Google で調べる

検索ワード: branislav (アルバニア語 - 英語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

英語

情報

アルバニア語

Zëvendësministri Branislav Bjelica tha se i pari mund të dorëzohej në krye të 2005.

英語

Deputy Justice Minister Branislav Bjelica said that the first might be handed over in early 2005.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ministri i kthimeve dhe komuniteteve Branislav Grbiç. [Laura Hasani]

英語

Return and Communities Minister Branislav Grbic [Laura Hasani]

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Slobodan Mediç dhe Branislav Mediç morën maksimumin e dënimit me burg, 20 vjet.

英語

Slobodan Medic and Branislav Medic received the maximum prison sentence of 20 years.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Grupi u shpërbë në mars 2002, i tha Branislav Puhalo gjykatës së qarkut të Beogradit.

英語

It was disbanded in March 2002, Branislav Puhalo told the Belgrade district court.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Millosh Stupar, Slobodan Jakovljeviç dhe Branislav Medan morën të gjithë 40 vjet dënim.

英語

Milos Stupar, Slobodan Jakovljevic and Branislav Medan all received 40-year sentences.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ka ditë që shket mirë dhe ka ditë që jo, kështu shkon kjo punë," thotë Branislav.

英語

Some days you skateboard well and some days you don't, that's how it goes," said Branislav.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Ai thuhej se jetonte në shtëpinë e një kushëriri të varfër, Branislav Mlladiç, me emrin Milorad Komadiç.

英語

He is said to have been living in the house of an impoverished cousin, Branislav Mladic, and going by the name Milorad Komadic.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Branislav Dukiç, kreu i organizatës serbe boshnjake për mkrimet e luftës, tha se ishte shumë i zhgënjyer.

英語

Branislav Dukic, head of a Bosnian Serb organisation of war victims, said he was gravely disappointed.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ministri serb i kulturës Branislav Leçiç hapi Festivalin e 10 të Ndërkombëtar të Teatrit për Fëmijë, mbajtur në Subotica.

英語

Serbian Culture Minister Branislav Lecic opened the 10th International Theatre Festival for Children, held in Subotica.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Tre të akuzuarit, Brano Xhiniç, Velibor Maksimoviç dhe Branislav Medan, deklaruan që nuk janë fajtorë.

英語

Three of the indictees -- Brano Djinic, Velibor Maksimovic and Branislav Medan -- pleaded not guilty.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Kryetari i komisionit Branislav Raduloviç u tha gazetarëve se kandidati fitoi 64. 25 përqind të votave të së djelës.

英語

Commission Chairman Branislav Radulovic told reporters that the candidate won 64.25 per cent of Sunday's vote.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ato qenë një hotel dhe një shtëpi që i takonin anëtarit të parlamentit të RS, Branislav Stojanoviç të Partisë Demokratike Serbe.

英語

The properties were described as a hotel and a house belonging to RS parliament member Branislav Stojanovic of the Serb Democratic Party.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Një kandidat i katërt, Branislav Ivkoviç, do të përfaqësojë Partinë Socialiste të Popullit në zgjedhjet e 13 qershorit.

英語

A fourth candidate, Branislav Ivkovic, will reprensent the Socialist People's Party in the 13 June election.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Blogerët më me përvojë përfshijnë anëtarin e presidencës kolektive Zheljko Komsiç dhe nënpresidentin e Partisë për Progresin Demokratik, Branislav Borenoviç.

英語

More experienced bloggers include collective presidency member Zeljko Komsic and Party for Democratic Progress Vice President Branislav Borenovic.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Branislav Aleksiç, një student i inxhinierisë elektrike thotë se ai nuk do të rrijë përderi sa Serbia nuk i ofron atij një jetë më të mirë.

英語

Branislav Aleksic, a student of electrical engineering, says he will not stay unless Serbia can provide him with a better life.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Deri tani, vetëm një person është mbajtur përgjegjës për skandalin, ndihmësi i Iliç për çështjet e hekurudhave, Branislav Boshkoviç.

英語

So far, only one person has been held accountable in the scandal -- Ilic's aide for railway issues, Branislav Boskovic.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Dramaturgu i Beogradit Miodrag Iliç fitoi çmimin Branislav Nushiç për dramën e tij të fundit "Jeretik".

英語

Belgrade playwright Miodrag Ilic won the Branislav Nusic Award for his latest play, "Jeretik".

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Shkenca për Paqe po përgatit harta të reja të rrezikut sizmik për rajonin. [Mirësjellje e Branislav Glavatoviç]

英語

Science for Peace is preparing new seismic hazard maps of the region. [Courtesy of Branislav Glavatovic]

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Zëdhënësi i DSS, Branislav Ristivojeviç dërgoi një mesazh të ngjashëm të hënën, duke siguruar gazetarët se nuk kishte krizë qeveritare.

英語

DSS spokesman Branislav Ristivojevic sounded a similar message Monday, assuring reporters there is no government crisis.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Stiven Kej, Branislav Tapushkoviç dhe Timothi MekKormak kërkuan gjithashtu të hiqen disa akuza më të ulta dhe dhjetra paragrafë në akuzë të hiqen.

英語

Steven Kay, Branislav Tapuskovic and Timothy McCormack also called for some lesser charges to be dropped and dozens of paragraphs in the indictment to be stricken.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK