Google fragen

Sie suchten nach: katastrofike (Albanisch - Serbisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Serbisch

Info

Albanisch

Kujdesi shëndetësor i Kosovës në gjendje "katastrofike"

Serbisch

Kosovsko zdravstvo u "katastrofalnom" stanju

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Ekspertët paralajmëruan se pasojat mjedisore mund të jenë katastrofike.

Serbisch

Posledice po životnu sredinu mogle bi da budu katastrofalne, upozoravaju eksperti.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

"Gjendja e përgjithshme social-ekonomike dhe demografike është katastrofike.

Serbisch

«Opšta socijalno-ekonomska i demografska situacija je katastrofalna.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

"Prindërit nuk e kuptojnë që pasojat mbi shëndetin e fëmijëve janë katastrofike.

Serbisch

"Roditelji ne shvataju da su posledice po zdravlje dece katastrofalne.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Ndryshimi i klimës, në qoftë se i pakontrolluar, mund të çojë në efekte katastrofike

Serbisch

Ако нису под контролом, климатске промене могу довести до катастрофалних последица

Letzte Aktualisierung: 2014-02-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Një tjetër shtyrje e pranimit të BiH në PfP do të ishte katastrofike, paralajmëroi ai.

Serbisch

Drugo odlaganje prijema BiH u PzM predstavljalo bi katastrofu, upozorio je on.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Sëbashku me rënien e sasisë së të ardhurave nga diaspora, kjo është potencialisht katastrofike.

Serbisch

U kombinaciji sa postojećim smanjenjem doznaka iz dijaspore, to može biti katastrofalno.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ai shpjegoi se ideja i lindi pasi ishte dëshmitar i zjarreve katastrofike në Maqedoni dhe në rajon më 2006 dhe 2007.

Serbisch

On je objasnio da je do ideje došao posle katastrofalnih požara u Makedoniji i regionu 2006. i 2007. godine.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Studentët e pakënaqur u ankuan se fjetoret e tyre janë në kushte katastrofike dhe të papërshtatëshme për jetesë e studim.

Serbisch

Nezadovoljni studenti žalili su se da su domovi u katastrofalnom stanju i da nisu pogodni za život i učenje.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Pasojat e këtij veprimi do të ishin katastrofike, ka paralajmëruar zyra e Përfaqëasuesit të Lartë, Pedi Eshdaun.

Serbisch

Posledice takvog postupka bile bi katastrofalne, upozorila je Kancelarija visokog predstavnika Pedija Ešdauna.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Për vite, ekspertët në financë dhe ekomomi kanë thënë se sistemi global financiar ndeshet me kërcënime potenciale katastrofike.

Serbisch

Ekonomski i finansijski stručnjaci godinama su govorili da globalnom finansijskom sistemu preti potencijalno katastrofalna opasnost.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Megjithë disa arritje, qeveria e Berishës u rrëzua në 1997 mes dështimit të skemave katastrofike piramidale dhe gati luftës civile.

Serbisch

Uprkos izvesnim rezultatima, Berišina vlada pala je 1997. paralelno sa krahom piramidalnih štedionica, kada je gotovo izbio građanski rat.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Martinovski shpjegoi se Maqedonia shpesh ofron asistencë ndaj vendeve me fatkeqësi katastrofike natyrore sepse ka qenë vetë e ndihmuar bujarisht në të kaluarën.

Serbisch

Martinovski je objasnio da Makedonija često pruža pomoć zemljama pogođenim razarajućim prirodnim katastrofama zato što je i sama u prošlosti dobijala izdašnu pomoć.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Mbetjet toksike, ndotja e ajrit dhe hedhjet e mbeturinave janë pjesë e një trashëgimie katastrofike nga regjimi i mëparshëm komunist i Rumanisë.

Serbisch

Toksični otpad, zagađenost vazduha i problem skladištenja smeća deo su katastrofalne ekološke zaostavštine bivšeg rumunskog komunističkog režima.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ministri i Planifikimit, Mjedisit e Minierave Oliver Duliç e ka përshkruar gjendjen si katastrofike për industrinë e ndërtimit e të materialeve të ndërtimit.

Serbisch

Ministar prostornog planiranja, životne sredine i rudarstva Oliver Dulić opisao je situaciju kao katastrofalnu za građevinare i industriju građevinskog materijala.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Numri i aeroplanëve zjarrfikës në operacion është i njëjti me atë në vitin 2007, kur një mori njerëzish vuajtën në zjarret katastrofike anembanë vendit.

Serbisch

Mnogi vatrogasni avioni u ovoj operaciji bili su isti kao oni iz 2007, kada je veliki broj ljudi izgubio život u kobnim požarima širom zemlje.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Partitë shqiptare opozitare në Maqedoni e përshkruan këtë si një "poshtërim" me "përmasa katastrofike".

Serbisch

Albanske opozicione stranke u Makedoniji opisale su to kao "poniženje" "katastrofalnih dimenzija".

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Duhet veprim urgjent për të ulur emetimet e gazit të efktit të serës për të shmangur rreziqet katastrofike ndaj brezave të ardhshëm, paralajmëron UNDP në një raport të ri.

Serbisch

Potrebna je hitna akcija kako bi se obuzdao efekat staklene bašte i izbegao katastrofalan rizik za buduće generacije, upozorio je UNDP u svom novom izveštaju.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Për të ndaluar që situata të bëhet katastrofike, qeveria ka pajtuar rreth 8,500 personel të ri për insitucionet publike që do të merren me grantet e BE.

Serbisch

Da bi se sprečila katastrofalna situacija vlada zapošljava otprilike 8.500 novih službenika u javnim institucijama koje su zadužene za sredstva EU.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ajo përsëriti qëndrimin e Beogradit se një zgjidhje e nxituar mbi statusin mund të kishte pasoja negative në rajon dhe tha se gjendja e sigurisë për serbët në krahinë është katastrofike.

Serbisch

Ona je ponovila stav Beograda da bi prenagljena odluka o statusu mogla da ima negativne posledice po region i dodala da je bezbednosna situacija za Srbe u pokrajini katastrofalna.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:



Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK