Chiedi a Google

Hai cercato la traduzione di skandali da Albanese a Finlandese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Finlandese

Informazioni

Albanese

Skandali është gjepurë.

Finlandese

Ihan paskajuttu.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Hiqe gishtin nga nga skandali.

Finlandese

Ota sormesi pois liipaisimelta.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

por nuk e di se ku qendron ky skandali.

Finlandese

Se on skandaali, uskokaa pois.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Kur të plasë skandali ne do mohojmë çdo gjë.

Finlandese

- Aivan.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Goldman Sachs në frekuencë të lartë Skandali tregtare:

Finlandese

Goldman Sachs oli mukana tietokoneistetun osakevaihdon skandaalissa:

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ky çek përfundoi në llogarinë e hajnave nga skandali Watergate.

Finlandese

Rahat päätyivät Watergate-murtomiehille.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ky është Rampart. LA PD. Një dreq politikane ma kurdis për tu harruar skandali.

Finlandese

mutta jos Rampart, LAPD - tai joku nössöpoliitikko tekee minusta paskamagneetin, - jotta skandaali unohtuisi, minun täytyy tutkia asiaa.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Skandali, kryebashkiaku, prokurori publik. Shefi policisë. Pse të mban akoma?

Finlandese

Miksi pormestari, syyttäjä, poliisipäällikkö - antavat sinun jatkaa?

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Mos u bëni shkak skandali as për Judenj, as për Grekë, as për kishën e Perëndisë;

Finlandese

Älkää olko pahennukseksi juutalaisille, älkää kreikkalaisille älkääkä Jumalan seurakunnalle,

Ultimo aggiornamento 2012-05-04
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ta thashë jashtë. Çfarëdo skandali që të kesh kaluar, mbetesh lojtari më i mirë i golfit në botë.

Finlandese

Olet skandaaleistasi huolimatta silti maailman paras golffari.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Në atë që është quajtur si skandali me i madh i korrupsionit te policisë , 32 oficerë të tjerë jane akuzuar sot në gjykatën federale për akuza te mitëmarrjes:

Finlandese

Sanotaan kaupungin laajimmaksi poliisien korruptioskandaaliksi. 32 poliisia lisää saivat tänään syytteet lahjuksien vastaanottamisesta.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

skandali eshte dhe mbase ka edhe ekstreme te paparanueshme mjedisore dhe transferimin e zyres degjo, doktor pixilo, bej si te duash, por tani duhet te punoj

Finlandese

Se voi johtaa ristiriitoihin ja teidän siirtoonne. Tehkää, mitä haluatte, Pizzillo. Minulla on töitä.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Mjerë bota për skandalet! Sepse është nevojshëm të vijnë skandalët, por mjerë ai njeri për faj të të cilit do të vijë skandali!

Finlandese

Voi maailmaa viettelysten tähden! Viettelysten täytyy kyllä tulla; mutta voi sitä ihmistä, jonka kautta viettelys tulee!

Ultimo aggiornamento 2012-05-04
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Sa për mua, o vëllezër, në qoftë se unë vazhdoj të predikoj rrethprerjen, përse më përndjekin akoma? Atëherë skandali i kryqit ra poshtë.

Finlandese

Minulla on teihin se luottamus Herrassa, että te ette missään kohden tule ajattelemaan toisin; mutta teidän häiritsijänne saa kantaa tuomionsa, olkoon kuka hyvänsä.

Ultimo aggiornamento 2012-05-04
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Një raport nga hetuesit federale në Nju Jork se nese zgjerohet skandali korrupsit te policisë do perfshin më shumë se gjysmen e oficerve të qytetit te caktuar te anti-drogës qe janë angazhuar në një formë të korrupsionit:

Finlandese

Liittovaltion tutkijoiden raportti New Yorkin laajenevasta poliisien korruptioskandaalista - väittää, että yli puolet kaupungin huumepoliiseista - ovat korruptoituneet jollain tavalla.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Rasti Shon O'Gejtit në fazën e hershme të hetimit, në dallim nga skandali Rampart, që siç e dini zgjatë shumë, dhe ka shumë probleme të ndërlikuara të natyrës raciste.

Finlandese

Shondellgate-tutkimukset ovat alkutekijöissään, - toisin kuin Rampart-skandaali, tuo kovin monimutkainen - ja yhteiskunnallisesti tärkeä tapaus. - Voihan paska.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ABC News në debatin e sontes për ish super lobistin nga Washingtoni Jack Abramoff një nga lojtarët më të mëdhenj korrupsiion dhe aktivitete ilegale hetimet fiseve indian, duke bler anëtarët e Kongresit lajm i keq për anëtarët e Kongresit skandali më i madh i Kongresit ndonjëherë problemi i madh për njerëz të mëdhenj të ligjit shumica janë të frikësuar të gjitha sytë janë të drejtuar në Enron lobizmin...

Finlandese

Scanlon ja Neil Volz. He hylkäsivät kongressin, mutta tunsivat kaikki päättäjät. Kongressin republikaanit.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ashtu siç është shkruar: ''Ja, unë po vë në Sion një gur pengese dhe një shkëmb skandali, dhe kushdo që i beson atij nuk do të turpërohet''.

Finlandese

niinkuin kirjoitettu on: "Katso, minä panen Siioniin loukkauskiven ja kompastuksen kallion, ja joka häneen uskoo, se ei häpeään joudu".

Ultimo aggiornamento 2012-05-04
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

"Por, i dashuri Sendi, nëse do të bëhet e ditur... "se ne i kemi mbyllur sytë para vdekjeve të shumta, "askush nga ne s'do t'i shpëtonte atij skandali.

Finlandese

Mutta jos tulisi ikinä julki, että olemme ummistaneet silmämme kuolemille, - kukaan meistä ei selviäisi siitä skandaalista.

Ultimo aggiornamento 2016-10-28
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

Sepse për ju që besoni ai është i çmuar, po për ata të pabindurit: ''Guri, që u hoq mënjanë nga ndërtuesit, u bë guri i qoshes, gur pengese dhe shkëmb skandali që i bën të rrëzohen''.

Finlandese

ja rakentukaa itsekin elävinä kivinä hengelliseksi huoneeksi, pyhäksi papistoksi, uhraamaan hengellisiä uhreja, jotka Jeesuksen Kristuksen kautta ovat Jumalalle mieluisia.

Ultimo aggiornamento 2012-05-04
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK