Usted buscó: shumëkombëshe (Albanés - Macedonio)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Macedonio

Información

Albanés

përpara kësaj, ka shërbyer si komandant i brigadës shumëkombëshe të veriut në mitrovicë.

Macedonio

Пред тоа, тој беше генерален офицер, кој командуваше со Мултинационалната бригада Север, во Сремска Митровица.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

irlanda morri së fundmi detyrën e shtetit drejtues të forcës ushtarake shumëkombëshe rreth prishtinës.

Macedonio

Ирска неодамна го презеде водството на мултинационалните оперативни сили околу Приштина.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

manovrat e përbashkëta dhe pjesëmarrja e përbashkët në operacionet shumëkombëshe rrit besimin midis ushtrive në rajon.

Macedonio

Заедничките маневри и заедничкото учество во мултинационалните операции ја зголемува довербата меѓу армиите во регионот.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

një nga sponsorët e mëdhenj të kupës botërore, një markë shumëkombëshe birre, po shiste prodhimet e saj brenda stadiumit.

Macedonio

Еден од главните спонозори на Светскиот куп -- мултинационален бренд за пиво -- го продаваше својот производ внатре.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

kalimi te një shumëkombëshe ishte si kalimi nga errësira në dritë, sepse isha kaq e tmerruar nga kolegët misogjinë që kisha duruar më parë.

Macedonio

Префрлањето во мултинационално претпријатие беше како излегување од темница на светлина, бидејќи јас бев толку преплашена од колегите-женомрзци што ги трпев порано.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

ky është misioni në kuadrin e rezolutës 1244," ka thënë në shumë raste komandanti i forcës shumëkombëshe ksavie dë marnhak.

Macedonio

Тоа е мисијата според Резолуцијата 1244“, повеќе пати повтори командантот на мултинационалните сили Хавиер де Марнак.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

konferenca ministrore e këtij viti shënoi dhjetë vjetorin e traktatit të sedm, nënshkruar në shkup, që shpuri në formimin e brigadës shumëkombëshe të evropës juglindore.

Macedonio

Овогодинешната министерска конференција ја одбележа 10-годишнината од спогодбата на СЕДМ -- потпишана во Скопје -- која водеше до формирање на мултинационалната Бригада на Југоисточна Европа.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

rreth 2,500 delegatë nga 59 vende ishin të pranishëm, si dhe disa ndërmarrje shumëkombëshe dhe banka të huaja. [afp]

Macedonio

Присуствуваа околу 250 делегати, како и неколку мултинационални фирми и странски банки. [АФП]

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

gjeorgjia ka kontribuar me 850 trupa në forcën shumëkombëshe të udhëhequr nga shba në irak dhe ka në plan të dërgojë një shtesë 1,550 ushtarësh ndërsa ukraina e kreu rolin e vet në operacion në dhjetor 2005.

Macedonio

Грузија учествува со 850 војници во Мултинационалните сили-Ирак, предводени од САД, и планира да испрати дополнителни 1.550 војници, додека Украина ја заврши својата улога во операцијата во декември 2005 година.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

aleksandra, një drejtuese ekipi në një kompani shumëkombëshe, e cila kërkoi që të fliste me kushtin e ruajtjes së anonimitetit, shpjegoi se bëhet fjalë për mentalitetin e kultivuar gjatë rritjes.

Macedonio

Александра, водач на тим на мултинационално претпријатие која побара да говори под услов на анономност, објасни дека сé се сведува на менталитетот кој се гради со самото воспитување.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

asg power, një kompanie shumëkombëshe zvicër-shba, i është dhënë miratimi të nisë ndërtimin e një centrali dhe terminali rigazifikimi në zonën e semanit, 100 km nga tirana.

Macedonio

Швајцарско-американската мултинационална фирма asg power доби одобрување да започне со изградба на електрана и терминал за регасификација во областа Семан, 100км од Тирана.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

më 1903, gjatë revoltës së shën elias në maqedoni në krushevë (ku 4,000 vllehët përfaqësonin dy të tretat e popullsisë), u krijua një qeveri shumëkombëshe.

Macedonio

Во 1903-та година, за време на Илинденското востание во Крушево во Македонија (каде 4000 Власи претставуваа две третини од популацијата) беше формирана мултинационална влада.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

nato nisi një forcë shumëkombëshe në bih , e quajtur forca e zbatimit (ifor), gjashtë ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes së përgjithëshme kornizë për paqen, në 14 dhjetor 1995 në paris.

Macedonio

НАТО во БиХ доведе мултинационални сили, наречени Сили за имплементација (ИФОР), шест дека по потпишуваоето на Генералниот рамковен договор за мир на 14-ти декември 1995 година во Париз.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

"standardet e atyre ditëve nuk përputhen me shpresat e aleancës së atlantikut verior," tha xhonson duke pranuar se rregullat e ndryshme të angazhimit midis trupave nga 36 vende pjesëmarrëse në forcën shumëkombëshe të udhëhequr nga nato, e kishin komplikuar reagimin e tyre.

Macedonio

„Стандардите од тие денови не ги исполнуваат очекувањата на Североатланската алијанса“, рече Џонсон, признавајќи дека различните правила на ангажман помеѓу војниците од 36 земји-учеснички во мултинационалните сили предводени од НАТО -- ја искомплицираа нивната реакција.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo