Hai cercato la traduzione di irlandezët da Albanese a Greco

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Greco

Informazioni

Albanese

irlandezët.

Greco

Οι Ιρλανδοί.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

nuk janë irlandezët.

Greco

Δεν είναι οι Ιρλανδοί.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

dhe irlandezët kanë alkoolizmin.

Greco

Και οι Ιρλανδοί έχουν το αλκοόλ.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

irlandezët adhurojnë të dehen!

Greco

Οι Ιρλανδοί τρελαίνονται να μεθάνε.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

të gjithë irlandezët këndojnë?

Greco

Όλοι οι Ιρλανδοί τραγουδάνε;

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

irlandezët, ata kanë atdheun e tyre.

Greco

Οι Ιρλανδοί έχουν την μητέρα πατρίδα

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

duket se irlandezët po shkojnë mirë.

Greco

Όταν είμαστε χώρια, η καρδιά μου μόνο για σένα χτυπάει!

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

irlandezët janë bërë punëtorë dhe të esëllt!

Greco

Οι Ιρλανδοί έγιναν δουλευταράδες και νηφάλιοι!

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

e di se çfarë ka thënë freud për irlandezët? .

Greco

Ξέρεις τι είπε ο Φρόιντ για τους Ιρλανδούς;

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

më lejoni të them se gjithmonë i kam admiruar irlandezët.

Greco

Αρχικά να σας πω πως πάντα θαύμαζα τους Ιρλανδούς.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

duhet ta kuptojë shpejt, para se ta gjejnë irlandezët.

Greco

Πρεπει να το κανονισει πριν τον βρουν οι Ιρλανδοι.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

oh, jo. edhe irlandezët e veriut janë duke bërë një paradë.

Greco

Οι Βόρειοι Ιρλανδοί κάνουν κι αυτοί παρέλαση.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ishte një festë e bukur e shën patrikut derisa nuk erdhen irlandezët.

Greco

Ήταν τόσο ευχάριστη η γιορτή μέχρι που εμφανίστηκαν οι Ιρλανδοί.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

irlandezët po e kërkojnë, rusët po e kërkojnë. kështu që ku mund të shkojë?

Greco

Οι Ιρλανδοι κι οι Ρωσσοι τον Θελουν.Που θα παει.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

''ata më të interesuarit në pronën kroate janë anglezët dhe irlandezët," tha jelaviç.

Greco

'Αυτοί που έδειξαν μεγαλύτερο ενδιαφέρον για την Κροατική κτηματαγορά είναι οι Άγγλοι και οι Ιρλανδοί", ανέφερε ο Γελάβιτς.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

irlandezët i kanë dhënë botë celularin, përzierjen e trefojës, dhe kërcimet popullore ku nuk lëvizen krahët.

Greco

Η Ιρλανδία μας έδωσε το περιπολικό, το μιλκ-σέικ με το τριφύλλι... και τον παραδοσιακό χορό όπου δε χρειάζεται να κουνάς τα χέρια σου.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

freud ka thënë për irlandezët se... ne jemi të vetmit njerëz në botë të cilët nuk mund ti nënshtrohen psikoanalizës.

Greco

Ο Φρόιντ είπε για τους Ιρλανδούς: Είναι οι μόνοι άνθρωποι που είναι αδιαπέραστοι για την ψυχανάλυση.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ndryshe nga anglezët dhe irlandezët, rusët nuk mbështeten në kredi për të blerë prona; ata vijnë me para në dorë.

Greco

Σε αντίθεση με τους Άγγλους και τους Ιρλανδούς, οι Ρώσοι δεν βασίζονται σε πιστώσεις για την αγορά ακινήτου, έρχονται με ρευστό χρήμα.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

kroacia nuk ka fare pse të ketë frikë sepse irlandezët nuk thanë jo për shkak të ballkanit perëndimor," tha nënkryeministri çek aleksander vondra .

Greco

Η Κροατία δεν έχει κάτι να φοβηθεί, καθώς οι Ιρλανδοί δεν είπαν όχι λόγω των Δυτικών Βαλκανίων", δήλωσε ο Αντιπρόεδρος της Τσεχικής Κυβέρνησης, Αλεξάντρ Βόντρα.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

e dije që "notre" dhe "dame" janë fjalë franceze, por skuadra është e famshme si "irlandezët luftëtarë"?

Greco

Ήξερες πως το "notre dame" είναι γαλλικές λέξεις... αλλά η ομάδα είναι οι Μαχητές των Ιρλανδών;

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK