Results for to care translation from Danish to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Danish

Albanian

Info

Danish

klør to

Albanian

dyshi spathi

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

hjerter to

Albanian

dyshi zemër

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

to oscillator-softwaresynthesizere

Albanian

sintetizues i dy programeve lëkundëse

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

filhåndtering med to paneler

Albanian

menaxhues skedarësh me dy dritare

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

sammenlign to pdf-filer

Albanian

krahaso dy skedarë pdf

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

det hellige havde to dørfløje;

Albanian

shenjtërorja dhe vendi i shenjtë kishin dy porta.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

kun et eller to navne er tilladt.

Albanian

vetëm një ose dy emra lejohen.

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

monofonetisk synteseudvidelsesmodul med to oscillatorer og waveshaper

Albanian

plugin i sinkronizimit monofonik me dy dridhësa dhe formues valësh

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

* kobling/frakobling mellem to porte

Albanian

*lidhja/shkyçja midis dy portave

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

søjlehovedeme på de to søjler var liljeformet arbejde.

Albanian

kapitelet që ishin në majë të shtyllave në portik kishin formën e zambakut dhe qenë katër kubitësh.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

men efter de to dage gik han derfra til galilæa.

Albanian

pra, si kaluan ato dy ditë, ai u nis prej andej dhe shkoi në galile,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

det een og tyvende jakin, det to og tyvende gamul,

Albanian

i njëzetenjëti jakini, i njëzetedyti gamuli,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

af disse to bud afhænger hele loven og profeterne."

Albanian

nga këto dy urdhërime varet i tërë ligji dhe profetët''.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Danish

fuldt ud grafisk tilpasningsdygtig to-panels x-filhåndtering

Albanian

menaxhues skedarësh me dy panele x, tërësisht i konfigurueshëm me gui

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

akko, afek, rebob; tilsammen to og tyve byer med landsbyer.

Albanian

ai përfshinte gjithashtu umahun, afekun dhe rehobin: njëzet e dy qytete me fshatrat e tyre.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

retro-spil nu med multiberøring: brug to drejeknapper til at male et billede

Albanian

lojërat e vjetra bëhen me shumë prekje: përdor dy gishtat për të vizatuar një pikturë

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

en grafisk brugerflade til at hjælpe med scan-to-pdf-processen

Albanian

një gui për t'iu ndihmuar në proçesin e skanimit në pdf

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

derpå lavede han bordet af akacietræ, to alen langt, en alen bredt og halvanden alen højt,

Albanian

bëri edhe tryezën me dru të akacies me gjatësi dy kubitë, gjerësi një kubit dhe një lartësi një kubit e gjysmë.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

desuden havde david ægtet ahinoam fra jizre'el. således blev de begge to hans hustruer.

Albanian

davidi mori edhe ahinoamin e jezreelit, dhe që të dyja u bënë bashkëshorte të tij.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

de to søjler og de to kugleformede søjlehoveder ovenpå, de to fletværker til at dække de to, kugleformede søjlehoveder på søjlerne,

Albanian

dy shtyllat, dy kapitelet me vazo në majë të shtyllave, dy rrjetëzat për të mbuluar dy kapitelet me vazo në majë të shtyllave,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
7,723,783,969 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK