Google fragen

Sie suchten nach: damaskun (Albanisch - Englisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Englisch

Info

Albanisch

Partneriteti i Ankarasë me Damaskun është duke u rrënuar pas kryengritjes në Siri dhe shtypjes brutale nga qeveria.

Englisch

Ankara's partnership with Damascus is crumbling in the wake of Syria's uprising and brutal government crackdown.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Presidsenti i nderit i Lëvizjes Qipriote Greke të Social Demokratëve, Vasos Lysarides vizitoi Damaskun të shtunën me kërkesë të presidentit qipriot Tasos Papadhopulos.

Englisch

The honorary president of the Greek Cypriot Movement of Social Democrats, Vasos Lyssarides visited Damascus on Saturday at the request of Cypriot President Tassos Papadopoulos.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Operacioni erdhi pas muaj bisedimesh të fshehtë, në të cilat Ankaraja arriti që të bindë Damaskun për të nënshkruar një marrëveshje sigurie në lidhje me rebelët kurdë.

Englisch

The operation came after months of secret negotiations in which Ankara managed to persuade Damascus to sign a security agreement on Kurdish insurgents.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Turqia ishte përfshirë aktivisht në përpjekjet diplomatike për t'i dhënë fund gjakderdhjes në Libi dhe shkëputi kontaktet e saj me Damaskun lidhur me mospranimin nga Asadi për të ndaluar përdorimin e armëve kundër protestuesve.

Englisch

Turkey was actively involved in diplomatic efforts to end the bloodshed in Libya and discontinued its contacts with Damascus over Assad's refusal to stop using arms against protestors.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Goditja brutale në rritje në Siri ka vënë në provë ato që kishin qenë marrëdhënie të ngushta turko-siriane, me qeverinë turke të kapur mes mbajtjes së marrëdhënieve të mira me Sirinë me qëllim që të ketë ndikim mbi Damaskun dhe tregimit të mbështetjes për opozitën siriane.

Englisch

The increasingly brutal crackdown in Syria has tested what had been close Turkish-Syrian relations, with the Turkish government caught between maintaining good relations with Syria in order to have influence in Damascus and showing support for the Syrian opposition.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Deklarata erdhi para vizitës së Sezer në Siri më vonë kësaj jave dhe midis raporteve të medias se Uashingtoni është i shqetësuar për përmirësimin e marrëdhënieve të Ankarasë me Damaskun ndërkohë që Siria është nën presionin ndërkombëtar në rritje për t' i dhënë fund pranisë së vet ushtarake në Liban.

Englisch

The statement came prior to Sezer's visit to Syria later this week and amid media reports that Washington is concerned about Ankara's improving relations with Damascus at a time when Syria is under increasing international pressure to end its military presence in Lebanon.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Kështu thotë Zoti: "Ashtu si një bari shkëput nga goja e luanit dy këmbë ose një copë veshi, kështu do të shkëputen bijtë e Izraelit që në Samari rrinë në cepin e një shtrati ose mbi damaskun e një divani.

Englisch

Thus saith the LORD; As the shepherd taketh out of the mouth of the lion two legs, or a piece of an ear; so shall the children of Israel be taken out that dwell in Samaria in the corner of a bed, and in Damascus in a couch.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Këto janë emrat e fiseve: nga kufiri verior, gjatë rrugës së Hethlonit, në hyrje të Hamathit deri në Hatsar-Enon, në kufi me Damaskun në veri drejt Hamathit, nga krahu lindor deri në krahun perëndimor: një pjesë për Danin.

Englisch

Now these are the names of the tribes. From the north end to the coast of the way of Hethlon, as one goeth to Hamath, Hazar-enan, the border of Damascus northward, to the coast of Hamath; for these are his sides east and west; a portion for Dan.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Pjesa tjetër e bëmave të Jeroboamit, tërë atë që kreu, trimëria e tij në luftë dhe si i ripushtoi Izraelit Damaskun dhe Hamathin që kishin qenë pronë e Judës, a nuk janë të shkruara në librin e Kronikave të mbretërve të Izraelit?

Englisch

Now the rest of the acts of Jeroboam, and all that he did, and his might, how he warred, and how he recovered Damascus, and Hamath, which belonged to Judah, for Israel, are they not written in the book of the chronicles of the kings of Israel?

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK