Results for parolacce translation from Italian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Italian

Albanian

Info

Italian

parolacce

Albanian

shinsharow

Last Update: 2019-12-29
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

dico parolacce.

Albanian

unë mallkoj.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

merda! parolacce.

Albanian

mut!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

- non dire parolacce!

Albanian

-mjaft fole në dy gjuhë!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

non ho detto parolacce.

Albanian

nuk po të shaj.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

la patente per dire le parolacce?

Albanian

ti di të fyesh?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

chucky, smettila di dire parolacce!

Albanian

Çaki, mjaft shave.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

ho intervistato una vicina, dice parolacce.

Albanian

intervistova një fqinje, por foli fjalë të pistë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

- ti chiedo scusa per le parolacce.

Albanian

- te kerkoj falje per biseden e piste.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

mi piace quando mi dici le parolacce.

Albanian

vdes kur thua fjalë të ndyra!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

cosa ti ho detto riguardo alle parolacce?

Albanian

Çtë kam thënë për mallkimet?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

può ripeterlo di nuovo ma senza parolacce.

Albanian

mund ta përsërisim pa fjalë të pista?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

edith, sai come la penso sulle parolacce.

Albanian

maskarenjtë. edit, e di ti si ndihem unë kur shan ti.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

- sennò che mi fai? - niente parolacce!

Albanian

- hej, kujdes gjuhën, ju iutem!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

lui s'impegnava parecchio nel prenderci a parolacce.

Albanian

po, zotëri.

Last Update: 2023-10-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

per questo io non bevo, non fumo e non uso parolacce.

Albanian

prandaj dhe nuk pi, nuk e ndezi, dhe nuk mëkatoj.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

no! lo stronzetto mi ha sparato! niente parolacce!

Albanian

- jo, bushtra e vogël më qëlloi!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

non dire parolacce. non puoi sempre parlare così con la gente.

Albanian

mos thuaj budallëqe.nuk mund të flasësh gjithmonë kështu me njerzit.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

di solito non mi piace usare parolacce, ma vaffanculo tu!

Albanian

normalisht nuk përdor këto fjalë. por shkërdheu ti!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Italian

compare non dire parolacce, cavolo, le devo tagliare quando le dici.

Albanian

mos shaj.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Get a better translation with
7,576,514,243 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK