ona je u drugom pokušaju preskočila 2,03m, osvojivši tako zlatnu medalju.

ona je u drugom pokušaju preskočila 2.03m osvojivši tako zlatno odličje.

kedev je bio drugi u prvom krugu izbora, osvojivši 34 odsto glasova.

kedev je u prvom krugu osvojio 34 posto glasova i zauzeo drugo mjesto.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

akp je odnela ubedljivu pobedu na tim izborima, osvojivši preko 46 odsto glasova.

クロアチア語

akp je odnijela uvjerljivu pobjedu na tim izborima, osvojivši preko 46 posto glasova.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

osvojivši turnir olaru je dobila 150 poena i 73. je na svetu u ženskom tenisu.

クロアチア語

olaru je pobjedom na turniru osvojila 150 bodova, te je sada na 73. mjestu liste najboljih tenisačica svijeta.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

koalicija dss-ns bila je treća na izborima u sbriji, osvojivši 47 poslaničkih mandata.

クロアチア語

koalicija dss-ns bila je treća na izborima u srbiji, osvojivši 47 zastupničkih mandata.

使用頻度: 2
品質:

セルビア語

nedavno osnovana stranka penzionera priredila je najveće iznenađenje osvojivši dovoljno glasova za tri mesta u parlamentu.

クロアチア語

nedavno utemeljena hrvatska stranka umirovljenika priredila je najveće iznenađenje osvojivši dovoljno glasova za tri mjesta u saboru.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

grčki tim zauzeo je prvo mesto na prvenstvu, osvojivši 12 zlatnih, 14 srebrnih i 5 bronzanih medalja.

クロアチア語

grčki tim zauzeo je prvo mjesto na prvenstvu, osvojivši 13 zlatnih, 14 srebrnih i 5 brončanih odličja.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

stranka ora vetona suroija bila je 2004. najuspešnija politička partija formirana pre izbora, osvojivši sedam mesta u parlamentu.

クロアチア語

ora, stranka vetona surroia, bila je 2004. najuspješnija politička stranka oformljena pred izbore, te je osvojila sedam mjesta u državnoj skupštini.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

na izborima za gradonačelnika 1999. godine sofijanski je u prvom krugu pobedio kandidata bsp-a osvojivši 69 odsto glasova.

クロアチア語

na izborima za gradonačelnika 1999. godine sofianski je u prvom krugu pobijedio kandidata bsp-a osvojivši 69 posto glasova.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

ekipa dinama iz bukurešta osvojila je fudbalski šampionat rumunije, osvojivši nacionalni kup po 17 put u 56-godišnjoj istoriji kluba.

クロアチア語

momčad dinama iz bukurešta osvojila je nogometno prvenstvo rumunjske, kao i nacionalni kup po 17 put u 56 godina dugoj povijesti kluba.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

srpski teniser novak Đoković pobedio je u nedelju rože federera u finalu teniskog turnira rodžers kup, osvojivši tu prestižnu nagradu i 1,8 miliona evra.

クロアチア語

srbijanski tenisač novak Đoković pobijedio je u nedjelju rogera federera u finalu teniskog turnira rogers cup, osvojivši tu prestižnu nagradu i 1,8 milijuna eura.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

uprkos svemu, borisovljeva stranka pobedila je na opšte iznenađenje, osvojivši 21,7 odsto glasova i pet od ukupno 18 mesta u ep koja su dodeljena bugarskoj.

クロアチア語

unatoč tome, borissovljeva je stranka osvojila neočekivanu pobjedu, ugrabivši 21,7% glasova i pet od 18 mjesta u ep-u dodijeljenih bugarskoj.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

bakir izetbegović, sin predsednika te balkanske zemlje iz doba rata alije izetbegovića, ostvario je iznenađujuću pobedu u nedelju, osvojivši mesto predstavnika bosanskih muslimana u tročlanom predsedništvu.

クロアチア語

bakir izetbegović, sin predsjednika ove balkanske zemlje iz razdoblja rata alije izetbegovića, ostvario je iznenađujuću pobjedu u nedjelju, osvojivši mjesto predstavnika bosanskih muslimana u tročlanom predsjedništvu.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

hrvatska je osigurala svoje treće učešće za redom na svetskom fudbalskom prvenstvu osvojivši prvo mesto u kvalifikacionoj grupi 8 u kojoj su se nalazile i bugarska, mađarska, island, malta i Švedska.

クロアチア語

hrvatska je osigurala svoje treće sudjelovanje za redom na svjetskom nogometnom prvenstvu osvojivši prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini 8 u kojoj su još bili bugarska, mađarska, island, malta i Švedska.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

tadić je pobedio odlazećeg premijera zorana Živkovića, koji je na tu funkciju došao nakon Đinđićevog ubistva, osvojivši 1.538 glasova od ukupno 2000. delegata koji su prisustvovali skupštini stranke u beogradu.

クロアチア語

tadić je u izboru za mjesto predsjednika stranke uvjerljivo pobijedio premijera u odlasku zorana Živkovića, koji je na tu funkciju došao nakon Đinđićeva ubojstva, osvojivši 1.538 glasova od ukupno 2000 izaslanika nazočnih na stranačkom saboru u beogradu.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

dve godine kasnije, na svetskom prvenstvu 1998. u francuskoj, hrvatska je zabeležila istorijski uspeh osvojivši treće mesto, pod dirigentskom palicom miroslava blaževića i sa iskusnim igračima koji su igrali u klubovima širom evrope.

クロアチア語

dvije godine kasnije, na svjetskom kupu u francuskoj 1998. postigli su povijesni uspjeh ulaskom u krunsko nogometno događanje. trenirana od miroslava blaževića i sačinjena od igrača s iskustvom u igranju diljem europe, momčad je osvojila treće mjesto.

使用頻度: 1
品質:

セルビア語

komunistička partija je dobila 10 mesta više, ukupno 22, osvojivši 8,2 odsto glasova, dok je koalicija radikalne levice dobila 5 odsto glasova ili 14 mandata -- šest više nego u poslednjem sastavu parlamenta.

クロアチア語

komunistička stranka osvojila je 10 mjesta više, ukupno 22, osvojivši 8,2 posto glasova, dok je koalicija radikalne ljevice dobila 5 posto glasova ili 14 mandata -- šest više nego u posljednjem sastavu parlamenta.

使用頻度: 2
品質:

セルビア語

progresivna stranka radnog naroda (akel) našla se na drugom mestu sa malom razlikom, osvojivši 27,9 procenata, a demokratska partija (diko) bila je treća sa oko 17,1 odsto.

クロアチア語

progresivna stranka radnog naroda (akel) našla se na drugom mjestu s malom razlikom osvojivši 27,9 posto, a demokratska stranka (diko) bila je treća s oko 17,1 posto.