Hai cercato la traduzione di compatible da Inglese a Albanese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Inglese

Albanese

Informazioni

Inglese

we were drift compatible.

Albanese

lshim të mirë në beteja.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

"compatible with this stove.

Albanese

"të përshtatshëm me këtë furnelë."

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Inglese

we're obviously compatible.

Albanese

siç duket jemi të përshtatshëm.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

- you know we're compatible.

Albanese

- në dreq e di që jemi të përshtatshëm.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

we're, like, perfectly compatible.

Albanese

ne jemi shumë të përputhshëm.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

emulator for kc85 and compatible computer

Albanese

emulues për kc85 dhe për kompjuterat kompatibël

Ultimo aggiornamento 2014-08-15
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

if blood tissues are not completely compatible...

Albanese

pasqyra e gjakut, madhësia e zemrës dhe pjerrtësinë e gjoksit, me membrana e gjakut duhet të jetë plotësisht e përshtatshme.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

the fetus isn't compatible with your body.

Albanese

fetusi është i papërshtatshëm me trupin tënd.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

you felt it, right? we are drift compatible.

Albanese

jemi të përshtatshëm.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

also noticing we're both quite sexually compatible.

Albanese

gjithashtu ne jemi mjaft seksualisht kompatibil.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

cannot import because there are no compatible importers

Albanese

i pamundur importimi pasi kyçi është i një lloji të gabuar

Ultimo aggiornamento 2014-08-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

the exchange server is not compatible with exchange connector.

Albanese

serveri exchange nuk është kompatibël me exchange connector.

Ultimo aggiornamento 2014-08-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

the atmospheric composition on our ship is not compatible with humans.

Albanese

atmosfera në anije nuk është miqësore për njerëzit.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

there's no particular sign i'm more compatible with.

Albanese

nuk ka asnjë shenjë tjetër më shumë që të më bëj të pajtohem.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

albania's berisha says intelligence law compatible with nato standards

Albanese

berisha i shqipërisë thotë se ligji mbi shërbimin informativ i krahasueshëm me standartet e nato-s

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

i am just saying that i think we're very compatible...

Albanese

vetëm po them se mendoj se shkojmë shumë mirë me njeri tjetrin.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

we've used a radioactive isotope with compatible human dna.

Albanese

kemi përdorur një izotop radioaktiv në një adn të përshtatshme njerëzore.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

he added that membership in nato and the eu are compatible objectives.

Albanese

ai shtoi se anëtarësimi në nato dhe në be janë objektiva që shkojnë me njeri tjetrin.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

extract cursors and icons from ms windows compatible resource files

Albanese

merr shenjues dhe ikona nga skedarët burim kompatibël me ms windows

Ultimo aggiornamento 2014-08-15
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

kosovo's cuisine is very compatible with its continental climate.

Albanese

kuzhina e kosovës është shumë në përputhje me klimën e saj kontinentale.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK