Google fragen

Sie suchten nach: yönlendirilmelerine (Türkisch - Englisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Türkisch

Englisch

Info

Türkisch

İlk bakışta bu güvensiz görünse de sıradan IP paketlerinin yönlendirilmesine göre daha fazla ya da daha az güvenli değildir.

Englisch

While this at first sight appears insecure, it is no different from the routing of ordinary IP packets, and no more or less secure.

Letzte Aktualisierung: 2016-03-03
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Türkisch

Inzko ayrıca AB polis misyonu (EUPM) ve ülkedeki AB askeri güçlerine (EUFOR) siyasi rehberlik edecek, BH makamlarının Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesiyle (ICTY) tam işbirliği konusunda yönlendirilmelerine yardım edecek ve anayasa reform sürecinde öneri ve kolaylıklar da sağlayacak.

Englisch

Inzko will also provide political guidance to the EU police mission (EUPM) and the EU military forces in the country (EUFOR), help direct the BiH authorities regarding full co-operation with the International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia (ICTY), and provide advice and facilitation in the process of constitutional reform.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Türkisch

Üyeler, Romanya'nın katılım stratejisinin "yeniden yönlendirilmesini" önerdi.

Englisch

They have recommended that Romania's accession strategy be "reoriented".

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Türkisch

Hepsinden önemlisi bu işbirliği, gereksiz silahlanmayı büyük ölçüde azaltacak ve fonların sosyal sektöre yönlendirilmesini sağlayacaktır. 2004 yılının, Kıbrıs'ın AB üyeliği ve Ege kıta sahanlığı meselesinin çözümüne yönelik muhtemel bir anlaşma sayesinde, Türk-Yunan tartışmalarının sonuçlandırılması açısından büyük önem taşıyacağını düşünüyorum.

Englisch

Above all, it will facilitate a sharp reduction in wasteful arms purchases and allow the channelling of funds to the social sector. I think that 2004, due to Cyprus' membership in the EU and a possible agreement settling the issue of the Aegean continental shelf, will be highly important in resolving Greek-Turkish differences.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Türkisch

Fakat asıl olay, kısıtlı deneyimimiz tarafından yönlendirilmemizdir ve kutunun dışarısından ve bildiklerimizin ötesinden olaya bakmaya kalkarsak ne arayacağımızı bilemeyiz ya da ona nasıl ulaşacağımızı.

Englisch

But the real issue is that we are guided by our limited experience, and until we can think out of the box of our cranium and what we know, then we can't recognize what to look for, or how to plan for it.

Letzte Aktualisierung: 2015-10-13
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Türkisch

Bu konsey, akreditasyon ve yeni çalýþma alanlarý için olan baþvurularý düzenler, öðrencilerin aktif þekilde yönlendirilmelerini saðlayan ölçütleri hazýrlar ve öðrencilerin çalýþma hayatýna girmelerini kolaylaþtýrdýðý, kültürel ve diðer faaliyetleri teþvik ettiði ve yaþam ve çalýþma durumlarýný geliþtirdiði gibi öðrenci niteliklerini resmi olarak tanýmlar.Ayrýca öðrencilerin politik ve sendika haklarýný korur.Konsey,?Conseil d'Administration'a eðitimin ilk baþýnda ve devam eden kýsmý için müfredat önceliklerini önerir ve 20-40 üyeden þu þekilde oluþur: %75-80'i temsilci, bir taraftan enseignants-chercheursve öðretmenler,diðer taraftan eþit sayýda öðrenci. (eðitimine devam edenler dahil olmak üzere); %10-15'i mühendisliði, idari ve

Englisch

This council draws up applications for accreditation and proposals for new fields of study, prepares measures that provide for the active guidance of students and formal approval of their qualifications, as well as facilitating their entry into working life, fostering cultural and other activities, and improving their living and working conditions. It also safeguards student political and trade union rights.

Letzte Aktualisierung: 2014-02-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Türkisch

Konsey, üniversitelerin kurulmasý, yürürlükten kaldýrýlmasý, birleþmesi, düzenlenmesi ve iþlemesini, mesleki yönergeyi ve ülkenin bilimsel insan gücünün kullanýmýný, üniversitelere fon daðýtýmýný ve üniversite araþtýrmasýnýn ana yönlendirilmesini içeren üniversiteyle ilgili konularda hükümete önerilerde bulunur.Kýsaltma: SAPE.

Englisch

The council makes recommendations to the government on matters related to university education that include the establishment, abolition, merging, organisation and operation of universities, vocational guidance and use of the country’s scientific manpower, the distribution of funds to universities and the main orientations of university research. Acronym: SAPE.

Letzte Aktualisierung: 2014-02-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Türkisch

Üyeler, Romanya'nın katılım stratejisinin "yeniden yönlendirilmesini" önerdi. (FT, EUpolitix - 20/02/04; AFP, Avrupa Parlamentosu, EurActiv, EUobserver, Mediafax, Rompres - 19/02/04) Avrupa Parlamentosu Üyeleri (MEP'ler) Romanya'yı demokratik ve siyasi reformların uygulanışında ilerleme kaydedilememesi nedeniyle eleştirerek, sürecin hızlandırılmaması durumunda ülkenin AB'ye katılım planlarının tehlikeye girebileceği yönünde Bükreş'i uyardı.

Englisch

They have recommended that Romania's accession strategy be "reoriented". (FT, EUpolitix - 20/02/04; AFP, European Parliament, EurActiv, EUobserver, Mediafax, Rompres - 19/02/04)Members of the European Parliament (MEPs) have criticised Romania for lack of progress in the implementation of democratic and political reforms, warning Bucharest that failure to speed up the process may jeopardise its EU integration plans.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK