Google で調べる

検索ワード: ngushëlloni (アルバニア語 - ラテン語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

ラテン語

情報

アルバニア語

"Ngushëlloni, ngushëlloni popullin tim, thotë Perëndia juaj.

ラテン語

consolamini consolamini populus meus dicit Deus veste

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Prandaj ngushëlloni njeri tjetrin dhe ndërtoni njeri tjetrin ashtu sikur edhe bëni.

ラテン語

qui mortuus est pro nobis ut sive vigilemus sive dormiamus simul cum illo vivamu

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Si mund të më ngushëlloni pra, me fjalë të kota, kur nga fjalët tuaja nuk mbetet veçse gënjeshtra?".

ラテン語

quomodo igitur consolamini me frustra cum responsio vestra repugnare ostensa sit veritat

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Tani, vëllezër, ju bëjmë thirrje t'i qortoni të parregulltit, të ngushëlloni zemërlëshuarit, të ndihmoni të dobëtit dhe të jeni të duruar me të gjithë.

ラテン語

ut habeatis illos abundantius in caritate propter opus illorum pacem habete cum ei

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Prandaj them: "Largoni shikimin nga unë; unë do të qaj me hidhërim. Mos kërkoni të më ngushëlloni për dëshpërimin e bijës së popullit tim".

ラテン語

propterea dixi recedite a me amare flebo nolite incumbere ut consolemini me super vastitate filiae populi me

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK