Google'a Sor

Şunu aradınız:: kerum (Arnavutça - İngilizce)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Arnavutça

İngilizce

Bilgi

Arnavutça

Me Kerum dhe Kukurin që kanë hedhur në ring kapelet, të tjerë bisnesmenë të shquar ka gjasa të pasojnë.

İngilizce

With Kerum and Cuccurin throwing their hats into the ring, other notable businessmen are likely to follow.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Zheljko Kerum, një biznesmen lokal dhe pronar i kinemasë multiplekse dhe qendrës tregtare, financoi projektin me shpresë se do të rritë turizmin dhe të ardhurat.

İngilizce

Zeljko Kerum, a local businessman and owner of the multiplex movie theatre and shopping centre, financed the project in hopes it will increase tourism and revenue.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Ndonse Kerum nuk ka përvojë politike, ai premtoi "të punësojë cilindo në qytet dhe të nisin të punojnë të nesërmen".

İngilizce

Though Kerum has no political experience, he promised "to employ everyone in town and start working tomorrow".

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Arnavutça

Në Split, qyteti i dytë i madh, kandidati i pavarur Zheljko Kerum fitoi 57% të votave në një fushatë të financuar nga biznesmenët.

İngilizce

In Split, the second largest city, independent candidate Zeljko Kerum won over 57% of the vote in a campaign financed by businessmen.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Pronari i rrjetit të supermarketeve me bazë në Split, Zheljko Kerum, do të jetë një kandidat i pavarur për kryebashkiak i Splitit, ndërsa manjati i duhanit Plinio Kukurin shpreson të fitojë skenën politike në Istria.

İngilizce

Split-based supermarket-chain owner Zeljko Kerum will be an independent candidate for Split mayor, while tobacco magnate Plinio Cuccurin hopes to conquer the political scene in Istria.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Zheljko Kerum, një biznesmen i përfolur, u zgjodh kryebashkiak në Split në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale e bashkiake në Kroaci. [Getty Images]

İngilizce

Zeljko Kerum, a controversial businessman, was elected mayor of Split in the second round of local and municipal elections in Croatia. [Getty Images]

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Arnavutça

Në Split, biznesmeni i debatuar dhe kandidat për herë të parë, Zheljko Kerum mori 40.21%, ndërsa kandidati i SDP Ranko Ostojiç, fitoi 34,72%.

İngilizce

In Split, controversial businessman and first-time candidate Zeljko Kerum polled 40.21%, while the runner-up, SDP candidate Ranko Ostojic, won 34.72%.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Arnavutça

Tre kandidatë seriozë po luftojnë atje: Ivan Kuret, kryetari ekzistues i bashkisë nga HDZ, ish-kreu i drejtorisë kombëtare të policisë, social demokrati Ranko Ostojiç dhe kandidati i pavarur dhe bisnesmeni polemik Zheljko Kerum.

İngilizce

Three serious candidates are battling it out -- HDZ incumbent Ivan Kuret; the former head of the national police directorate, Social Democrat Ranko Ostojic; and independent candidate and controversial businessman Zeljko Kerum.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 2
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam