Hai cercato la traduzione di alba da Albanese a Inglese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Inglese

Informazioni

Albanese

alba

Inglese

alba

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 3
Qualità:

Albanese

agjenti alba.

Inglese

agent alba.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ajo është alba.

Inglese

it's gonna happen. - that's alba.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

alba është bebë tani.

Inglese

alba's just a baby.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

- alba më ka thënë.

Inglese

alba told me.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

e kemi quajtur atë alba.

Inglese

we name her alba.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

a e di se me kënd luan alba?

Inglese

do you know who alba's playing with?

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

o dëgjo koro dhe alba kanë vdekur.

Inglese

i just got word cordero and alba are dead.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

alba, ai tualet ka qenë i mbyllur.

Inglese

alba, that closet was locked.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Është shumë bukur të të takoj, alba.

Inglese

it's so good to meet you, alba.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

braez jep tani mësim në universitetin alba julia në rumani.

Inglese

breaz currently teaches at the alba iulia university in romania.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

alba më ka thënë, që do të vdesesh kur ajo ti mbush 5 vjeç.

Inglese

alba told me that you die when she's 5 years old.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

fola me izabela ordonez dhe rajan alba, kështu që e kuptoj se përse ke ardhur këtu.

Inglese

i spoke with isabel ordonez and ryan alba, so i understand why you're here.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

mihal delijorgji dhe dritan minxholi ishin drejtues në firmat shqiptare alba demil dhe meico, që qenë nënkontraktuar për të shkatërruar municionet.

Inglese

mihal delijorgji and dritan minxholi are the owner and the manager of the albanian firms subcontracted to destroy the munitions.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

në kohën e shpërthimeve, ai ishte menazher i kompanisë alba demil, që kishte një nënkontratë për të shkatërruar municionin e vjetër të ushtrisë.

Inglese

at the time of the blasts, he was manager of the company alba demil, which had a subcontract to destroy old army ammunition.

Ultimo aggiornamento 2012-04-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

një total prej 36 vetësh kanë vdekur nga të ftohtit në pesë ditët e fundit në bukuresht, bakau, alba, sibiu dhe hargita.

Inglese

a total of 36 people have died of exposure in the last few days in bucharest, bacau, alba, sibiu and harghita.

Ultimo aggiornamento 2012-04-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ebrd, e cila lëvroi 10 milion euro për kompaninë menazhuese të hotelit, dv-alba, shprehu kënaqësinë me ankandin.

Inglese

the ebrd, which disbursed 10m euros to the hotel's managing company dv-alba, expressed satisfaction with the auction.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

profesori nickolaos travlos i laboratorit të athinës për administrim biznesi (alba) i tha setimes se grekët janë të dërrmuar, sepse qeveria është një "diktaturë parlamentare" që i injoron ata.

Inglese

professor nickolaos travlos of the athens laboratory of business administration (alba) told setimes that greeks are dispirited because the government is a "parliamentary dictatorship" that ignores them.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK