Ask Google

Results for shkarkohet translation from Albanian to Serbian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Serbian

Info

Albanian

Ministri i jashtëm i BiH shkarkohet lidhur me debatin politik

Serbian

Ministar inostranih poslova BiH smenjen zbog političkog spora

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ministri i jashtëm rumun shkarkohet lidhur me vërejtje abuzive

Serbian

Rumunski ministar inostranih poslova otpušten zbog uvredljivih izjava

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shkarkohet oficeri i lartë turk i policisë rreth vrasjes së Dink

Serbian

Visoki turski policijski zvaničnik sklonjen sa funkcije u vezi sa Dinkovim ubistvom

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kulturë dhe sporte: shkarkohet traineri i ekipit rumun të futbollit

Serbian

Kultura i sport: Smenjen trener rumunske fudbalske reprezentacije

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shkarkohet shefi i shtabit të ushtrisë së RS lidhur me incidentet e betimit

Serbian

Načelnik Generalštaba Vojske RS smenjen zbog incidenata prilikom polaganja zakletve

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ai është zyrtari i parë ushtarak që shkarkohet nga qeveria e bashkimit të ri.

Serbian

On je prvi vojni zvaničnik koga je vlada nove drzavne zajednice razresila duznosti.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Vetëm 61 deputetë votuan që kabineti të shkarkohet, ndërsa 166 dhanë mbështetjen e tyre dhe një deputet abstenoi.

Serbian

Samo 61 poslanik glasao je za smenu vlade, dok joj je 166 poslanika pružilo podršku, a jedan je bio uzdržan.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Eshtë një ndëshkim mjaft më i madh kur një politikan ftohet për diskutime dhe shkarkohet sesa kur paguan një gjobë."

Serbian

Mnogo je oštrija kazna kada se političar stavi na dnevni red i smeni, nego kada plati novčanu kaznu».

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Më parë, firmave u duhej të blinin dokumentacionin e tenderit nga Agjensia e Prokurimit Publik, por tani materiali mund të shkarkohet gratis nga sajti i Agjensisë.

Serbian

Ranije su kompanije morale da kupuju tendersku dokumentaciju od Agencije za javne nabavke, ali će ona sada moći da se preuzima besplatno sa internet strane agencije.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Personi nuk do të shkarkohet; përkundrazi, puna e tyre do të jetë e hapur për konkurrimin publik dhe punonjësi mund të aplikojë për këtë punë.

Serbian

Takva osoba neće biti otpuštena; umesto toga, za njeno radno mesto biće raspisan javni konkurs, a ona će moći da se prijavi kao kandidat.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Sipas kushtetutës jugosllave, shefi i shtabit mund të shkarkohet vetëm nga udhëheqja federale e shtetit, e cila përbëhet nga presidentët e Jugosllavisë, Serbisë dhe Malit të Zi.

Serbian

Prema jugoslovenskom Ustavu, načelnika generalštaba može da otpusti federalno državno rukovodstvo koje čine predsednici Jugoslavije, Srbije i Crne Gore.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kulturë dhe sporte: shkarkohet traineri i ekipit rumun të futbollit 15/04/2009 Federata Rumune e Futbollit shkarkoi Viktor Piturkën pas një paraqitje të dobët në eliminatoret e Kupës Botërore.

Serbian

Kultura i sport: Smenjen trener rumunske fudbalske reprezentacije 15/04/2009 Rumunski fudbalski savez otpustio je Viktora Piturku posle slabog rezultata reprezentacije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ministri shqiptar shkarkohet lidhur me skandalin seksual 06/03/2009 TIRANË, Shqipëri -- Parlamenti shkarkoi të mërkurën (4 mars) Ministrin e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve Ylli Pango pasi një stacion vendor TV transmetoi një video ku tregohej Pango që kërkonte përfitime seksuale nga dy të reja që kërkonin një punë në ministrinë e tij.

Serbian

Albanski ministar smenjen zbog seksualnog skandala 06/03/2009 TIRANA, Albanija -- Parlament je u sredu (4. marta) smenio ministra turizma, kulture, omladine i sporta Iljija Panga nakon što je lokalna TV stanica emitovala video snimak na kojem se vidi kako Pango traži seksualne usluge od dve mlade žene koje podnose zahtev za posao u njegovom ministarstvu.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Prifti serb shkarkohet për rrahjen e pacientëve 28/05/2009 BEOGRAD, Serbi -- Kisha Ortodokse ka shkarkuar një prift që drejtonte një qendër të trajtimit të personave me varësi nga droga, pas transmetimit të videove që tregonin priftin tek rrihte pacientët.

Serbian

Srpski sveštenik smenjen zbog prebijanja ovisnika 28/05/2009 BEOGRAD, Srbija -- Pravoslavna crkva smenila je sveštenika koji je vodio centar za lečenje od zavisnosti od droge, nakon emitovanja video snimaka na kojima se vidi kako taj sveštenik tuče pacijente.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shkarkohet për korrupsion drejtori i një burgu në Shqipëri 14/05/2009 TIRANE, Shqipëri -- Drejtori i Burgut të Rrogozhinës, Nazmi Totraku u shkarkua të mërkurën (13 maj) mes një skandali të njoftuar nga një stacion privat TV.

Serbian

Direktor albanskog zatvora smenjen zbog korupcije 14/05/2009 TIRANA, Albanija -- Direktor zatvora Rogožina Nazmi Totraku smenjen je u sredu (13. maja) zbog skandala o kojem je izvestila privatna TV stanica.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shkarkohet zëvendës ministri i Kosovës pas debatit të ndezur parlamentar 01/07/2008 PRISHTINË, Kosovë -- Kryeministri Hashim Thaçi shkarkoi të hënën (30 qershor) zëvendës ministrin e industrisë dhe tregtisë Naser Osmani, duke thënë se kushtetuta e lejon atë të ndryshojë anëtarët e qeverisë pa miratim parlamentar.

Serbian

Zamenik ministra u Vladi Kosova smenjen posle žestoke debate u skupštini 01/07/2008 PRIŠTINA, Kosovo -- Premijer Hašim Tači smenio je u ponedeljak (30. juna) zamenika ministra industrije i trgovine Nasera Osmanija, ukazujući da mu ustav dozvoljava da menja članove vlade bez odobrenja parlamenta.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dekani i Akademisë Ushtarake të Maqedonisë shkarkohet në lidhje me incidentin me një ushtar 10/04/2003SHKUP, Maqedoni -- Rrahja e një ushtari në kazermat ushtarake Goce Delçev në Shkup i ka kushtuar komandantit të kazermës vendin e tij të punës.

Serbian

Dekan makedonske vojne akademije smenjen zbog incidenta sa vojnikom 10/04/2003SKOPLJE, Makedonija -- Prebijanje jednog vojnika u kasarni u Skoplju kostalo je komandanta te kasarne posla.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ministri serb i Financës Bozhidar Gjeliç kërcënoi të dielën të japë dorëheqjen nëse shkarkohet Guvernatori i Bankës Qëndrore Jugosllave Mlladjan Dinkiç, duke këmbëngulur se meqënse personeli i tanishëm në bankën qëndrore ka kryer bisedime të ndërlikuara me FMN- në dhe Klubin e kreditorëve të Parisit, nuk do të ishte gjë e matur që ai të shpërbëhej.

Serbian

Ministar za finansije u Vladi Srbije, Bozidar Đelić, zapretio je u nedelju ostavkom ukoliko guverner Narodne banke Jugoslavije Mlađan Dinkić bude smenjen, ističući da je sadasnji tim centralne banke vodio komplikovane pregovore sa MMF- om i Pariskim klubom kreditora i da bi bilo nerazumno raspustiti ga.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shkarkohet nga detyra zëvendëskryetari i Shërbimit Informativ Shqiptar 06/01/2003TIRANE, Shqipëri -- Presidenti Alfred Moisiu njoftoi të dielën (5 janar) se Zëvendësdrejtori i Shërbimit Informativ Kombëtar Petrit Myftari është shkarkuar nga detyrat e tij.

Serbian

Zamenik sefa albanske obavestajne sluzbe razresen duznosti 06/01/2003TIRANA, Albanija -- Predsednik Alfred Mojsiju saopstio je u nedelju (5. januar) da je pomoćnik direktora nacionalne obavestajne sluzbe Petrit Muftari razresen duznosti.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shkarkohet oficeri i lartë turk i policisë rreth vrasjes së Dink 09/02/2007 Kreu i inteligjencës së policisë së Stambollit u pezullua këtë javë si pjesë e një hetimi në vrasjen e një gazetari të shquar turk që kishte zemëruar nacionalistët. (AP, AFP, International Herald Tribune, The New York Times, The New Anatolian - 08/02/07; Zaman - 07/02/07; AP, BBC, VOA, Turkish Daily News - 06/02/07; AFP, BBC - 02/02/07)

Serbian

Visoki turski policijski zvaničnik sklonjen sa funkcije u vezi sa Dinkovim ubistvom 09/02/2007 Šef obaveštajne službe istanbulske policije suspendovan je ove nedelje u sklopu istrage ubistva istaknutog tursko- jermenskog novinara koji je razljutio nacionaliste. (AP, AFP, Internešnal herald tribjun, Njujork tajms, Nju Anatolijan - 08/02/07; Zaman - 07/02/07; AP, BBC, VOA, Turske dnevne vesti - 06/02/07; AFP, BBC - 02/02/07)

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK