Results for lakra translation from Albanian to Italian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

lakra

Italian

cavolo

Last Update: 2010-03-08
Usage Frequency: 2
Quality:

Reference: Wikipedia

Albanian

lakra kineze, kokë lakër, rrepa...

Italian

cavoli cinesi, rape, rapanelli...

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia

Albanian

Është vetëm një tufë karrotash. dhe ca lakra.

Italian

si tratta solo di qualche carota.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia

Albanian

shiko se çfarë i ka bërë ai kokëtuli yt fushës sime me lakra.

Italian

guarda cos'ha fatto ai miei cavoli, il tuo "testone" con quel sacco di pulci!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia
Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

ata nuk duan lakra brukseli. Është pak e madhe. kështu që morëm patate të ëmbla.

Italian

so che non vogliono i cavolini di bruxelles, ma... troppo grossa, caro.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia

Albanian

po të duash të hash sërish sandviç me lakra, duhet të më tregosh në këtë hartë se ku ndodhen.

Italian

quindi se vuoi mangiare ancora un panino con i crauti, devi mostrarmi qui su questa mappa dove si trovano.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia

Albanian

do të më heqësh, këtë peshën shtesë, sepse kam ngrënë vetëm mish pule të skuqur dhe lakra të skuqura!

Italian

dovrai aiutarmi a togliere i chili di troppo, non faccio altro che mangiare pollo fritto, baby, e cavolo fritto!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia

Get a better translation with
7,799,828,412 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK