Спросить у Google

Вы искали: crudelis (Латинский - Албанский)

Переводы пользователей

Добавлены профессиональными переводчиками и компаниями и на основе веб-страниц и открытых баз переводов.

Добавить перевод

Латинский

Албанский

Информация

Латинский

non quasi crudelis suscitabo eum quis enim resistere potest vultui me

Албанский

A mund ta nxjerrësh Leviathanin me grep ose të mbash të palëvizur gjuhën e tij me një litar?

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Латинский

benefacit animae suae vir misericors qui autem crudelis est et propinquos abici

Албанский

Njeriu i mëshirshëm i bën të mirë vetes, kurse njeriu mizor mundon mishin e tij.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Латинский

semper iurgia quaerit malus angelus autem crudelis mittetur contra eu

Албанский

Njeriu i keq nuk kërkon gjë tjetër veç të ngrerë krye, prandaj do të dërgohet kundër tij një lajmëtar mizor.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Латинский

GIMEL sed et lamiae nudaverunt mammam lactaverunt catulos suos filia populi mei crudelis quasi strutio in desert

Албанский

Edhe çakejtë japin gjirin për të ushqyer të vegjëlit e tyre, por bija e popullit tim është bërë mizore si strucët e shkretëtirës.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Латинский

ecce dies Domini venit crudelis et indignationis plenus et irae furorisque ad ponendam terram in solitudine et peccatores eius conterendos de e

Албанский

Ja, dita e Zotit po vjen: një ditë mizore, indinjate dhe zemërimi të fortë, për ta bërë tokën shkretëtirë dhe për të shfarosur mëkatarët prej saj.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Латинский

et interrogavit eum qui a rege acceperat potestatem quam ob causam tam crudelis sententia a facie esset regis egressa cum ergo rem indicasset Arioch Danihel

Албанский

Mori fjalën dhe i tha Ariokut, komandantit të mbretit: "Pse vallë një dekret kaq i ashpër nga ana e mbretit?" Atëherë Arioku e vuri në dijeni Danielin.

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Латинский

sagittam et scutum arripiet crudelis est et non miserebitur vox eius quasi mare sonabit et super equos ascendent praeparati quasi vir ad proelium adversum te filia Sio

Албанский

Ata rrokin harkun dhe ushtën; janë të egër dhe nuk kanë mëshirë; zëri i tyre i ngjet zhurmës së detit; ata kanë hipur mbi kuaj dhe janë gati të luftojnë si një njeri i vetëm kundër teje, o bijë e Sionit".

Последнее обновление: 2012-05-04
Частота использования: 1

Предупреждение: Содержит скрытое HTML-форматирование

Получите качественный перевод благодаря усилиям пользователей

Помогите оценить похожие результаты поиска:

Сейчас пользователи ищут:

Для Вашего удобства мы используем файлы cookie. Факт перехода на данный сайт подтверждает Ваше согласие на использование cookies. Подробнее. OK