Je was op zoek naar: vedúca diplomovej práce (Slovaaks - Engels)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Slovaaks

Engels

Info

Slovaaks

táto práca môže byť prípadne súčasťou jeho diplomovej práce.

Engels

potentially this could be part of a student’s thesis.

Laatste Update: 2017-04-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Slovaaks

môžu vyžadovať vypracovanie výskumných projektov alebo diplomovej práce.

Engels

• they may involve completion of a research project or thesis;

Laatste Update: 2014-02-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Slovaaks

referencie sú spravidla od predchádzajúcich zamestnávateľov, ale ak ste študent alebo absolvent, odporúčajúcou osobou môže byť tiež učiteľ, napr. konzultant vašej diplomovej práce.

Engels

usually references are from your former employers, but if you are a student or graduate the referee can also be a teacher, e.g. the person who supervised your diploma thesis.

Laatste Update: 2014-02-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Slovaaks

z tohto dôvodu je neprijateľné, aby študent, ktorému boli udelené víza na štúdium v portugalsku, nemohol vycestovať napríklad do belgicka, aby v špecializovanej knižnici získal informácie na napísanie svojej diplomovej práce.

Engels

for this reason, it is inconsistent that a student who has obtained a visa to take a course in portugal should not have the option to go, for example, to belgium to gather information from a specialised library for the writing of his thesis.

Laatste Update: 2012-02-29
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Slovaaks

Čo sa týka inžinierskych a technických profesií, situácia je nasledovná:dopyt trhu práce po študentoch je vysoký, preto väčšina z nich zanechámagisterské štúdium bez obhajoby diplomovej práce, pretože zamestnaniesi zaistili už počas štúdia. Študentky zjavne nie sú natoľko uprednostňovanéna trhu práce, a preto je pomer ich úspešnosti pri obhajobe diplomovej práceoveľa vyšší.

Engels

as women researchers in humanitiesoften cannot find jobs straight after graduation with a bachelor’s degree(ba), they are likely to continue their studies at master’s level (ma).the situation concerning the professions of engineering and technology is the following: the demand of the labour market for male studentsis high, hence most of them quit master’s programmes without defending their theses, since they have already secured employment duringtheir studies.

Laatste Update: 2014-02-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Slovaaks

diplomová práca je venovaná problematike významu kriminalistických stôp. v úvode bolo jej cieľom zadefinovať kriminalistickú stopu a poukázať na tri podmienky nevyhnutné na to, aby zmena vytvorená odrazom mala charakter kriminalistickej stopy. zároveň bolo potrebné upozorniť na nepriaznivé vplyvy, v dôsledku ktorých dochádza k znižovaniu, ba dokonca k úplnému vytrácaniu informačnej hodnoty z kriminalistických stôp. v úmysle zachovať význam kriminalistických stôp je preto nevyhnutné, aby boli tieto čo najskôr a čo najkvalitnejšie zistené a zaistené na mieste trestného činu, ako aj na miestach, ktoré s trestným činom súvisia. práca je orientovaná na význam kriminalistických stôp pre kriminalistickú identifikáciu. jej cieľom bolo poukázať na skutočnosť, že obsahom každej stopy je potenciálna kriminalisticky relevantná informácia o udalosti trestného činu. podľa toho, aké znaky sa v stope ako v zmene, ktorá súvisí so spáchaním trestného činu odrazia, možno dospieť k identifikácii individuálnej alebo druhovej. druhá kapitola je venovaná kriminalistickej balistike a balistickým stopám na povrchu strely, na povrchu nábojnice a na zasiahnutých predmetoch. cieľom tejto časti diplomovej práce je podrobne analyzovať jednotlivé balistické stopy, rozdeliť balistiku na identifikačnú a neidentifikačnú a poukázať na význam balistických stôp pre účely identifikácie zbrane a pre iné skutočnosti, ktoré sprevádzali dej výstrelu, ako je napríklad stanovenie vzdialenosti, z ktorej sa strieľalo, zistenie stanoviska a polohy strelca a zbrane a pod. následne práca pojednáva o kriminalistickej odorológii ako o ďalšom odbore kriminalistickej techniky, ktorý sa zaoberá skúmaním pachu osôb a vecí. jadro kapitoly je venované pachovým stopám a rozdielu medzi dvoma metódami pachovej identifikácie a to, kriminalistickou olfaktorikou a kriminalistickou olfaktronikou. posledná časť diplomovej práce je venovaná kriminalistickej trasológii a v rámci nej jednotlivým trasologickým stopám a ich významu pre identifikačné účely. pozornosť je bližšie upriamená na identifikáciu osoby na základe stôp chôdze a na základe stôp ľudského ucha. súhrnným cieľom diplomovej práce je oboznámenie s kriminalistickou stopou a poukázanie významu vybraných kriminalistických stôp pre účely identifikácie osôb a vecí, ktoré súvisia s vyšetrovanou udalosťou. kľúčové slová: stopa, identifikácia, balistika, odorológia, trasológia.

Engels

please, specify two different languages

Laatste Update: 2012-12-03
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK