ona je u drugom pokušaju preskočila 2,03m, osvojivši tako zlatnu medalju.

ona je u drugom pokušaju preskočila 2.03m osvojivši tako zlatno odličje.

kedev je bio drugi u prvom krugu izbora, osvojivši 34 odsto glasova.

Croate

kedev je u prvom krugu osvojio 34 posto glasova i zauzeo drugo mjesto.

Qualité :

Serbe

akp je odnela ubedljivu pobedu na tim izborima, osvojivši preko 46 odsto glasova.

Croate

akp je odnijela uvjerljivu pobjedu na tim izborima, osvojivši preko 46 posto glasova.

Qualité :

Serbe

osvojivši turnir olaru je dobila 150 poena i 73. je na svetu u ženskom tenisu.

Croate

olaru je pobjedom na turniru osvojila 150 bodova, te je sada na 73. mjestu liste najboljih tenisačica svijeta.

Qualité :

Serbe

koalicija dss-ns bila je treća na izborima u sbriji, osvojivši 47 poslaničkih mandata.

Croate

koalicija dss-ns bila je treća na izborima u srbiji, osvojivši 47 zastupničkih mandata.

Fréquence d'utilisation : 2
Qualité :

Serbe

nedavno osnovana stranka penzionera priredila je najveće iznenađenje osvojivši dovoljno glasova za tri mesta u parlamentu.

Croate

nedavno utemeljena hrvatska stranka umirovljenika priredila je najveće iznenađenje osvojivši dovoljno glasova za tri mjesta u saboru.

Qualité :

Serbe

grčki tim zauzeo je prvo mesto na prvenstvu, osvojivši 12 zlatnih, 14 srebrnih i 5 bronzanih medalja.

Croate

grčki tim zauzeo je prvo mjesto na prvenstvu, osvojivši 13 zlatnih, 14 srebrnih i 5 brončanih odličja.

Qualité :

Serbe

stranka ora vetona suroija bila je 2004. najuspešnija politička partija formirana pre izbora, osvojivši sedam mesta u parlamentu.

Croate

ora, stranka vetona surroia, bila je 2004. najuspješnija politička stranka oformljena pred izbore, te je osvojila sedam mjesta u državnoj skupštini.

Qualité :

Serbe

na izborima za gradonačelnika 1999. godine sofijanski je u prvom krugu pobedio kandidata bsp-a osvojivši 69 odsto glasova.

Croate

na izborima za gradonačelnika 1999. godine sofianski je u prvom krugu pobijedio kandidata bsp-a osvojivši 69 posto glasova.

Qualité :

Serbe

ekipa dinama iz bukurešta osvojila je fudbalski šampionat rumunije, osvojivši nacionalni kup po 17 put u 56-godišnjoj istoriji kluba.

Croate

momčad dinama iz bukurešta osvojila je nogometno prvenstvo rumunjske, kao i nacionalni kup po 17 put u 56 godina dugoj povijesti kluba.

Qualité :

Serbe

srpski teniser novak Đoković pobedio je u nedelju rože federera u finalu teniskog turnira rodžers kup, osvojivši tu prestižnu nagradu i 1,8 miliona evra.

Croate

srbijanski tenisač novak Đoković pobijedio je u nedjelju rogera federera u finalu teniskog turnira rogers cup, osvojivši tu prestižnu nagradu i 1,8 milijuna eura.

Qualité :

Serbe

uprkos svemu, borisovljeva stranka pobedila je na opšte iznenađenje, osvojivši 21,7 odsto glasova i pet od ukupno 18 mesta u ep koja su dodeljena bugarskoj.

Croate

unatoč tome, borissovljeva je stranka osvojila neočekivanu pobjedu, ugrabivši 21,7% glasova i pet od 18 mjesta u ep-u dodijeljenih bugarskoj.

Qualité :

Serbe

bakir izetbegović, sin predsednika te balkanske zemlje iz doba rata alije izetbegovića, ostvario je iznenađujuću pobedu u nedelju, osvojivši mesto predstavnika bosanskih muslimana u tročlanom predsedništvu.

Croate

bakir izetbegović, sin predsjednika ove balkanske zemlje iz razdoblja rata alije izetbegovića, ostvario je iznenađujuću pobjedu u nedjelju, osvojivši mjesto predstavnika bosanskih muslimana u tročlanom predsjedništvu.

Qualité :

Serbe

hrvatska je osigurala svoje treće učešće za redom na svetskom fudbalskom prvenstvu osvojivši prvo mesto u kvalifikacionoj grupi 8 u kojoj su se nalazile i bugarska, mađarska, island, malta i Švedska.

Croate

hrvatska je osigurala svoje treće sudjelovanje za redom na svjetskom nogometnom prvenstvu osvojivši prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini 8 u kojoj su još bili bugarska, mađarska, island, malta i Švedska.

Qualité :

Serbe

tadić je pobedio odlazećeg premijera zorana Živkovića, koji je na tu funkciju došao nakon Đinđićevog ubistva, osvojivši 1.538 glasova od ukupno 2000. delegata koji su prisustvovali skupštini stranke u beogradu.

Croate

tadić je u izboru za mjesto predsjednika stranke uvjerljivo pobijedio premijera u odlasku zorana Živkovića, koji je na tu funkciju došao nakon Đinđićeva ubojstva, osvojivši 1.538 glasova od ukupno 2000 izaslanika nazočnih na stranačkom saboru u beogradu.

Qualité :

Serbe

dve godine kasnije, na svetskom prvenstvu 1998. u francuskoj, hrvatska je zabeležila istorijski uspeh osvojivši treće mesto, pod dirigentskom palicom miroslava blaževića i sa iskusnim igračima koji su igrali u klubovima širom evrope.

Croate

dvije godine kasnije, na svjetskom kupu u francuskoj 1998. postigli su povijesni uspjeh ulaskom u krunsko nogometno događanje. trenirana od miroslava blaževića i sačinjena od igrača s iskustvom u igranju diljem europe, momčad je osvojila treće mjesto.

Qualité :

Serbe

komunistička partija je dobila 10 mesta više, ukupno 22, osvojivši 8,2 odsto glasova, dok je koalicija radikalne levice dobila 5 odsto glasova ili 14 mandata -- šest više nego u poslednjem sastavu parlamenta.

Croate

komunistička stranka osvojila je 10 mjesta više, ukupno 22, osvojivši 8,2 posto glasova, dok je koalicija radikalne ljevice dobila 5 posto glasova ili 14 mandata -- šest više nego u posljednjem sastavu parlamenta.

Qualité :

Serbe

progresivna stranka radnog naroda (akel) našla se na drugom mestu sa malom razlikom, osvojivši 27,9 procenata, a demokratska partija (diko) bila je treća sa oko 17,1 odsto.

Croate

progresivna stranka radnog naroda (akel) našla se na drugom mjestu s malom razlikom osvojivši 27,9 posto, a demokratska stranka (diko) bila je treća s oko 17,1 posto.