Preguntar a Google

Usted buscó: diletto (Italiano - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Italiano

Albanés

Información

Italiano

Forse per diletto.

Albanés

Mbase e bën për kënaqësi.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Cioè, cosa fai per diletto?

Albanés

Mendoj, çfarë bënë për argëtim?

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Salutate Ampliato, mio diletto nel Signore

Albanés

Të fala Ampliut, të dashurit tim në Zotin.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Io sono per il mio diletto e la sua brama è verso di me

Albanés

Eja, i dashuri im, le të dalim nëpër fusha, ta kalojmë natën nëpër fshatra!

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Il mio diletto è bianco e vermiglio, riconoscibile fra mille e mille

Albanés

I dashuri im është i bardhë dhe i kuq, ai dallon ndër dhjetë mijë veta.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Se e' per diletto, allora e' lui a scegliere i campioni.

Albanés

Nëse e bën për kënaqësi është ai qëi zgjedh luftëtarët.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Il mio diletto è per me un sacchetto di mirra, riposa sul mio petto

Albanés

Kënaqësia ime është një qeskë e vogël mirre; ajo do të pushojë tërë natën midis gjive të mia.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Il mio diletto è per me un grappolo di cipro nelle vigne di Engàddi

Albanés

Kënaqësia ime është për mua një tufë lulesh alkane në vreshtat e En-gedit.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Il mio diletto ha messo la mano nello spiraglio e un fremito mi ha sconvolta

Albanés

I dashuri im e vuri dorën te vrima e derës, dhe të përbrëndshmet e mia u ngashërryen nga ai.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Il mio diletto è per me e io per lui. Egli pascola il gregge fra i figli

Albanés

I dashuri im është imi, dhe unë jam e tij; ai e kullot kopenë midis zambakëve.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Torpido come il grasso è il loro cuore, ma io mi diletto della tua legge

Albanés

Zemra e tyre është e pandjeshme si dhjami; por unë kënaqem me ligjin tënd.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

A che serviva il casco? - Per mio diletto. - Che c'è?

Albanés

Dhe më pas e shtynë akoma më shumë deri sa ai të donte të vinte këtu.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Io sono per il mio diletto e il mio diletto è per me; egli pascola il gregge tra i gigli

Albanés

Unë jam e të dashurit tim dhe i dashuri im është imi; ai e kullot kopenë midis zambakëve.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Come sei bello, mio diletto, quanto grazioso! Anche il nostro letto è verdeggiante

Albanés

Sa i bukur je, i dashuri im, madje dhe i dashurueshëm! Për më tepër shtrati ynë është blerosh.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

E' lui infatti che ci ha liberati dal potere delle tenebre e ci ha trasferiti nel regno del suo Figlio diletto

Albanés

në të cilën ne kemi shpengimin me anë të gjakut të tij dhe faljen e mëkateve.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Una voce! Il mio diletto! Eccolo, viene saltando per i monti, balzando per le colline

Albanés

Ja zëri i të dashurit tim! Ja, ai vjen duke kërcyer mbi malet, duke u hedhur mbi kodrat.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Il mio diletto era sceso nel suo giardino fra le aiuole del balsamo a pascolare il gregge nei giardini e a cogliere gigli

Albanés

I dashuri im zbriti në kopshtin e tij, në lehet e balsamit për të kullotur kopenë në kopshtet dhe për të mbledhur zambakë.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

al diletto figlio Timòteo: grazia, misericordia e pace da parte di Dio Padre e di Cristo Gesù Signore nostro

Albanés

E falënderoj Perëndinë, të cilit i shërbej sikurse edhe të parët e mi me ndërgjegje të pastër, se pa pushim të kujtoj në lutjet e mia, ditë e natë;

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Italiano

Ora parla il mio diletto e mi dice: «Alzati, amica mia, mia bella, e vieni

Albanés

I dashuri im më ka folur dhe më ka thënë: "Çohu, mikja ime, e bukura ime, dhe eja!

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Italiano

Mi sono alzata per aprire al mio diletto e le mie mani stillavano mirra, fluiva mirra dalle mie dita sulla maniglia del chiavistello

Albanés

U ngrita për t'i hapur derën të dashurit tim, dhe nga duart e mia pikoi mirra, nga gishtërinjtë e mi mirra e lëngët, që rridhte mbi dorezën e bravës.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo