Şunu aradınız:: vašingtonski (Boşnakça - Arnavutça)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Boşnakça

Arnavutça

Bilgi

Boşnakça

dobrodošli na međunarodni vašingtonski aerodrom dulles.

Arnavutça

mirësevini në aeroportin internacional, uashington djulls.

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Boşnakça

u službi glavnog grada nacije, slušate vašingtonski premijerni hrišćanski radio.

Arnavutça

duke i shërbyer kapitalit të kombit, po dëgjoni premierën e radios kristiane... të uashington d.c...

Son Güncelleme: 2016-10-27
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Boşnakça

vašingtonski ekspert za vanjsku politiku i kolumnista dnevnika hurriyet daily news ilhan tanir razgovarao je s dopisnikom setimesa erolom izmirlijem o tome da li zemlja mijenja svoj diplomatski kurs.

Arnavutça

eksperti me qendër në uashington dhe gazetari i hurriyet daily news ilhan tanir bisedoi me korrespondetin e setimes erol izmirli mbi atë nëse vendi po ndryshon kursin diplomatik të tij.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Boşnakça

ta sredstva dolaze u okviru stand-by aranžmana odobrenog početkom maja, u sklopu kog je vašingtonski međunarodni kreditor pristao toj balkanskoj zemlji obezbijediti ukupno 12,9 milijardi eura tokom perioda od 24 mjeseca.

Arnavutça

fondet vijnë në kuadër të një marrëveshje ndihme të miratuar në fillim të majit, sipas së cilës huadhënësi ndërkombëtar me qendër në uashington ra dakord të japë gjithsej 12.9 miliardë euro për shtetin ballkanas gjatë një periudhe 24 mujore.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Boşnakça

"ovaj kabinet sav po sebi ima pečat [odobrenja] georgea papandreoua, on koristi sve svoje bliske saradnike i stvara znatno poboljšano imanje "maximos"," izjavio je iskusni vašingtonski dopisnik i urednik lista kathimerini tim ellis u srijedu, misleći na službenu rezidenciju i glavno radno mjesto premijera.

Arnavutça

"ky kabinet ka vulën [e miratimit] të jorgo papandreut gjithandej, ai po përdor të gjithë bashkëpunëtorët e tij të ngushtë duke krijuar një maximos mansion tejet të përtërirë," tha të mërkurën korrespondenti veteran i uashngtonit dhe redaktori i kathimerini tim ellis, duke ju referuar godinës zyrtare dhe vendit të parë të punës të kryeministrit.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam