Google で調べる

検索ワード: ministarstvu (セルビア語 - マケドニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

セルビア語

マケドニア語

情報

セルビア語

Do promene će verovatno doći i u ministarstvu obrazovanja.

マケドニア語

Промена се очекува и во Министерството за образование.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Zvanična ceremonija održava se u utorak u ministarstvu.

マケドニア語

Официјалната церемонија се одржа во вторникот во министерството.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Ilji Pango zameniće Bujara Leskaja u ministarstvu kulture.

マケドニア語

Или Панго го замени Бујар Лескај во Министерството за култура.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Rumunija razmišlja o novom ministarstvu za finansijska sredstva EU

マケドニア語

Романија размислува за ново министерство за фондовите на ЕУ

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Broj odeljenja u ministarstvu odbrane takođe će biti smanjen.

マケドニア語

Бројот на одделите во Министерството за одбрана, исто така, ќе биде намален.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

USAID je donirao računarsku opremu makedonskom ministarstvu pravde.

マケドニア語

УСАИД донираше компјутерска опрема за македонското Mинистерство за правда.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Sve posete organizovane su unapred i najavljene ministarstvu odbrane.

マケドニア語

Сите посети беа организирани однапред и најавени кај Министерството за одбрана.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Prema Ministarstvu rada RS, žene su manjina među zaposlenim građanima.

マケドニア語

Според Министерството за труд на РС, жените се малцинството меѓу вработените граѓани.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Borisov ostaje na položaju u bugarskom ministarstvu unutrašnjih poslova

マケドニア語

Главниот секретар на бугарското Министерство за внатрешни работи Борисов останува на својата функција во Министерството

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Mehazi, 39, je bio državni sekretar u ministarstvu finansija.

マケドニア語

39- годишниот Мехази досега беше државен секретар во Министерството за финансии.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Preostalo osoblje NATO-a sada je smešteno u ministarstvu odbrane.

マケドニア語

Преостанатиот персонал на НАТО сега е сместен во Министерството за одбрана.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Razgovori će biti odrzani u ministarstvu inostranih poslova u Atini.

マケドニア語

Разговорите ќе се одржат во Министерството за надворешни работи во Атина.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Šabanaj je rekao da je Unija uputila svoje zahteve ministarstvu.

マケドニア語

Шабанај рече дека синдикатот ги поднесол своите барања до министерството.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

On je takođe bio na visokim položajima u ministarstvu unutrašnjih poslova.

マケドニア語

Тој, исто така, имаше висока функција во Министерството за внатрешни работи.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Prema ministarstvu poljoprivrede, poplave nisu ozbiljno oštetile jesenju žetvu.

マケドニア語

Според Министерството за земјоделство, поплавите не ја оштетија премногу есенската жетва.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Prema ministarstvu finansija prvi evrobondovi biće pušteni u opticaj u decembru.

マケドニア語

Според Министерството за финансии, првите еврообврзници ќе бидат на располагање во декември.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

セルビア語

Umetnici, svi zaposleni u ministarstvu, izložili su ukupno 37 radova.

マケドニア語

Уметиците, сите вработени во Министерството, изложија вкупно 37 свои дела.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Ministarstvu je takođe rečeno da organizuje odlazak tri oficira u Avganistan.

マケドニア語

Министерството, исто така, треба да организира испраќање на тројца офицери во Авганистан.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Kritičari smatraju da ona delimično snosi krivicu za skandale u ministarstvu.

マケドニア語

Критичарите ја обвинуваат, помеѓу другото, и за скандалите во министерството.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Prema ministarstvu odbrane, ime njegovog naslednika biće saopsteno u utorak.

マケドニア語

Лицето кое ќе го замени ќе биде објавено во вторник, како што соопшти Министерството за одбрана.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK