Je was op zoek naar: krenarinë (Albanian - Duits)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Albanian

Duits

Info

Albanian

ku e ke krenarinë?

Duits

wo ist dein stolz?

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

si thoni për krenarinë?

Duits

wie wär's mit stolz?

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

pastaj merremi me krenarinë e tyre.

Duits

dann arbeiten wir an deren stolz.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

a keni dëgjuar për krenarinë e kishës?

Duits

"wisst ihr, was das ist, religiöser hochmut?"

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Waarschuwing: Bevat onzichtbare HTML-opmaak

Albanian

për të mbrojtur greqinë dhe jo krenarinë tënde.

Duits

um griechenland zu schützen, nicht deinen stolz.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

bashkë me krenarinë për të cilën ju bëtë për ata.

Duits

verbunden in ihrem stolz auf das, was sie heute vollbracht haben.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

këmbëngulni për krenarinë e tij dhe urrejtjen që ka ndaj jush.

Duits

denkt an seinen stolz und seinen alten hass auf euch!

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

megjithatë, ta lëmë mënjanë krenarinë time, dua të njoh të dashurin tënd.

Duits

wie dem auch sei... witzeleien beiseite, ich freue mich darauf, den jungen mann kennen zu lernen.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ky fëmijë jo vetëm se i ktheu jetën, por gjithashtu krenarinë e tij.

Duits

und nicht nur das. sein leben bekam einen sinn und ein ziel.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

unë të kërkoj të më falësh për inatin, krenarinë, që më kishte verbuar.

Duits

vergebt mir bitte meinen zorn und meinen stolz. sie blenden auch mich.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ne mund të jemi 'yakuza' tani, por mos e humb kurrë krenarinë prej ninxhe.

Duits

wir sind heute yakuza, aber wir werden unseren ninja-stolz nie verlieren.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

bëje që shpirti i gjyshit të tij ablai t'i ndihmoj atij që të mbrojë krenarinë e njerëzve tanë.

Duits

lass den geist seines großvaters ablai helfen, sein volk zu verteidigen.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

e ka vendosur zoti i ushtrive, për të errur krenarinë nga çfarëdo shkëlqimi, për të ulur gjithë njerëzit e nderuar të dheut.

Duits

der herr zebaoth hat's also gedacht, auf daß er schwächte alle pracht der lustigen stadt und verächtlich machte alle herrlichen im lande.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

le të ndjejë mamaja jote më shumë krenarinë sesa frikën e kokëfortësisë tënde të rrezikshme sepse mua s'më intereson vdekja me një zemër si e jotja.

Duits

deine mutter fühlt lieber deinen stolz als ständig furcht vor deinem starrsinn. ich verlach den tod so großherzig wie du.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ai do të zgjasë duart e tij në mes teje, ashtu si i shtrin notari për të notuar, dhe do të ulë krenarinë e tij bashkë me trillimet e kurdisura nga duart e tij.

Duits

und er wird seine hände ausbreiten mitten unter sie, wie sie ein schwimmer ausbreitet, zu schwimmen; und wird ihre pracht erniedrigen mit den armen seiner hände

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

edhe pse ishte i përkushtuar pas roksanës vizitat që i bënte aleksandri filluan të pakësoheshin sepse kaloi një vit, kaluan dy dhe ajo nuk po i lindte dot një pasardhës duke e lënduar krenarinë e aleksandrit.

Duits

alexander blieb roxane ergeben, doch suchte er sie immer seltener auf, nachdem 1, dann 2 jahre vorübergingen, ohne dass sie ihm einen nachfolger gebar. das verletzte alexanders stolz sehr.

Laatste Update: 2016-10-27
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

do të bëj që turma jote të rrëzohet nga shpata e burrave të fuqishëm, që janë më të tmerrshmit ndër kombet; ata do të shkatërrojnë krenarinë e egjiptit dhe gjithë turmat e tij do të asgjësohen.

Duits

und ich will dein volk fällen durch das schwert der helden, durch allerlei tyrannen der heiden; die sollen die herrlichkeit Ägyptens verheeren, daß all ihr volk vertilgt werde.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

ditët e viteve tona shkojnë deri në shtatëdhjetë vjet dhe për më të fortët në tetëdhjetë, por ajo që përbën krenarinë e tyre nuk është veçse mundim dhe dëshirë për t'u dukur, sepse kalon me të shpejtë dhe ne fluturojmë tutje.

Duits

unser leben währet siebzig jahre, und wenn's hoch kommt, so sind's achtzig jahre, und wenn's köstlich gewesen ist, so ist es mühe und arbeit gewesen; denn es fährt schnell dahin, als flögen wir davon.

Laatste Update: 2012-05-05
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

kush e dëshiron krenarinë (le ta dijë) e tërë krenaria i takon all-llahut (pra le të kërkojë prej tij), te ai ngritet fjala e mirë (besimi) dhe veprimi i mirë, e ai i pranon.

Duits

wenn einer die macht sucht, so gehört alle macht gott. zu ihm steigt das gefällige wort, und die gute tat läßt er (zu sich) aufsteigen.

Laatste Update: 2014-07-03
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
7,790,842,171 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK