Ask Google

Results for zmogljivejšimi translation from Slovenian to Polish

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Slovenian

Polish

Info

Slovenian

(25) Poleg tega so disketne enote, potrebne za branje iz teh zmogljivejših 3,5-palčnih disket in pisanje na njih, precej različne od disketnih pogonov za običajne 3,5-palčne diskete. Disketne enote za običajne 3,5-palčne diskete niso združljive z novimi zmogljivejšimi disketami. Res je, da so bili disketni pogoni za zmogljivejše diskete razviti tako, da so združljivi z običajnimi 3,5-palčnimi disketami. Vendar pa se ta združljivost v celoti opira na tehnologijo pogona in ne na fizične značilnosti samih disket. To združljivost za nazaj omogoča dvojna glava, ena je namenjena branju iz zmogljivejših disket iz zadevne družine in pisanju na njih, druga pa je namenjena branju iz običajnih 3,5-palčnih disket in pisanju na njih. Trditev Imation-a, da je združljivost za nazaj disketnih enot za zmogljivejše diskete še en dokaz, da sta ti dve družini disket en izdelek, se torej zavrne; komponenta glave disketnega pogona za zmogljivejše diskete namreč ni združljiva za nazaj sama po sebi.

Polish

(25) Ponadto jednostki napędowe służące do odczytywania i zapisywania na dyskietkach 3,5 calowych o większej pojemności różnią się znacznie od napędów konwencjonalnych dyskietek 3,5-calowych. Jednostki napędowe konwencjonalnych dyskietek 3,5-calowych nie są zgodne z nowymi dyskietkami o większej pojemności. Prawdą jest, że napędy o większej pojemności zostały skonstruowane tak, aby były wstecznie zgodne z konwencjonalnymi dyskietkami 3,5-calowymi. Jednakże zgodność wsteczna opiera się całkowicie na technologii napędu a nie na właściwościach fizycznych samych dyskietek. Zgodność wsteczna uzyskiwana jest dzięki podwójnym głowicom, z których jedna przeznaczona jest do czytania i zapisywania na dyskietkach o większej pojemności odpowiedniego rodzaju, a druga do czytania i zapisywania na konwencjonalnych dyskietkach 3,5-calowych. Dlatego też odrzuca się twierdzenie Imationu, że zgodność wsteczna napędów dyskietek o większej pojemności stanowi dalszy dowód na to, że omawiane dwa rodzaje dyskietek stanowią jeden produkt; element dyskietki o większej pojemności głowicy napędu nie jest zgodny wstecznie.

Last Update: 2008-03-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Slovenian

Čeprav je med izdajatelji televizijskih programov in javnimi oblastmi prišlo do obsežnega soglasja o sporazumih NorDig v nordijskih državah MHP nikoli ni dosegel močne uveljavitve na trgu, v glavnem zaradi razlike v ceni v primerjavi s „sprejemniki zapper“, t.j. sprejemniki brez interaktivne televizije ali zmogljivejšimi radiodifuznimi funkcionalnostmi. Čeprav uspešni, so nordijske države relativno majhni trgi in razlika v ceni brez kakršnekoli subvencijske sheme je bila glavna ovira pri uspešnem uveljavljanju MHP.

Polish

[5] MHEG-5 jest częścią międzynarodowego standardu opracowanego przez MHEG (Multimedia and Hypermedia Experts Group -grupę ekspertów multimedialnych i hypermedialnych). MHEG-5 jest prostszy od MHP. Liczbę odbiorników korzystających z MHEG-5 ocenia się na ponad 5 milionów.[6] WTVML stanowi rozszerzenie WML (Wireless Mark-up Language) dla telewizji. Jest to mini przeglądarka do aplikacji interaktywnej telewizji. Ocenia się liczbę odbiorników korzystających z WTVML na ponad 7 milionów.

Last Update: 2008-03-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK