Results for nitratkoncentrationen translation from Danish to Czech

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Danish

Czech

Info

Danish

nitratkoncentrationen i jorden måles en gang årligt for hver bedrift, der er omfattet af en individuel undtagelse.

Czech

koncentrace dusičnanů v půdě se měří každý rok v každém zemědělském podniku, který využívá jednotlivé odchylky.

Last Update: 2014-11-13
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

a) inden to aar efter meddelelsen af dette direktiv over en periode paa et aar overvaage nitratkoncentrationen i ferskvand:

Czech

a) do dvou let po oznámení této směrnice monitorují po dobu jednoho roku koncentrace dusičnanů ve sladkých vodách;

Last Update: 2014-10-23
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

som følge af de dårlige dræningsforhold er potentialet for denitrifikation i hovedparten af jorden i nordirland forholdsvis stort, hvilket reducerer nitratkoncentrationen i jorden og dermed omfanget af nitratudvaskning.

Czech

kvůli špatnému odvodnění je denitrifikační potenciál většiny půd v severním irsku relativně vysoký, což snižuje koncentraci dusičnanů v půdě a tím množství dusičnanů schopné vyplavování.

Last Update: 2014-11-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Danish

(7) vandkvalitetsdata viser en nedadgående tendens for nitratkoncentrationen i grundvand og i næringsstofkoncentrationen (herunder fosfor) i overfladevand.

Czech

(7) Údaje o jakosti vody vykazují sestupný trend koncentrace dusičnanů v podzemních vodách a koncentrace živin (včetně fosforu) v povrchových vodách.

Last Update: 2014-10-23
Usage Frequency: 3
Quality:

Danish

af de steder, hvor grundvandet overvåges, viste de 70 % en stabil eller faldende nitratkoncentration; i floderne blev der registreret en forbedring af kvaliteten i årene 2001-2003 i forhold til den foregående rapporteringsperiode 1995-1997, hvilket betød, at den forringelse af vandkvaliteten, der havde været iagttaget siden sidst i 1980’erne, var vendt.

Czech

sedmdesát procent monitorovacích míst pro podzemní vody vykázalo stabilní nebo klesající trend v koncentracích dusičnanů; u řek bylo v letech 2001–2003 zaznamenáno zlepšení jakosti vody ve srovnání s předchozím sledovaným obdobím 1995–1997 a podařilo se zvrátit trend ve snižování jakosti vody, které bylo prokázáno od konce 80. let 20. století.

Last Update: 2014-11-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
7,792,885,742 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK