Results for mengkontribusikan translation from Indonesian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Indonesian

Albanian

Info

Indonesian

seperti yg kamu tahu, dewan kesenian kota mempercayakan semata-mata akan kontribusi

Albanian

siç e dini, këshilli i lartë i arteve të qytetit mbështetet vetëm në kontribute.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

dia mengambil ceknya, berkata pada mark mereka akan berbincang lagi segera dan dia pergi. tapi tidak sebelum dia membuat kontribusi terbesar terhadap perusahaan ini.

Albanian

ai nxorri cekun, dhe i tha markut qe do te flisnin perseri... ..dhe u largua, por jo para se te bente kete kontributin e madh per kompanine.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

tapi itu tidak banyak memberikan kontribusi jika komunikasi tak berjalan normal kembali.

Albanian

por nuk do na shërbejë shumë nëse nuk vendosim përsëri komunikim botëror.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

tn. wilson hanya ingin berkontribusi dalam kampanyeku.

Albanian

z. wilson bërë vetëm një numër të madh kontributin e tim fushatës.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

sepanjang jalan, aku akan membayangkan kontribusi apa yang kau berikan pada tim.

Albanian

gjatë rrugës, do të mundohem të kuptoj se çka kontribuon ti për grupin.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

dalam kgb, jika kontribusimu tidak dibayar, itu berarti sesuatu,

Albanian

në kgb borxhi që nuk paguhet, nuk harrohet kollaj.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

orang-orang yang berkontribusi.

Albanian

- për ta që punojnë shumë. - për të pasurit do të thuash?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

dan untuk berterima kasih pada keluarga anak itu, yang telah berkontribusi bagi negara bagian ini.

Albanian

njëkohësisht falënderojmë familjen e tij në kontributin e madhë për këtë shtet.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

tidak, aku memberikan kontribusi.

Albanian

kontribuova.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

-slow ... "benar. 2tahunyanglalu,scanlonmemutuskan berkontribusi promotor.

Albanian

ngadalë... 2 vjet më parë skalone vendosi të kandidojë për prokurorinë e qarkut.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Indonesian

bersama denganku, sheriff baru, dan lino dan warga puri bata. kami memutuskan untuk memberikan kontribusi kampanye.

Albanian

përkëtëunë,sëbashkumesherifin e ri dhe linon, ashtu dhe... qytetarët e lagjes së jashtëligjshme, vendosëm të kontribuojmë pak... për fushatën tënde zgjedhore.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

kontribusi nyata terhadap sejarah manusia.

Albanian

jep kontribut të madh për historinë njerëzore.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

kalau begitu kita akan buat kontrak baru yang akan mengakui kontribusi luar biasa yang telah kau berikan pada kaisar.

Albanian

atëherë ne do të bëjmë një kontratë të re nje që do ta përshëndes kontributin e jashtëzakonshëm qe ju keni bërë për perandorin.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

karena aku tidak punya apa-apa untuk berkontribusi dalam mayat raksasa itu aku ingin kembali ke pesawat, jika kau tidak keberatan.

Albanian

edhe pse nuk kam asgje per te bere, nuk dua te punoj mbi gjigande te vdekur. dua te kthehem ne anije nese nuk te vjen keq.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

sebagai bagian dari kami hari ke hari. kemudian hidupkan halaman ... saya melihat kontribusi saya anak dalam gangguan ini.

Albanian

pastaj hap gazetën... dhe shoh djalin tim të kontribojë në këtë sakatim.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

proses dalam sebuah keadaan tidur tidak dapat diinterupsi juga berkontribusi terhada beban kerja.

Albanian

processes in an uninterruptible sleep state also contribute to the load average.

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

perusahaan-perusahaan minuman ringan, khususnya, membual tentang bagaimana mereka berkontribusi untuk pendidikan amerika, tetapi, kenyataannya, apa yang mereka lakukan mereka menguras uang dari masyarakat

Albanian

prodhuesit e lëngjeve të gazuara, krenohen se si ata japin donacione për edukim, por, në të vërtetë, çka po bëjnë ata është se po përfitojnë nga komuniteti më tepër se sa që po kontribuojnë për të,

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

"anggota masyarakat yang tak berkontribusi"

Albanian

"ka kontribuar në përmirësimin e shoqërisë,"

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Indonesian

kapten sudah memberi kontribusi besar pada permainan malam ini dengan 15 takel dan 2 takel pemain menyerang.

Albanian

jepi, babi! kapiteni ka dhënë një ndihmesë të madhe në lojën e sotme me 15 pasime dhe 2 pengesa.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

claire aku datang kembali untuk membuat kontribusi dengan apa yang telah ku pelajari

Albanian

kler. unë u ktheva për të kontribuar me atë që kam mësuar.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK