Preguntar a Google

Usted buscó: përkatës (Albanés - Italiano)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Italiano

Información

Albanés

...të zinxhirëve të tyre ushqimorë përkatës.

Italiano

La maggior parte dei rettili è in cima alla sua catena alimentare.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Emri i aktivitetit dhe file .desktop përkatës

Italiano

Nomi delle attività e dei file .desktop associati

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Na duhet për të gjetur ilaçin përkatës.

Italiano

Ci serve per trovare l'antidoto.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Kontroll i votimeve në Ugandë. Të gjitha me çmimin përkatës.

Italiano

Truccare le elezioni in Uganda...

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Eshtë lokacioni përkatës ku Blakgoundi do të bëjë lëvizjen e tij të fundit.

Italiano

La mappa ci dirà dove Blackwood metterà a segno il colpo finale.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

- Do të thotë që nëse i doni sërish, duhet të përpiloni dokumentacionin përkatës.

Italiano

- Significa che se li rivuole dovra' compilare i moduli necessari.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Lista e gjuhëve paraqet vetëm gjuhët për të cilat është instaluar fjalori përkatës.

Italiano

L'elenco dei dizionari mostra solo le lingue di cui si ha un dizionario installato.

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Në qoftëse ky virus del jashtë, e mira e të mirës është të kemi ilaçin përkatës.

Italiano

Se il virus esce di qui... Sara' meglio ad avere un antidoto.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Prandaj jepni urdhër që këta njerëz të pezullojnë punimet dhe ky qytet të mos rindërtohet deri sa të jetë dhënë nga unë urdhëri përkatës.

Italiano

Date perciò ordine che quegli uomini interrompano i lavori e che quella città non sia ricostruita, fino a nuovo mio ordine

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Për të konfermuar që dëshirohet të firmoset teksti i mësipërm, zgjidhni çertifikatën me të cilën duhet firmosur teksti dhe jepni fjalëkalimin përkatës më poshtë.

Italiano

Per confermare che si vuole firmare il testo soprastante, scegliere il certificato con cui firmare il testo ed inserire la password corrispondente sotto.

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Për të konfermuar që dëshirohet të firmoset teksti i mësipërm, zgjidhni çertifikatën me të cilën duhet firmosur teksti dhe jepni fjalëkalimin përkatës më poshtë.

Italiano

Per confermare che si vuole firmare il testo soprastante, scegliere il certificato con cui firmarlo e inserire la password corrispondente sotto.

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Këta janë bijtë e Ismaelit dhe emrat e tyre, simbas fshatrave dhe fushimeve të tyre. Ata qenë dymbëdhjetë princërit e kombeve të tyre përkatës.

Italiano

Questi sono gli Ismaeliti e questi sono i loro nomi secondo i loro recinti e accampamenti. Sono i dodici principi delle rispettive tribù

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Emri i aktivitetit për tu shfaqur në qendrën e kontrollit ndjekur nga ";" si ndarës dhe nga emri i .desktop përkatës për nisjen e aktivitetit.

Italiano

Nome dell'attività da visualizzare nel centro di controllo seguito da ";" come separatore quindi dal nome del file .desktop associato per lanciare l'attività.

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

Ky është ligji përkatës i katërkëmbëshve, zogjve dhe i çdo qënieje të gjallë që lëviz në ujë, dhe i çdo qënieje që hiqet zvarrë mbi tokë,

Italiano

Questa è la legge che riguarda i quadrupedi, gli uccelli, ogni essere vivente che si muove nelle acque e ogni essere che striscia per terra

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Për të ndryshuar një pulsant përshpejtimi, kliko në rreshtin përkatës dhe shkruaj kombinimin e ri, ose shtyp «Backspace» për ta fshirë.

Italiano

Per modificare un tasto scorciatoia fare clic sulla riga corrispondente e digitare una nuova combinazione di tasti oppure premere «Backspace» per cancellarlo.

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Aplikativi %s ka pësuar një aksident. Informacionet në lidhje me difektin u mblodhën me sukses. Ky aplikativ është i panjohur për bug-buddy, prandaj raporti i difektit nuk mund të dërgohet tek Bugzilla e GNOME. Të lutem ruaje raportin në një file teksti dhe raportoje tek zbuluesi përkatës i difekteve për këtë aplikativ.

Italiano

L'applicazione «%s» è andata in crash. Le informazioni relative al crash sono state raccolte con successo. Questa'applicazione non è tra quelle note a Bug Buddy, perciò non è possibile inviare la segnalazione di bug al sistema Bugzilla di GNOME. Salvare il bug in un file di testo e segnalarlo al sistema di tracciamento dei bug appropriato per questa applicazione.

Última actualización: 2014-08-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo