Ask Google

Results for suonerà translation from Italian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Italian

Albanian

Info

Italian

In caso di problemi, suonerà e si illuminerà di giallo.

Albanian

Ne rast problemesh, Do te jete ne ngjyre e verdhe.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Dovremo spegnere quanti più fuochi quando l'allarme suonerà.

Albanian

Duhet të shuani sa më tepër zjarre kur të bjerë sirena.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Senti, so che suonerà strano, ma l'agente Taylor fa il doppio gioco.

Albanian

Dëgjoni, e di se si do t'ju duket, por Agjenti Tejlor na tradhëtoi.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

vedrai che la campana d'oro allegra suonerà. La festa più romantica, lejourd'amourè qua.

Albanian

Ajo kambane e arit, La Fidele e embel se shpejti do të cingërron më i miri prej gjitha festivalevë L'Jour D'Amour është këtu

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Vedrai che la campana d'oro allegra suonerà. La festa più romantica. Le jourd'amourè qua.

Albanian

Shumë shejt cingërima do të jetë e kthjelltë më i miri prej gjitha festivalevë L'Jour D'Amour është këtu

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Nei giorni in cui il settimo angelo farà udire la sua voce e suonerà la tromba, allora si compirà il mistero di Dio come egli ha annunziato ai suoi servi, i profeti»

Albanian

Dhe zëri që kisha dëgjuar nga qielli më foli përsëri dhe tha: "Shko, merr libërthin e hapur që ndodhet në dorën e engjëllit që rri mbi det e mbi dhe".

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Italian

In quel giorno suonerà la grande tromba, verranno gli sperduti nel paese di Assiria e i dispersi nel paese di Egitto. Essi si prostreranno al Signore sul monte santo, in Gerusalemme

Albanian

Atë ditë do të ndodhë që të bjerë buria e madhe, dhe ata që kanë humbur në vendin e Asirisë dhe ata që janë shpërndarë në vendin e Egjiptit do të vijnë dhe do të adhurojnë Zotin mbi malin e shenjtë, në Jeruzalem.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

in un istante, in un batter d'occhio, al suono dell'ultima tromba; suonerà infatti la tromba e i morti risorgeranno incorrotti e noi saremo trasformati

Albanian

sa hap e mbyll sytë, në tingullin e burisë së fundit; sepse do të bjerë buria, të vdekurit do të ringjallen të paprisshëm dhe ne do të shndërrohemi,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

All'inizio e alla fine della funzione suonerò il shofar, che è il corno di un animale utilizzato nelle antiche cerimonie.

Albanian

Në fillim dhe në fund të skuqur, Unë ju thëras juve shafer. Ai është briri i cili përdoret në ceremonitë fetare.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Gli ho detto che perdo spesso il telefonino, con la suoneria spenta... - e sarebbe bello...

Albanian

I thashë se humbas shpesh telefonin, dhe kur e kam pa zhurmë...

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Non suonera' bene nemmeno alla giuria.

Albanian

Nuk do t'i tingelloje mire as jurise.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

E' nuova la suoneria?

Albanian

A është kjo një zile e re? Oh, po

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Mi dici come si fa a cambiare la suoneria?

Albanian

Si i ndërrohet muzika kësaj gjëje?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Connelly suonera' la parte.

Albanian

- Konlli do ta luajë pjesën.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Col cazzo che suonera' la mia parte.

Albanian

- Sigurisht, dreqin!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Ed ogni volta che il suo telefono suona, suonera' anche questo.

Albanian

Çdo herë që bie telefoni i tij, do të bjerë edhe ky.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Non suonero' Sun City.

Albanian

Nuk do të luaj "Sun City".

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Italian

Pensavo che l'avessi cambiata quella suoneria,no?

Albanian

Mendoja që ke ndërruar atë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Non sono io, e' la mia suoneria.

Albanian

Nuk jam unë, është zilja ime.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

(suoneria di sms) Beatdown domani a mezzanotte al club zero.

Albanian

TURNEU I NDESHJEVE, besvr në mesnatë:

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK