Pergunte ao Google

Você procurou por: isaharovog (Sérvio - Albanês)

Contribuições humanas

A partir de tradutores profissionais, empresas, páginas da web e repositórios de traduções disponíveis gratuitamente

Adicionar uma tradução

Sérvio

Albanês

Informações

Sérvio

Od Isaharovog Natanailo sin Sogarov;

Albanês

nga Isakari, Nethaneeli, bir i Tsuarit;

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Od plemena Isaharovog Igal sin Josifov;

Albanês

Hoshea, bir i Nunit, për fisin e Efraimit;

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Drugi dan donese Natanilo, sin Sogarov, knez plemena Isaharovog,

Albanês

Ditën e dytë erdhi oferta e Nethaneelit, birit të Tsuarit, princit të Isakarit.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

A od plemena Isaharovog: Kison s podgradjem, Davrot s podgradjem.

Albanês

nga fisi i Isakarit, Kishionin me tokat e tij për kullotë, Daberathin me tokat e tij për kullotë,

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

A od plemena Isaharovog Kedes i podgradja njegova, Davrat i podgradja njegova,

Albanês

Nga fisi i Isakarit: Kedeshi me tokat e tij për kullotë, Daberathi me tokat e tij për kullotë,

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Beše ih izbrojanih od plemena Isaharovog pedeset i èetiri hiljade i èetiri stotine.

Albanês

ata që u regjistruan nga fisi i Isakarit ishin pesëdhjetë e katër mijë e katërqind.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

A sinovima Girsonovim po porodicama njihovim trinaest gradova od plemena Isaharovog i od plemena Asirovog i od plemena Neftalimovog i od plemena Manasijinog u Vasanu.

Albanês

Bijve të Ghershomit, sipas familjeve të tyre, iu dhanë trembëdhjetë qytete, që iu morën fisit të Isakar, nga fisi i Asherit, fisit të Neftalit dhe fisit të Manasët në Bashanit.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

A posle Avimeleha usta da izbavi Izrailja Tola sin Fuve sina Dodovog, èovek plemena Isaharovog, koji sedjaše u Samiru u gori Jefremovoj.

Albanês

Pas Abimelekut doli për të shpëtuar Izraelin, Tola, bir i Puahut, biri i Dodit, njeri i Isakarit. Ai banonte në Shamir, në krahinën malore të Efraimit;

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

A sinovima Girsonovim dopade žrebom od porodica plemena Isaharovog i od plemena Asirovog i od plemena Neftalimovog i od polovine plemena Manasijinog u Vasanu trinaest gradova;

Albanês

Bijve të Gershonit u ranë në short trembëdhjetë qytete nga fisi i Isakarit, nga fisi i Neftalit dhe nga gjysmë fisi i Manasit në Bashan.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

I podiže na nj bunu Vasa, sin Ahijin od doma Isaharovog i ubi ga Vasa kod Givetona, koji beše filistejski, kad Nadav i sav Izrailj behu opkolili Giveton.

Albanês

Pastaj Baasha, bir i Ahijahut, nga shtëpia e Isakarit, komplotoi kundër tij dhe e vrau në Gibethon që u përkiste Filistejve, ndërsa Nadabi dhe tërë Izraeli kishin rrethuar Gibethonin.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Sérvio

Od kolena Simeunovog dvanaest hiljada zapeèaæenih; od kolena Levijevog dvanaest hiljada zapeèaæenih; od kolena Isaharovog dvanaest hiljada zapeèaæenih;

Albanês

nga fisi i Zabulonit, dymbëdhjetë mijë të vulosur; nga fisi i Jozefit, dymbëdhjetë mijë të vulosur; nga fisi i Beniaminit, dymbëdhjetë mijë të vulosur.

Última atualização: 2012-05-06
Frequência de uso: 1
Qualidade:

Consiga uma tradução melhor através
4,401,923,520 de colaborações humanas

Usuários estão solicitando auxílio neste momento:Utilizamos cookies para aprimorar sua experiência. Se avançar no acesso a este site, você estará concordando com o uso dos nossos cookies. Saiba mais. OK