 43 (1980)# Traditat tona në lundrim (1980)# Ylli i të trembëdhjetëave (1980)# Arbëreshët (1981)# Avni Rustemi (1981)# Banesat popullore (1981)# Dita e parë e emrimit (1981)# Djaloshi prej dëbore (1981)# Fëmijët tanë një këngë e bukur (1981)# Gëzofrat tona (1981)# Gjurmë në kaltërsi (1981)# Jeta buzë liqenit (1981)# Jeta e një tribuni (1981)# Kërcënimi (1981)# Kur xhirohej një film (1981)# Lufta për jetën (1981)# Me alpinistët e vegjël (1981)# Në prag të lirisë (1981)# Në skenat e Francës (1981)# Në udhët e vitit 2010 (1981)# Një natë pa dritë (1981)# Plaku dhe hasmi (1981)# Shoku ynë Tili (1981)# Shtëpia jonë e përbashkët (1981)# Si gjithë të tjerët (1981)# Thesari (1981)# Tokat e thata (1981)# Udhëve të hekurta (1981)# Veshjet popullore shqiptare (1981)# Volejbollistet koperativiste (1981)# Besa e kuqe (1982)# Bishti (1982)# Blerim në bregdet (1982)# Dy gosti (1982)# Edhe thërrimet janë bukë (1982)# Flaka e maleve (1982)# Kryengritjet e mëdha (1982)# Muzeu Historik Kombëtar (1982)# Në ditët e pushimit (1982)# Në unitet të çeliktë (1982)# Nëntori i dytë (1982)# Nga bullonat te makineritë dhe fabrikat komplekse (1982)# Një ditë në Kutalli (1982)# Një vonesë e vogël (1982)# Njeriu i mirë (1982)# Novatorët e drurit (1982)# Përvoja e Vrinës (1982)# Qortimet e vjeshtës (1982)# Rruga e lirisë (1982)# Shokët (1982)# Shtypi ynë i luftës (1982)# Vellezer dhe shoke (1982)# Apasionata (1983)# Bijtë e rrugicave të kalldrëmta (1983)# Bilbili mëndjelehtë (1983)# Brigada novatore (1983)# Dora e ngrohtë (1983)# Dritat e qytezës (1983)# Duar dhe zemra bashkuar (1983)# Energjetika (1983)# Enver Hoxha, tungjatjeta (1983)# Fundi i një gjakmarrjeje (1983)# Gjithmon zgjuar (1983)# Gracka (1983)# Kohë e largët (1983)# Nepër ditarët e luftës (1983)# Një emër midis njerzëve (1983)# Pishtarë të dritës në Kosovë (1983)# Roskidë (1983)# Të përjetshëm midis nesh (1983)# Tetori i këngëve (1983)# Zogu pushbardhë-1 (1983)# Zogu pushbardhë-2 (1983)# Arti mesjetar (1984)# Asim Vokshi (1984)# Çdo vijë një vizatim (1984)# Dasma e shtyrë (1984)# Ditë në trasë (1984)# Ditë plot diell (1984)# Dje pa diell, sot pa natë (1984)# Djemtë e Valiasit (1984)# Drejt frymëzimeve (1984)# Duaje emrin tënd (1984)# Endërr për një karrikë (1984)# Eposi i kreshnikëve (1984)# Fejesa e Blertës (1984)# Fushë e blertë fushë e kuqe (1984)# Gjrmë në dëborë (1984)# Helmës (1984)# I çoni fjalë nënës (1984)# Kur flasim për poezinë (1984)# Kush vdes në këmbë (1984)# Letër nga Komani (1984)# Lumi i jetës (1984)# Lundrimi i parë (1984)# Militanti (1984)# Nata e parë e lirisë (1984)# Në rrugë të reja (1984)# Një jetë pranë njrëzve (1984)# Njeriu prej bore (1984)# Nxënsit e klasës sime (1984)# Piku (1984)# Po lufton Idriz Seferi (1984)# Pranvera dy hapa pranë (1984)# Pritje dhe takime miqësore (1984)# Shirat e vjeshtës (1984)# Shkolla rrëz Alpeve (1984)# Shokë të një skuadre (1984)# Taulanti kërkon një motër (1984)# Toka të begata (1984)# Troku (1984)# Vendimi (1984)# Asgjë nuk harrohet (1985)# Bashkëkohësit (1985)# Bashkëqytetari ynë (1985)# Brigjeve të Prespës (1985)# Dimri dhe fëmijët (1985)# Fanfara e të vegjëlve (1985)# Fidanishtja e ushtrisë (1985)# Gurët e shtëpisë sime (1985)# Hije që mbeten pas (1985)# Ju përshëndes (1985)# Kur nis një këngë (1985)# Manifestim i madhë (1985)# Me flamujt e Enverit (1985)# Melodi e pandërprerë (1985)# Mondi dhe Diana (1985)# Në prag të jetës (1985)# Pranverë e hidhur (1985)# Rekuiem (1985)# Të mos heshtësh (1985)# Te paftuarit (1985)# Tre njerëz me guna (1985)# Bardhë e zi (1986)# Bilbil Matohiti (1986)# Dhe vjen një ditë (1986)# Dy herë mat (1986)# Fillim i vështirë (1986)# Fjalë pa fund (1986)# Gabimi (1986)# Guri i besës (1986)# Kronikë e atyre viteve (1986)# Kur happen dyert e jetës (1986)# Kur ndahesh nga shokët (1986)# Laçi qytet industrial (1986)# Një jetë më shumë (1986)# Rrethimi i vogël (1986)# Rron Enveri rron Partia (1986)# Rron o rron e s'vdes shqiptari (1986)# Shqipëria në festë (1986)# Spartakiada (1986)# Tiktaku i fundit (1986)# Tokë e njerëzve të rinjë (1986)# Tri ditë nga një jetë (1986)# Binarët (1987)# Botë e padukshme (1987)# Drita e diturisë (1987)# Eja!

Last Update: 2016-03-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK