Google で調べる

検索ワード: valil (チェコ語 - 英語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

チェコ語

英語

情報

チェコ語

Průvod, který se valil od Château dʼEau přes bulváry, nebyl vůbec ozbrojen.

英語

The procession which made its way from Château d'eau through the boulevards was entirely unarmed.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Stál jsem tam skoro dve hodiny a se zadrženým dechem jsem pozoroval obrovského lidského draka, který se pomalu valil kolem.

英語

For neatly two hours I stood there watching with bated breath the gigantic human dragon slowly winding by.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Stalo se pak, když se zástup na něj valil, aby slyšeli slovo Boží, že on stál podle jezera Genezaretského.

英語

And it came to pass, that, as the people pressed upon him to hear the word of God, he stood by the lake of Gennesaret,

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 3
品質:

チェコ語

S ironickými výkřiky „God save the Queen!“[c] se houf dal do pohybu a valil se na Oxfordské náměstí.

英語

With the ironical cry: “God save the Queen!” the throng broke up to journey to Oxford Market.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Valil se velký příliv, vlny impozantně narážely o pobřežní skály, měsíc romanticky svítil, a kdyby nebyla taková zima, sedíme tam snad dodnes.

英語

A huge tide was rising, waves beat impressively into the coastal cliffs, a dramatic, huge moon lit the scene, and were it not so cold, we would have stayed there forever.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Horší to už bylo s pásmem 3cm. Matěj totiž na něj prostřednictvím VUSC valil skedy jeden za druhým a Jirka, který dosud neměl s pásmem 3cm žádné praktické závodní zkušenosti, jednoduše nestíhal.

英語

It was worse with the 3cm band, because Matej was sending him plenty of skeds via the VUSC contesting program and Jirka, who was operating 3cm for the first time ever was overwhelmed.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

V noci jsem odjel s Willichem znovu do hlavního stanu v Lottstettenu; když jsme se za úsvitu vraceli, potkali jsme na silnici celý ten spolek, který vyrazil z tábora a v nejpustším zmatku se valil k hranicím.

英語

During the night I went once more with Willich to the headquarters in Lottstetten; when we were on our way back, at daybreak, we met on the road all those who had struck camp and were trundling towards the frontier in the most frantic confusion.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

13 A když přišel Gedeon, aj, jeden vypravoval bližnímu svému sen, a řekl: Hle, zdálo mi se, že pecen chleba ječmenného valil se do vojska Madianského, a přivaliv se na každý stan, udeřil na něj, až padl, a podvrátil jej svrchu, a tak ležel každý stan.

英語

13 And when Gideon was come, behold, there was a man that told a dream unto his fellow, and said, Behold, I dreamed a dream, and, lo, a cake of barley bread tumbled into the host of Midian , and came unto a tent, and smote it that it fell, and overturned it, that the tent lay along.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 3
品質:

チェコ語

37 Tedy stala se bouře veliká od větru, až se vlny na lodí valily, takže se již naplňovala lodí.

英語

37 And there arose a great storm of wind, and the waves beat into the ship, so that it was now full.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 2
品質:

チェコ語

Byl zrovna příliv, což jsme nepovažovali za ideální (naše oblíbená místa na sledování mořských živočichů byla pod vodou), ale na druhou stranu se valily krásné velké vlny, což Floriďani shledali velmi neobvyklým.

英語

The tide was high, which we did not consider optimal (our favorite spots for watching ocean critters were under water), but on the other hand, great surf was beating on the rocks and sands, which our Florida residents found quite unusual.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Bylo to o to složitější, že nebyla šance prozkoumat dno a tak nezbývalo, než do toho jít po hlavě a naplno: "Čekal jsem vždy až o něco stečou vlny a pak jsem vyrazil co to dalo. Chvílemi jsem ani neviděl, voda se valila až přes čelní sklo, byla to ale dobrá zábava."

英語

It was a bit more complicated, without chance to explore the sea bed, so he had to go at it instantly: "I was waiting a bit until waves until waves flow down, then accelerated as hard as I could. I could see nearly nothing at times as the water was pouring over the windscreen; but it was good fun."

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

チェコ語

Cestou do Salinas jsme byli poměrně napnutí — od pobřeží se valily mraky a celkově počasí vypadalo nevábně.

英語

We were rather tense on our way to Salinas — clouds rolled in from the coast and the whole weather picture looked rather ugly.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Davy s prapory se valily k dumě.

英語

Crowds flowed toward the duma with flags.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Dělníci a vojáci se valili ke dveřím stále a stále.

英語

But the workers and soldiers kept on drifting and drifting toward the door.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Fermoy Estate. Nikdo se nikdy nedozví, ale za půvabné růžové Toskánsko stylu sklepa dveřmi, je tu nádherná trávník ve stínu stromů valily do velkého jezera.

英語

Fermoy Estate. No-one would ever know, but behind the charming pink Tuscany-style cellar door, there’s a delightful lawn under shady trees rolling down to a large lake.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Jejich představy nebyly žádnými čirými prameny nebo stříbrnými potůčky či regulovanými řekami, byly to kalné toky, které se valily a unášely ssebou mrtvé dříví a mrtvá zvířata za neustálého klokotání a mlaskání.

英語

Their fantasies were no crystalline springs or silvery brooks or regulated rivers, they were muddy streams, which surged forward, carrying along dead wood and dead animals, gurgling and slurping.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Když jsem u našeho bývalého hlavního stanu našel znovu sbor, valili se sem od Gaggenau prchající falčtí bojovníci — Pistol Zinn se svou tlupou, ozbrojenou teď už mušketami.

英語

When I found the corps again at our old headquarters, the fugitive forces of the Palatinate–Pistol Zinn and his gang, now with muskets, by the way–came pressing on from Gaggenau.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Na mapě to vypadalo kousek, ale 40 mil po úzké polní/lesní prašné cestě v rychlosti 40-60 mph byl fakt zážitek, taková malá soukromá rallye. Za mnou se valily kotouče prachu a já se nořil do nitra zaručeně neobydleného území národního lesa Lewis & Clark. Ono doporučené místo se jmenuje Eagle Park a pohled na něj mi zase udělal o něco více jasno v jemných nuancích západní angličtiny: park v tomto kraji značí řidší, prostupný les prokládaný přírodními palouky.

英語

It seemed close on the map, but driving 40 miles on a narrow, dusty, unpaved road at 40-60 mph is a sensation, my small personal rallye. Big clouds of dust were expanding behind me and I plunged into uninhabited area of the Lewis & Clark National Forest. The recommended spot is called Eagle Park and just the look of it gave me again better understanding of Western English: the word park is understood in these parts as a forest interlaced with natural clearings.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

チェコ語

Na vrcholcích bylo zajímavé počasí - od moře se valily mraky a mlha, a v některých partiích se proradně plížily až přes kopce.

英語

I refused to endure driving back with my teeth clenched, so we went around the worst hills on somewhat wider and less winding road. An interesting weather pattern developed near the hilltops -- clouds and fog were rolling in from the ocean, with portions of them sneaking right along the curved landscape.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

チェコ語

Nejsilněji se zemětřesení projevilo ve Španělsku a Portugalsku. Město Kádiz zasáhla přílivová vlna vysoká téměř dvacet metrů. Třásly se hory, "některé z největších v Portugalsku otevřely své vrcholky, podivuhodným způsobem pukly, rozpadaly se na kusy a obrovské skalní masivy se valily do údolí. Očití svědkové tvrdili, že z některých hor šlehaly plameny."

英語

It was in Spain and Portugal that the shock manifested its extreme violence. At Cadiz the inflowing wave was said to be sixty feet high. Mountains, "some of the largest in Portugal, were impetuously shaken, as it were, from their very foundations, and some of them opened at their summits, which were split and rent in a wonderful manner, huge masses of them being thrown down into the adjacent valleys.

最終更新: 2018-02-13
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK