Ask Google

Results for implementiraju translation from Croatian to Czech

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Croatian

Czech

Info

Croatian

Kao rezultat, sve zainteresirane zemlje će imati koristi od toga što su dio programa koji se implementiraju u okviru Strukturalnih fondova čak i prije nego što postanu zemlje kandidati za pristup Uniji.

Czech

Výsledkem je, že všechny dotčené země budou mít užitek z toho, že se stanou součástí programů implementovaných stejným způsobem jako strukturální fondy dokonce ještě před tím, než se stanou kandidátskými zeměmi pro přistoupení k Unii.

Last Update: 2014-02-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Croatian

Važni instrumenti EU u sklopu ENP —pomorska politika EU, Okvirna direktiva o vodama te razvoj Zajedničkog informacijskog sustava za okoliš (SEIS) — postupno se implementiraju i izvan granica EU kako bi se pojačao učinak napora koji se zajednički poduzimaju za očuvanje okoliša. Također, razvijeni su i postupno provedeni međunarodni pravni instrumenti radi rješavanja zajedničkih prekograničnih pitanja — poput konvencije UN LRTAP ili Prekogranične konvencije o vodama, koje se odnose i na istočne susjede.

Czech

V Arktidě existuje řada smluv a úmluv v oblasti životního prostředí, a dále předpisů regulujících námořní dopravu a průmysl, které poskytují základ pro politické diskuze v rámci politiky EU pro oblast Arktidy: přestože EU již směrem k politice pro oblast Arktidy učinila první kroky, v současné době neexistuje žádný komplexní strategický přístup, přičemž životní prostředí Arktidy je přímo i nepřímo ovlivňováno různými politikami EU, například její zemědělskou politikou, rybářskou politikou, námořní politikou, politikou životního prostředí a klimatu či energetickou politikou.

Last Update: 2014-02-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Croatian

Samba i NFS statusni monitor je grafičko sučelje za programe smbstatus and showmount. Smbstatus izvještava o trenutnoj povezanosti samba- e i dio je garniture sambinih alata, koji implementiraju SMB (Session Message Block) protokol, također zvan i NetBIOS ili LanManager protokol. Ovaj protokol može se koristiti za pružanje dijeljenja pisača ili servise za djeljenje diskova na mreži uključujući računala sa raznim oblicima Microsoft Windows operacijskog sustava.

Czech

Stavový monitor Samby a NFS je grafickou nadstavbou programů smbstatus a showmount. Smbstatus informuje o aktuálních spojeních, souvisejících se Sambou, je součástí kolekce nástrojů Samba, která implementuje takzvaný SMB (Session Message Block) protokol. SMB mimo jiné úzce souvisí s rozhraním NetBIOS a protokolem LanManageru. Tento protokol umožňuje sdílení zdrojů, jako jsou tiskárny a diskový prostor na lokální síti. Zpravidla bývá používán operačními systémy MS- DOS a MS- Windows. Showmount je součástí balíku NFS. NFS - neboli Network File System je tradičním Unixovým prostředkem ke sdílení diskového prostoru přes síť. Tato nadstavba zpracovává výstup příkazu showmount - a localhost. Zkontrolujte, zda máte v PATH cestu k tomuto příkazu. Bývá např. v / usr/ sbin.

Last Update: 2011-10-23
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK