Google で調べる

検索ワード: caluniadoras (ポルトガル語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

ポルトガル語

アルバニア語

情報

ポルトガル語

as mulheres idosas, semelhantemente, que sejam reverentes no seu viver, não caluniadoras, não dadas a muito vinho, mestras do bem,

アルバニア語

që t'i mësojnë të rejat të duan burrat e tyre, të duan bijtë e tyre,

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Ai de todo o difamador, caluniador

アルバニア語

Mjer për çdo përqeshës – shpifës,

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Ai de todo o difamador, caluniador

アルバニア語

Mjerë për secilin që e ofendon e përqesh (njerëzit),

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Ai de todo o difamador, caluniador

アルバニア語

Vaj halli për secilin shpifës – tallës,

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Se não as apresentarem, serão caluniadores ante Deus.

アルバニア語

E derisa nuk sollën dëshmitarë, ata pra te All-llahu janë mu gënjeshtarët.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Se não as apresentarem, serão caluniadores ante Deus.

アルバニア語

Meqë nuk sollën dëshmitarë, ata (atëherë), te Perëndia janë gënjeshtarë.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Se não as apresentarem, serão caluniadores ante Deus.

アルバニア語

Pra, pasi nuk sollën dëshmitarë, tek All-llahu ata janë gënjeshtarë.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

sem afeição natural, implacáveis, caluniadores, incontinentes, cruéis, inimigos do bem,

アルバニア語

tradhtarë, kokëshkretë, fodullë, dëfrimdashës më fort se perëndidashës,

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

Guardai-vos cada um do seu próximo, e de irmão nenhum vos fieis; porque todo irmão não faz mais do que enganar, e todo próximo anda caluniando.

アルバニア語

"Të ruhet secili nga fqinji i tij dhe mos i keni besim çdo vëllai, sepse çdo vëlla nuk bën gjë tjetër veçse mashtron dhe çdo fqinj përhap shpifje.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ポルトガル語

Não se estabeleça na terra o caluniador; o mal persiga o homem violento com golpe sobre golpe.

アルバニア語

Njeriu gojëkeq mos qoftë i qëndrueshëm mbi tokë; fatkeqësia përndjektë njeriun e dhunës deri në shkatërrim".

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ポルトガル語

Não calunies o servo diante de seu senhor, para que ele não te amaldiçoe e fiques tu culpado.

アルバニア語

Mos shpif kundër shërbëtorit para të zotit, me qëllim që ai të mos të të mallkojë dhe ti të gjendesh fajtor.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ポルトガル語

O vento norte traz chuva, e a língua caluniadora, o rosto irado.

アルバニア語

Era e veriut sjell shiun, dhe gjuha që shpif tinëz e bën fytyrën të indinjuar.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK