Vraag Google

Je was op zoek naar: pandëshkuar (Albanian - Grieks)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Albanian

Grieks

Info

Albanian

Shumë shpesh ecën e pandëshkuar.

Grieks

Πολύ συχνά περνάει... ατιμώρητο.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Zyrtarët e lartë janë shpesh të përfshirë në praktikat korruptive, të pandëshkuar.

Grieks

Συχνά, υψηλόβαθμα στελέχη έχουν γλιτώσει από υποθέσεις διαφθοράς ατιμώρητοι.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Korupsioni politik dhe krimi i organizuar mbeten tejet të pandëshkuar, theksoi CSD.

Grieks

Η πολιτική διαφθορά και το οργανωμένο έγκλημα εξακολουθούν να παραμένουν ατιμώρητα σε μεγάλο βαθμό, τόνισε το CSD.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Athere duhet ti tregoshë legjioneve që... tradhëtia tyre... nuk do lihet e pandëshkuar.

Grieks

Τότε, πρέπει να πεις στις λεγεώνες... ότι η προδοσία τους... δεν θα μείνει ατιμώρητη.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Në qoftë se mëkatoj, ti më ndjek me sy dhe nuk më lë të pandëshkuar për fajin tim.

Grieks

Εαν αμαρτησω, με παραφυλαττεις, και απο της ανομιας μου δεν θελεις με αθωωσει.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Korrupsioni gjyqësor do të thotë se zëri i të pafajshmëve nuk dëgjohet ndërsa fajtori vepron i pandëshkuar."

Grieks

Δικαστική διαφθορά σημαίνει ότι η φωνή των αθώων αποσιωπείται, ενώ οι ένοχοι απολαμβάνουν ατιμωρησία".

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

Sabaheta Fejziç, një e shpëtuar nga Srebrenica, është e lehtësuar që Mlladiç nuk do të mbetet më i pandëshkuar për veprimet e tij.

Grieks

Η Σαμπαχέτα Φέζιτς, που επιβίωσε του μακελειού της Σρεμπρένιτσα, νοιώθει ανακούφιση που ο Μλάντιτς δεν θα μείνει πια ατιμώρητος για τις πράξεις του.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Por ajo që familjet e të humburve të Krushës së Vogël duan mbi të gjitha është një shenjë e qartë se vrasësit nuk do të jenë në gjendje të shpëtojnë të pandëshkuar përjetë.

Grieks

Και από τις δύο πλευρές, διακυβεύεται η εθνική υπερηφάνεια και κανένας ηγέτης δεν επιθυμεί να φανεί ότι ήταν αυτός που ενέδωσε.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Edhe kur i shtrëngon dorën një tjetri për një besëlidhje, njeriu i keq nuk do të mbetet i pandëshkuar, por pasardhësit e të drejtëve do të shpëtojnë.

Grieks

Και χειρ με χειρα εαν συναπτηται, ο ασεβης δεν θελει μενει ατιμωρητος το δε σπερμα των δικαιων θελει ελευθερωθη.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Nuk do ta përdorësh emrin e Zotit, të Perëndisë tënd, kot, sepse Zoti nuk do të lërë të pandëshkuar atë që përdor kot emrin e tij.

Grieks

Μη λαβης το ονομα Κυριου του Θεου σου επι ματαιω διοτι δεν θελει αθωωσει ο Κυριος τον λαμβανοντα επι ματαιω το ονομα αυτου.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Dorëzojeni brenda 2 ditëve, ose do të duhet të bëhem i ashpër.Nuk do të lejoj që krimi të mbetet i pandëshkuar për hir të miqësisë. Shkojmë!

Grieks

Παραδώστε τον σε δυο μέρες, αλλιώς θα γίνω σκληρός.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Prandaj ne i shpallim të lumtur krenarët. Ata që kryejnë paudhësi jo vetëm përfitojnë, por ndonëse e provokojnë Perëndinë, mbeten të pandëshkuar"".

Grieks

Και τωρα ημεις μακαριζομεν τους υπερηφανους ναι, οι εργαζομενοι την ανομιαν υψωθησαν, ναι, οι πειραζοντες τον Θεον, και αυτοι εσωθησαν.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

Ndërsa ishte në Beograd ajo siguroi zotime bashkëpunimi nga Koshtunica dhe zyrtarë të tjerë të lartë që premtuan se qenë të angazhuar për t'i dhënë fund politikës së lënies së pandëshkuar të kriminelëve të luftës.

Grieks

Κατά την παραμονή της στο Βελιγράδι, εξασφάλισε δεσμεύσεις συνεργασίας από τον Κοστουνίτσα και άλλους ανώτερους αξιωματούχους, οι οποίοι δεσμεύθηκαν ότι έχουν αφοσιωθεί στον τερματισμό πολιτικής ατιμωρησίας εγκληματιών πολέμου.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Në lajme të tjera, Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica të premten cilësoi eksodin masiv të serbëve nga Kroacia në gusht 1995 si "një krim i madh të pandëshkuar".

Grieks

Σε άλλα νέα, ο Σέρβος πρωθυπουργός Βόζισλαβ Κοστούνιτσα την Παρασκευή κάλεσε τη μαζική έξοδο των Σέρβων από την Κροατία τον Αύγουστο του 1995 ένα "μεγάλο ατιμώρητο έγκλημα".

Laatste Update: 2012-04-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

"Nëqoftë se komuniteti ndërkombëtar nuk mund ta ndalojë genocidin, ai duhet së paku të mos lejojë të kalojnë të pandëshkuar njërin apo tjetri krim serioz," tha del Ponte.

Grieks

"Εάν η διεθνής κοινότητα δεν μπορούσε να αποτρέψει τη γενοκτονία, τουλάχιστον τώρα δεν θα πρέπει να επιτρέψει την ατιμωρησία αυτών αλλά και άλλων σοβαρών εγκλημάτων", δήλωσε η ντελ Πόντε.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

Tani, pra, mos e lër të pandëshkuar, sepse ti je njeri i urtë dhe di atë që duhet të bësh. Bëj që flokët e tij të bardha të zbresin të lyera me gjak në Sheol".

Grieks

Τωρα λοιπον μη αθωωσης αυτον διοτι εισαι ανηρ σοφος και εξευρεις τι πρεπει να καμης εις αυτον, και να καταβιβασης την πολιαν αυτου με αιμα εις τον αδην.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

Baza për arritjen e asaj marrëveshjeje, tha Tadiç, është që asnjë krim "të mund të mbetet i pazgjidhur e i pandëshkuar" dhe të drejtat e shtetasve duhet të jenë me rëndësi të madhe.

Grieks

Η βάση γι' αυτή τη συμφωνία, δήλωσε ο Τάντιτς, είναι ότι κανένα έγκλημα "δεν μπορεί να μείνει άλυτο και ατιμώρητο", και τα δικαιώματα των πολιτών πρέπει να είναι υψίστης σημασίας.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

Kristulasi u bë përnjëherësh simbol i zemërimit e pakënaqësisë lidhur me masat shtrënguese, veçanërisht për pensionistët si ai, disa nga të cilët kanë parë përfitimet e tyre t'u shkurtohen deri në 300 euro në muaj, ndërsa shmangësit nga taksat që i detyrohen vendit 55 miliardë euro kanë dalë kryesisht të pandëshkuar e politikanët e akuzuar për ryshfete masive e mitëmarrje e korrupsion janë të lirë, njëri madje e ka çuar qeverinë në gjykatë për të rritur pensionin e tij.

Grieks

Ο Χριστούλας αποτέλεσε άμεσα σύμβολο οργής και απογοήτευσης για τα μέτρα λιτότητας, ειδικά από συνταξιούχους όπως ο ίδιος, καθώς κάποιοι έχουν δει τις συντάξεις τους να φτάνουν στα 300 ευρώ το μήνα, ενώ φοροφυγάδες που οφείλουν στη χώρα 55 δις ευρώ έχουν σε μεγάλο βαθμό μείνει ατιμώρητοι και πολιτικοί που κατηγορούνται για μαζικούς χρηματισμούς και διαφθορά είναι ελεύθεροι, ενώ ένας πήγε την κυβέρνηση στα δικαστήρια για να αυξήσει τη σύνταξή του.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Sepse ja, unë po filloj të dënoj qytetin në të cilin përmendet emri im, dhe ju do të mbeteni plotësisht pa u ndëshkuar? Jo, nuk do të mbeteni të pandëshkuar, sepse unë do të thërres shpatën mbi të gjithë banorët e tokës", thotë Zoti i ushtrive.

Grieks

Διοτι ιδου, ενω εγω επι την πολιν, επι της οποιας εκληθη το ονομα μου, αρχιζω να φερω κακον, σεις θελετε μεινει λοιπον ατιμωρητοι; δεν θελετε μεινει ατιμωρητοι, διοτι εγω θελω καλεσει μαχαιραν επι παντας τους κατοικους της γης, λεγει ο Κυριος των δυναμεων.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

Sepse kështu thotë Zoti: "Ja, ata që nuk ishin destinuar ta pinin kupën, do ta pinë me siguri; dhe ti do të jesh krejt i pandëshkuar? Nuk do të jesh krejt i pandëshkuar, por do ta pish me siguri.

Grieks

Διοτι ουτω λεγει Κυριος Ιδου, εκεινοι εις τους οποιους δεν προσηκε να πιωσιν απο του ποτηριου, τωοντι επιον και συ θελεις μεινει ολως ατιμωρητος; δεν θελεις μεινει ατιμωρητος αλλ' εξαπαντος θελεις πιει.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK