Şunu aradınız:: saksoburgotski (Sırpça - Arnavutça)

İnsan katkıları

Profesyonel çevirmenler, işletmeler, web sayfaları ve erişimin serbest olduğu çeviri havuzlarından.

Çeviri ekle

Sırpça

Arnavutça

Bilgi

Sırpça

u petak, vođa te stranke simeon saksoburgotski rekao je da neće biti kandidat za predsednik vlade, što bi inače bio njegov drugi mandat na toj funkciji.

Arnavutça

të premten, udhëheqësi i nms- ii simeon sakse- koburg tha se nuk do të kërkojë një mandat të dytë si kryeministër.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Sırpça

nacionalni pokret simeon saksoburgotski, koji je bio drugi na parlamentarnim izborima pre dve godine, završio je na petom mestu sa 6,3 odsto glasova i osvojio jedno mesto u ep.

Arnavutça

ajo pritet të dërgojë katër përfaqësues në pe me bazë në strasburg. nms-ii e cila doli e dyta në zgjedhjet parlamentare dy vjet më parë, përfundoi tani e gjashta me 6,3%, me të drejtën për një vend në pe.

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Sırpça

u izjavi za italijanski list la stampa, saksoburgotski je rekao da ga �vređaju "tvrdnje da je uzeo mito da bi emanueleu i sa njim povezanim italijanskim firmama obezbedio posao u vezi sa državnim nabavkama.

Arnavutça

duke folur me la stampa të italisë, ai tha se qe "fyer" nga pretendimet se mund të kishte marë rrushfet për të siguruar kontrata prokurimesh shtetërore në bullgari në emër të emanuelit dhe bizneseve italiane lidhur me të.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Uyarı: Görünmez HTML biçimlendirmesi içeriyor

Sırpça

obe stranke prošle su prilično slabo na parlamentarnim izborima 2005. godine, posle kojih je oformljena vladajuća koalicija predvođena bsp-om, u kojoj su još bili nacionalni pokret simeon saksoburgotski (nmsii) i pokret za prava i slobode (mrf).

Arnavutça

të dyja ato dolën dobët në zgjedhjet parlamentare të vitit 2005 që prodhuan koalicionin aktual qeverisës të kryesuar nga bsp, duke përfshirë gjithashtu lëvizjen kombëtare për simeonin e ii (nms-ii) dhe lëvizjen për të drejta e liri (mrf).

Son Güncelleme: 2016-01-20
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Sırpça

simeon saksoburgotski negira učešće u korupcionaškom skandalu 19/06/2006 sofija, bugarska � bivši bugarski premijer simeon saksoburgotski negirao je optužbe za učešće u korupcionaškom skandalu u koji je navodno umešan njegov rođak, italijanski princ prestolonaslednik vitorio emanuele.

Arnavutça

sakse- koburg mohon përzjerjen në skandalin e korrupsionit 19/06/2006 sofje, bullgari -- ish kryeministri bullgar simeon sakse- koburg ka mohuar akuzat për përfshirje në një skandal korrupsioni mbretëror italian që ka të bëjë me kushëririn e tij, princin italian të kurorës, viktor emanueli.

Son Güncelleme: 2012-04-07
Kullanım Sıklığı: 1
Kalite:

Daha iyi çeviri için
4,401,923,520 insan katkısından yararlanın

Kullanıcılar yardım istiyor:Deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinin. Tamam