Je was op zoek naar: njëmbëdhjetë (Albanian - Latijn)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Albanian

Latijn

Info

Albanian

dhe kur erdhën ata të orës njëmbëdhjetë, morën nga një denar secili.

Latijn

cum venissent ergo qui circa undecimam horam venerant acceperunt singulos denario

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

kështu qyteti mbeti i rrethuar deri në vitin e njëmbëdhjetë të mbretit sedekia.

Latijn

et clausa est civitas atque vallata usque ad undecimum annum regis sedecia

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

gosheni, holoni dhe gilohu: njëmbëdhjetë qytete bashkë me fshatrat e tyre;

Latijn

gosen et olon et gilo civitates undecim et villae earu

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

atëherë hodhën short, dhe shorti ra mbi matian; dhe ai iu shtua të njëmbëdhjetë apostujve.

Latijn

et dederunt sortes eis et cecidit sors super matthiam et adnumeratus est cum undecim apostoli

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ditën e tretë do të ofroni njëmbëdhjetë dema të vegjël, dy desh dhe katërmbëdhjetë qengja motakë, pa të meta,

Latijn

die tertio offeres vitulos undecim arietes duos agnos anniculos inmaculatos quattuordeci

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ka njëmbëdhjetë ditë rrugë nga mali horeb, duke ndjekur rrugën e malit seir, deri në kadesh-barnea.

Latijn

undecim diebus de horeb per viam montis seir usque cadesbarn

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ai bëri gjithashtu pëlhura me leshin e dhive, që të shërbenin si çadra mbi tabernakullin; ai bëri njëmbëdhjetë nga këto pëlhura.

Latijn

fecit et saga undecim de pilis caprarum ad operiendum tectum tabernacul

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

në vitin e njëmbëdhjetë të sedekias, në muajin e katërt, ditën e nëntë të muajit u hap një e çarë në qytet;

Latijn

undecimo autem anno sedeciae mense quarto quinta mensis aperta est civita

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

gjatësia e çdo pëlhure do të jetë tridhjetë kubitë dhe gjerësia e çdo pëlhure katër kubitë; të njëmbëdhjetë pëlhurat do të kenë të gjitha po atë masë.

Latijn

longitudo sagi unius habebit triginta cubitos et latitudo quattuor aequa erit mensura sagorum omniu

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

komandanti i njëmbëdhjetë për muajin e njëmbëdhjetë ishte banajahu nga pirathoni, një nga bijtë e efraimit; divizioni i tij përbëhej nga njëzet e katër mijë burra.

Latijn

undecimus mense undecimo banaias pharathonites de filiis ephraim et in turma eius viginti quattuor mili

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

jehojakimi ishte njëzet e pesë vjeç kur filloi të mbretërojë, dhe mbretëroi njëmbëdhjetë vjet në jeruzalem. ai bëri atë që është e keqe në sytë e zotit, perëndisë të tij.

Latijn

viginti quinque annorum erat ioacim cum regnare coepisset et undecim annis regnavit in hierusalem fecitque malum coram domino deo su

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

vitin e njëmbëdhjetë, muajin e parë, ditën e shtatë të muajit, ndodhi që fjala e zotit m'u drejtua, duke thënë:

Latijn

et factum est in undecimo anno in primo in septima mensis factum est verbum domini ad me dicen

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

gjatësia e hajatit ishte njëzet kubitë dhe gjërësia njëmbëdhjetë kubitë; ngjiteshe në të nëpërmjet shkalloreve; pranë mbajtësve kishte shtylla, njëra nga një anë dhe tjetra nga ana tjetër.

Latijn

longitudinem autem vestibuli viginti cubitorum et latitudinem undecim cubitorum et octo gradibus ascendebatur ad eam et columnae erant in frontibus una hinc et altera ind

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

kur doli përsëri rreth orës njëmbëdhjetë, gjeti disa të tjerë, të papunë, dhe u tha: "përse rrini gjithë ditën këtu pa bërë asgjë?".

Latijn

circa undecimam vero exiit et invenit alios stantes et dicit illis quid hic statis tota die otios

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

ai pa një ëndërr tjetër dhe ua tregoi vëllezërve të tij, duke thënë: "pashë një ëndërr tjetër! dhe ja, dielli, hëna dhe njëmbëdhjetë yje përkuleshin para meje".

Latijn

aliud quoque vidit somnium quod narrans fratribus ait vidi per somnium quasi solem et lunam et stellas undecim adorare m

Laatste Update: 2012-05-04
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Krijg een betere vertaling met
7,843,355,416 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK