Google で調べる

検索ワード: (簡体字中国語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

簡体字中国語

アルバニア語

情報

簡体字中国語

不 要 銷 滅 聖 靈 的 感

アルバニア語

Mos i përbuzni profecitë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

因 此 我 心 戰 兢 、 從 原 處 移

アルバニア語

Prandaj zemra ime dridhet dhe brof jashtë vendit të saj.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

天 的 柱 子 因 他 的 斥 責 震 驚 奇

アルバニア語

Kollonat e qiellit dridhen dhe habiten nga kërcënimi i tij.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

  神 的 靈 感 俄 德 的 兒 子 亞 撒 利 雅

アルバニア語

Atëherë Fryma e Perëndisë erdhi mbi Azarisahun, birin i Odedit,

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

無 賴 的 惡 徒 、 行 就 用 乖 僻 的 口

アルバニア語

Njeriu pa vlerë, njeriu i keq, ecën me një gojë të çoroditur;

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

將 地 立 在 根 基 上 、 使 地 永 不

アルバニア語

Ai e ka krijuar tokën mbi themelet e saj; kjo nuk do të luajë kurrë përjetë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

眾 星 要 從 天 上 墜 落 、 天 勢 都 要 震

アルバニア語

yjet e qiellit do të bien dhe fuqitë që janë në qiej do të lëkunden.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

願 你 裂 天 而 降 、 願 山 在 你 面 前 震

アルバニア語

Oh, sikur t'i shqyeje qiejtë dhe të zbrisje! Para teje do të tundeshin malet.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

他 永 不 搖 . 義 人 被 記 念 直 到 永 遠

アルバニア語

sepse nuk do të lëvizet kurrë; i drejti do të kujtohet gjithnjë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

他 的 閃 電 光 照 世 界 . 大 地 看 見 便 震

アルバニア語

Vetëtimat e tij ndriçojnë botën, toka i shikon dhe dridhet.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

你 掌 舵 的 呼 號 之 聲 一 發 、 郊 野 都 必 震

アルバニア語

Nga zhurma e britmës së pilotëve të tu fushat e hapura do të dridhen;

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

門 在 樞 紐 轉 、 懶 惰 人 在 床 上 也 是 如 此

アルバニア語

Ashtu si lëviz porta në menteshat e saj, kështu sillet përtaci në shtrat të tij.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

他 們 再 三 試 探   神 、 惹 以 色 列 的 聖 者

アルバニア語

Po, ata iu drejtuan Perëndisë shumë herë dhe përsëri e provokuan të Shenjtin e Izraelit.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

人 靠 惡 行 不 能 堅 立 . 義 人 的 根 必 不

アルバニア語

Njeriu nuk bëhet i qëndrueshëm me pabesinë, por rrënja e të drejtëve nuk do të lëvizet kurrë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

因 為 我 的 言 語 滿 懷 、 我 裡 面 的 靈 激

アルバニア語

Sepse kam plot fjalë dhe fryma përbrenda më detyron.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

使 地 震 的 有 三 樣 、 連 地 擔 不 起 的 共 有 四 樣

アルバニア語

Tri gjëra e turbullojnë tokën, madje katër janë gjërat që ajo nuk mund të durojë:

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

地 全 然 破 壞 、 盡 都 崩 裂 、 大 大 的 震

アルバニア語

Toka do të çahet e tëra; toka do të kriset tërësisht, toka do të dridhet me forcë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

手 打 他 的 同 伴 、 又 和 酒 醉 的 人 一 同 喫 喝

アルバニア語

dhe fillon t'i rrahë shokët e vet dhe të hajë e të pijë me pijanecët;

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

他 使 我 們 的 性 命 存 活 、 也 不 叫 我 們 的 腳 搖

アルバニア語

Ai na mban gjallë dhe nuk lejon që këmbët tona të pengohen.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

簡体字中国語

願 那 咒 詛 日 子 且 能 惹 鱷 魚 的 、 咒 詛 那 夜

アルバニア語

E mallkofshin ata që mallkojnë ditën, ata që janë gati të zgjojnë Leviathanin.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK